Archiwum wiadomości z dnia: 2016-01-15

 


REKOWSKI O SZPILKA vs WILDER: TO JEST INNY ARTUR NIŻ KIEDYŚ

Niespełna czterdzieści godzin dzieli nas od historycznej walki Artura Szpilki (20-1, 15 KO) z Deontayem Wilderem (35-0, 34 KO), której stawką będzie pas mistrza świata kategorii ciężkiej federacji WBC. Zdaniem jednego z mocnej bijących polskich "ciężkich" - Marcina Rekowskiego (17-2, 14 KO), wcale nie należy skreślać "Szpili". Według niego Polak jest w stanie sprawić sensację i zdobyć tytuł mistrza świata najcięższej dywizji.

ROACH: HBO NIE CHCIAŁO WALKI Z KHANEM

Amir Khan (31-3, 19 KO) od paru lat ubiegał się o walkę z Floydem Mayweatherem. Nie wychodziło z "Moneyem", to uderzał w kierunku Manny'ego Pacquiao (57-6-2, 38 KO). Za każdym razem zostawał odprawiany z kwitkiem. Teraz Freedy Roach ujawnił, czemu Khan nie będzie rywalem Filipińczyka w jego ostatniej walce.


ARTUR SZPILKA: JESTEM PEWNY SIEBIE, SKOPIĘ WILDEROWI DUPĘ

- To jeden z najszczęśliwszych dzieciaków, jakiego poznałem. To po prostu dobry, duży chłopak. Nie da się tego opisać, trzeba być blisko przy nim, by go lepiej poznać - chwali swojego podopiecznego Ronnie Shields, trener Artura Szpilki (20-1, 15 KO), który za niewiele ponad trzydzieści godzin stanie do walki z Deontayem Wilderem (35-0, 34 KO) o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.


WILDER JUŻ MYŚLI O WALCE Z FURYM

Deontay Wilder (35-0, 34 KO) jutro zmierzy się z Arturem Szpilką (20-1, 15 KO) w trzeciej obronie pasa WBC wagi ciężkiej, ale już wybiega powoli w przyszłość. Mówi o ewentualnej walce z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) oraz chęci powtórzenia sukcesów Lennoxa Lewisa, który zunifikował wszystkie mistrzowskie tytuły.


OŚWIADCZENIE PWBZ w/s MARIUSZA WACHA

Krzysztof Kraśnicki reprezentujący Polski Wydział Boksu Zawodowego przesłał do naszej redakcji oświadczenie w sprawie Mariusza Wacha (31-2, 17 KO) i wydarzeń związanych z galą w Kazaniu. Treść oświadczenia w rozwinięciu.