RIABIŃSKI: WALKA POWIETKINA Z WILDEREM ODBĘDZIE SIĘ W ROSJI

Redakcja, AllBoxing.ru

2016-03-08

Starcie Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO) odbędzie się w Rosji. Tak twierdzi Andriej Riabiński, promotor oficjalnego pretendenta do tronu federacji WBC wagi ciężkiej, który wykładając ponad siedem milionów dolarów wygrał przetarg na organizację tego pojedynku.

Rosjanie zaproponowali w kopercie kwotę 7,15 miliona dolarów. To było ponad dwa miliony więcej niż oferowali Amerykanie (5,1 miliona). Jeszcze kilka godzin przed przetargiem władze WBC przedstawiły nową formułę dzielenia pieniędzy z przetargu. Od teraz 10% sumy idzie w zachowek i tę sumę dostanie zwycięzca walki. Pozostałem 90% sumy z przetargu jest dzielone między zawodników w stosunku 70/30 na korzyść mistrza, w tym wypadku Wildera. Jakie daje to liczby? Tak oto Powietkin ma zagwarantowaną wypłatę w wysokości $1,930,500. Wilder dostanie wypłatę życia - minimum $4,504,500. A przecież wygrany dostanie dodatkowo te dziesięć procent, czyli $715,000.

Niedawno trener i menadżer obrońcy tytułu przekonywał, że walka odbędzie się raczej na Brooklynie. Tym rewelacjom zaprzeczył jednak teraz Riabiński, szef grupy World of Boxing.

- Miałem do wyboru zaoszczędzić trochę pieniędzy, albo stworzyć jak najbardziej korzystne warunki dla Aleksandra. Oczywiste jest, że wybrałem to drugie rozwiązanie. Pojedynek odbędzie się w Rosji, a my będziemy bardzo szczęśliwy mogąc ugościć Wildera i jego obóz u siebie. Nie wiem kto ostatecznie zwycięży, lecz wiem, że zrobiłem wszystko co w mojej mocy, reszta należy już do Aleksandra - powiedział potężny rosyjski promotor.

Przypomnijmy, że dla "Brązowego Bombardiera" będzie to czwarta obrona tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. W poprzedniej odprawił przed czasem w dziewiątej rundzie naszego Artura Szpilkę.