ABRAHAM-MURRAY 21 LISTOPADA W HANOWERZE

Redakcja, Sky Sports

2015-10-07

Mistrz WBO w wadze super średniej Arthur Abraham (43-4, 29 KO) będzie bronić tytułu 21 listopada w walce z Martinem Murrayem (32-2-1, 15 KO), która odbędzie się w Tui Arena w Hanowerze. W środę obie strony potwierdziły, że pojedynek jest już zakontraktowany.

- Dojdzie do tej walki trochę szybciej niż chciałem. Nalegali na nią kibice i Martin, ale nie ukrywam, że nie znajdowała się ona na szczycie mojej listy. W Niemczech trudno się boksuje. Pojawiła się jednak okazja i nie było mowy, aby powstrzymać Martina. Musiał skorzystać z tej szansy. To trudna walka, lecz do wygrania. Sądzę, że Abraham i jego promotorzy popełnili błąd. Myślą, że to dobry matchmaking z ich strony i uważam, że to się na nich zemści - powiedział Eddie Hearn, promotor Anglika.

Dla Murraya będzie to pierwsza walka o mistrzostwo wagi super średniej. Wcześniej 33-latek bezskutecznie boksował o pasy w średniej - przegrał z Giennadijem Gołowkinem i Sergio Martinezem, a także zremisował w kontrowersyjnych okolicznościach - właśnie na gali w Niemczech - z Felixem Sturmem.

Abraham po raz trzeci w tym roku będzie bronić mistrzowskiego tytułu. W ostatnich miesiącach pokonał już Roberta Stieglitza i innego zawodnika z Wielkiej Brytanii, Paula Smitha.