Archiwum wiadomości z dnia: 2015-10-16

 


WAŻENIE Z NIEMIEC: POWRÓT PULEWA

Za nami ceremonia ważenia przed galą w Karlsruhe. Głównym wydarzeniem będzie pierwsza obrona pasa WBA kategorii super średniej w wersji tymczasowej w wykonaniu Vincenta Feigenbutza (20-1, 19 KO). Kibiców zainteresuje też na pewno powrót na ring po nieudanym ataku na tron wszechwag Kubrata Pulewa (20-1, 11 KO).

GOŁOWKIN I LEMIEUX W LIMICIE

Giennadij Gołowkin (33-0, 30 KO) oraz David Lemeux (34-2, 31 KO) zostali oficjalnie zważeni przed jutrzejszą galą w Nowym Jorku, podczas której obaj pięściarze zawalczą w pojedynku unifikacyjnym w wadze średniej. Zarówno Kazach jak i Kanadyjczyk zmieścili się w limicie wagowym.


ŁUKASZ WIERZBICKI ZAWALCZY W SOBOTĘ W KANADZIE

Mieszkający obecnie w Calgary Łukasz Wierzbicki (7-0, 3 KO), który ponad dwa lata temu przyleciał do Kanady na zaproszenie jednego z gymów i został tam na stałe, podpisując przy tym zawodowy kontrakt, stoczy w najbliższą sobotę w tym kraju kolejny profesjonalny pojedynek. Jego przeciwnikiem na dystansie sześciu rund będzie Noel Mejia Rincon (14-6-1, 10 KO).GOŁOWKIN-LEMIEUX: BĘDZIE KOMPLET W MADISON SQUARE GARDEN

Komplet ponad 20 tysięcy widzów zasiądzie w nocy z soboty na niedzielę w nowojorskiej Madison Square Garden na gali z udziałem Giennadija Gołowkina (33-0, 30 KO) i Davida Lemieux (34-2, 31 KO). To duży sukces organizatorów, tym bardziej że podczas zawodów nie wystąpi ani jeden zawodnik z "Big Apple", a w części PPV zaboksuje tylko jeden Amerykanin.VERHOEVEN: TYSON FURY JEST SZYBSZY I SILNIEJSZY NIŻ KIEDYKOLWIEK

Blisko dwumetrowy i ważący 115 kilogramów Rico Verhoeven to jeden z najlepszych na świecie kickbokserów. I już nie pierwszy raz pracuje z Tysonem Furym (24-0, 18 KO), który z kolei przygotowuje się do starcia z Władimirem Kliczko (64-3, 53 KO). Pojedynek o trzy pasy należące do Ukraińca zostanie rozegrany 28 listopada na stadionie ESPRIT arena w Dusseldorfie.


KOLEJNY WYSOKI RYWAL SZYKOWANY DLA PARKERA

Joseph Parker (16-0, 14 KO) nie będzie długo odpoczywać po znokautowaniu Kalego Meehana (42-6, 32 KO). W przyszłym tygodniu wybiera się na Samoa promować swoją styczniową walkę, a zaraz potem poleci do Las Vegas, gdzie wraz z Izuagbe Ugonohem (14-0, 11 KO) będzie się przygotowywać do zaplanowanej na 5 grudnia gali w Hamilton.


ZIMNOCH I JEGO RYWAL W FORMIE PRZED GALĄ W WIELICZCE

Za nami ceremonia ważenia przed jutrzejszą galą w Wieliczce. Kibiców najbardziej interesowała forma wracającego po dwóch latach Krzysztofa Zimnocha (17-0-1, 11 KO). Pięściarz spod Białegostoku, który przeniósł ostatnio swoje przygotowania do Londynu, zmierzy się z dobrze znanym w naszym kraju Gbengą Oluokunem (19-12, 12 KO).


FONFARA I CLEVERLY W LIMICIE

Zarówno Andrzej Fonfara (27-3, 16 KO) jak i Nathan Cleverly (29-2, 15 KO) osiągnęli wymagany limit kategorii półciężkiej wynoszący 175 funtów, czyli 79,3 kg. "Polski Książę" zanotował 79,2 kg, natomiast rywal 79,1 kg.FONFARA: JESTEM DODATKOWO ZMOTYWOWANY

- Tak samo pracowaliśmy nad siłą oraz kondycją jak ostatnio, z tą tylko różnicą, że tym razem o tydzień dłużej trenowałem w Houston - mówi Andrzej Fonfara (27-3, 16 KO), który za kilka godzin skrzyżuje rękawice z Nathanem Cleverlym (29-2, 15 KO).