Archiwum wiadomości z dnia: 2016-03-06

 AMIR KHAN: GARCIA I BROOK? PO WALCE Z ALVAREZEM

Jedna z najgorętszych walk pierwszego półrocza tego roku, czyli starcie Saula Alvareza (46-1-1, 32 KO) z Amirem Khanem (31-3, 19 KO), od początku budzi wśród kibiców i ekspertów wiele wątpliwości, choć przy tym również wielu z nich jest ciekawych tego pojedynku. Sam Brytyjczyk nie patrzy na krytyków i wierzy w swoje umiejętności.


MARTIN LICZY NA UNIFIKACJĘ Z WILDEREM

Mistrz świata federacji IBF wagi ciężkiej - Charles Martin (23-0-1, 21 KO), obecnie przygotowuje się do walki z Anthonym Joshuą (15-0, 15 KO), do której dojdzie 9 kwietnia w Londynie. Amerykanin jednak wybiega troszkę w przyszłość i liczy na to, że po walce z Brytyjczykiem dojdzie do jego unifikacyjnej potyczki z mistrzem świata organizacji WBC, Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO).

GALA W BETHLEHEM (WIDEO)

Bardzo ciekawa gala odbyła się w Bethlehem, gdzie wystąpiło kilku znanych pięściarzy. W głównej potyczce Julian Williams (22-0-1, 14 KO) odprawił przed czasem Marcello Matano (16-2, 5 KO), nabywając tym samym status oficjalnego pretendenta do tronu federacji IBF kategorii junior średniej.


REWANŻ BERTO Z ORTIZEM 30 KWIETNIA?

Ich pierwszy pojedynek według wielu był najlepszą walką 2011 roku. Victor Ortiz (31-5, 24 KO) oraz Andre Berto (30-4, 23 KO), bo o nich mowa, nie mogą późniejszego okresu zaliczyć do udanych. Teraz nadarza się okazja, by historia zatoczyła koło i obaj ponownie znów stanęli naprzeciw siebie w ringu.APA - TY MASZ BUMS...

W latach powojennych (1945-58) zamieszkiwał w Bydgoszczy, twórca największych sukcesów polskiego pięściarstwa - Feliks Stamm. Kontynuujemy cykl historyczny z okazji 90-lecia istnienia boksu na Pomorzu i Kujawach - przez te dziewięć dekad wiele się działo w regionie, który zapisał się złotymi zgłoskami na pięściarskiej mapie naszego kraju.ŁATWE ZWYCIĘSTWA STIEGLITZA I SCHWARZA

Robert Stieglitz (49-5-1, 29 KO) zanotował drugie zwycięstwo przed czasem z rzędu od momentu porażki z Arthurem Abrahamem. Były dwukrotny mistrz świata kategorii super średniej, obecnie zawodnik wagi półciężkiej, podczas gali w Czechach pokonał Ricardo Marcelo Ramallo (20-9-1, 15 KO).


ŚWIETNY ORTIZ PRZEJECHAŁ SIĘ PO TWARDYM THOMPSONIE

Z każdym kolejnym występem Luis Ortiz (25-0, 22 KO) udowadnia, że jest jedną z największych, o ile nie największą siłą królewskiej kategorii. Nad ranem czasu polskiego dopiero jako drugi człowiek zdołał pokonać przed czasem bardzo cenionego Tony'ego Thompsona (40-7, 27 KO), dominując w każdym elemencie od pierwszej do ostatniej sekundy.