Archiwum wiadomości z dnia: 2016-03-08

 
CHARLES MARTIN: JOSHUA SKOŃCZY NA PLECACH

- Bardzo się cieszę z faktu, że do pierwszej obrony podejdę właśnie w Wielkiej Brytanii. Zamierzam nie tylko zwyciężyć, ale również podebrać mu jego kibiców - mówi Charles Martin (23-0-1, 21 KO), który tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF zdobył w połowie stycznia.DĄBROWSKI I KULIŃSKI PRZED WALKĄ W ŻYRARDOWIE

- Gdybym dziś wychodził do ringu, nie miałbym żadnej zawodowej porażki. A z czasów amatorskich najbardziej chciałbym znów spotkać się z Sergiejem Derewianczenką - mówi Norbert Dąbrowski (18-4, 7 KO), który 18 marca wystąpi na gali grupy Fight Events w Żyrardowie. Zmierzy się tam z Jordanem Kulińskim (1-0, 1 KO), który zanotował bardzo udany zawodowy debiut w lutym w Legionowie.


45 LAT MINĘŁO - FRAZIER vs ALI

Dziś mija 45 lat od pamiętnej pierwszej walki Muammada Alego z Joe Frazierem, która otworzyła jedną z najbardziej fascynujących ringowych trylogii w historii boksu. 8 marca 1971 roku w świątyni zawodowego pięściarstwa, legendarnej Madison Square Garden doszło do pojedynku o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Trofeum bronił Frazier, który zasiadł na tronie wszechwag po przymusowej przerwie w karierze Alego, spowodowanej odmową służby wojskowej w Wietnamie. Powracający "The Greatest" nie był tego dnia tym najlepszym. Niedoceniany "Smokin Joe" pokonał go zdecydowanie na punkty, wygrywając u trzech sędziów większość z 15 rund, a w ostatniej rzucił pretendenta na deski. Walka została uznana przez "The Ring" za najlepszą w 1971 roku. Przy okazji rocznicy tego wspaniałego starcia przypominamy je w całości.


MENDY ZMIERZY SIĘ Z N'JIKAMEM

Patrick Mendy (16-9-1, 1 KO), który w ubiegłym roku związał się kontraktem z Darkiem Snarskim, powróci do akcji w najbliższą sobotę w Paryżu starciem z byłym mistrzem świata wagi średniej, niewygodnym Hassanem N'Dam N'Jikamem (31-2, 18 KO).
ROY JONES JR POZNAŁ KOLEJNEGO 'RYWALA'

Roy Jones Jr (62-9, 45 KO) poznał nazwisko rywala na galę 20 marca w Phoenix, która będzie puszczana w Internecie w systemie PPV. Naprzeciw niego stanie miał stanąć kibic, który w razie zwycięstwa zagarnie sto tysięcy dolarów. Wybór padł na mało znanego Vyrona Phillipsa, na co dzień zawodnika MMA.

CONQUEST KOŃCZY KARIERĘ - ŁUKASZ RUSIEWICZ W JEGO MIEJSCE

Tony Conquest (16-2, 5 KO) nabawił się kolejnej kontuzji, sprzed nosa uciekła mu następna walka, dlatego były mistrz Wspólnoty Brytyjskiej postanowił na dobre zawiesić karierę w wieku niespełna 32 lat. Anglik miał w najbliższy piątek skrzyżować rękawice z Craigem Kennedym (13-0, 7 KO). Jego miejsce zajmie ostatecznie nasz twardziel Łukasz Rusiewicz (21-22, 12 KO).

ARTUR SZPILKA O SWOIM POWROCIE I WALCE GŁOWACKI-CUNNINGHAM

Goszczący we wczorajszym magazynie Puncher Artur Szpilka (20-2, 15 KO) odniósł się do pierwszej obrony pasa WBO kategorii cruiser w wykonaniu Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO). Jego rywalem w połowie kwietnia ma być Steve Cunningham (28-7-1, 13 KO). Pięściarz z Wieliczki opowiedział również o swojej rehabilitacji i powrocie między liny.FOTORELACJA: MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 2016 BIELSKO-BIAŁA

Powróćmy jeszcze raz do weekendowych emocji podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska (03-06.03.2015) w Bielsku-Białej. Rozstrzygnięcia przed czasem, nieoczekiwane dyskwalifikacje pod koniec walki i gorący doping miejscowym zawodnikom - tą niepowtarzalną atmosferę przekazywaliśmy podczas bezpośredniej relacji z komentarzem na żywo - teraz w ujęciu fotoreporterskim.