Archiwum wiadomości z dnia: 2015-10-07

 
MAREK CHROBAK: MISTRZOSTWA ŚWIATA TO TYLKO PRZYSTANEK DO RIO

Znacie już Marka Chrobaka, trenera klubowego Tomasza Jabłońskiego, który jeździ ze swoim podopiecznym na każdą poważną imprezę. Aktualny wicemistrz Europy wagi średniej po wolnym losie w pierwszej rundzie drabinki, jutro w fazie 1/8 finału rozpocznie swój udział w Mistrzostwach Świata. Posłuchajcie rozmowy z panem Chrobakiem na kilkadziesiąt godzin przed występem jego zawodnika w Dausze.
WIDEO: JAKUBOWSKI vs QURBONOV (MŚ 2015)

Igor Jakubowski (-91kg) w pierwszym występie na Mistrzostwach Świata pewnie pokonał mocnego fizycznie Jakhona Qurbonova z Tadżykistanu. Sędziowie punktowali na korzyść Polaka 30:27, 30:27 i 30:26, co najlepiej oddaje jego przewagę. W Dausze nie zabrakło kamery BOKSER.ORG, dlatego dziś możecie obejrzeć ten pojedynek na spokojnie!


LEKCJA POKORY HANNY SOLECKIEJ

Hanna Solecka z Skorpiona Szczecin w czasie młodzieżowych mistrzostw Polski zaliczana była do faworytek imprezy, jednocześnie najbardziej utytułowanych pięściarek. W dorobku ma tytuły mistrzyni świata juniorek młodszych i mistrzyni Europy. Jest także aktualną złotą medalistką krajowego czempionatu seniorek. Trudna przeprawa w finale i złoty krążek wydaje się być jeszcze cenniejszy - zapraszamy do wywiadu.


MŚ: POLACY POWALCZĄ JUTRO O ĆWIERĆFINAŁY

Czwartek 8 października to nie tylko ważny dzień dla piłkarskiej reprezentacji Polski, ale też dla bokserów biało-czerwonych. Jutro Dawid Jagodziński (-49 kg), Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg) staną przed szansą awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Doha w Katarze.

W SOBOTĘ MECZ GWARDII WROCŁAW

W sobotę 10 listopada odbędzie się mecz klubów boksu amatorskiego, w którym zmierzą się zawodnicy Gwardii Wrocław. Zawody, które rozpoczną się o godzinie 12:00, odbędą się w hali Klubu Sportowego Gwardia, przy ulicy Krupniczej 15 we Wrocławiu. Wstęp na zawody jest wolny od opłat.FOTORELACJA: SPARING WACH vs GŁAZKOW

Mariusz Wach (31-1, 17 KO) i Wiaczesław Głazkow (21-0-1, 13 KO) mają już pięć rund sparingu za sobą. Poniżej prezentujemy Wam krótką fotorelację z dzisiejszego treningu. Przypomnijmy, iż polski olbrzym przygotowuje się do starcia z Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO). Jeśli 4 listopada w Kazaniu sprawi niespodziankę, zyska status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.


DAWID JAGODZIŃSKI PRZED MŚ W DOBRYM NASTROJU

Startujący w najlżejszej kategorii Dawid Jagodziński (-49kg) jest pozytywnie nastawiony przed startem na Mistrzostwach Świata. W pierwszej rundzie Polak miał wolny los, w drugiej trafia na brązowego medalistę sierpniowych ME. Posłuchajcie rozmowy z naszym liderem najniższej dywizji.


GUILLERMO JONES MOŻE WRÓCIĆ, ALE TYLKO W WADZE CIĘŻKIEJ

Guillermo Jones (39-3-2, 31 KO) miał już ogromne problemy z uzyskaniem limitu kategorii cruiser, przez co dwukrotnie złapano go na stosowaniu niedozwolonych środków. Popadł w niełaskę, ale teraz uwzględniono jego prośbę o skrócenie kary. Pięściarz z Panamy pozostaje nieaktywny od dwóch i pół roku, gdy w pamiętnej, krwawej wojnie, pokonał Denisa Lebiediewa. Tylko że na "koksie".
IGOR JAKUBOWSKI: TRZYMAJCIE DALEJ KCIUKI

Pisaliśmy już szeroko o zwycięstwie Igora Jakubowskiego (-91kg) w pierwszym pojedynku Mistrzostw Świata w Dausze, prezentowaliśmy potem nagranie wideo z tej walki, a teraz przyszedł czas, by oddać głos wicemistrzowi Europy sprzed dwóch miesięcy. Zapraszamy!