MŚ: POLACY POWALCZĄ JUTRO O ĆWIERĆFINAŁY

Czwartek 8 października to nie tylko ważny dzień dla piłkarskiej reprezentacji Polski, ale też dla bokserów biało-czerwonych. Jutro Dawid Jagodziński (-49 kg), Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg) staną przed szansą awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Doha w Katarze.

Dla Jagodzińskiego i kapitana Husarii będą to pierwsze walki w turnieju. Spotkają się odpowiednio z brązowym medalistą tegorocznych Mistrzostw Europy Bułgarem Tinko Banabakovem i Hindusem Vikasem Krishanem, który w 2011 roku zdobył brąz MŚ.

- Oglądałem m.in. walkę Bułgara z Arturem Hovhannisyanem z Armenii z niedawnych Mistrzostw Europy. Tinko Banabako jest sporo wyższy ode mnie, boksuje na dystans. Gdy zawodnik do niego podchodzi, wtedy przytrzymuje. Wcale nie będzie łatwo – powiedział zawodnik Astorii Bydgoszcz.

Z boksem w Indiach miał już do czynienia Tomasz Jabłoński, bowiem parę lat temu walczył w barwach drużyny z Bombaju. Ale w składzie nie było Vikasa Krishana.

- Dziś mój trener Marek Chrobak obejrzał pierwszą walkę Vikasa w Doha, na treningu przepracujemy trochę taktyki pod tego zawodnika. Jutro pełna mobilizacja, najważniejsze abyśmy wszyscy wygrywali – mówi pięściarz SAKO Gdańsk.

Po wczorajszej pewnej wygranej na punkty z Jakhonem Qurbonovem (Tadżykistan), trzeci z Polaków - Igor Jakubowski (Zagłębie Konin), spotka się w 1/8 finału z 22-letnim i mierzącym 184 cm Ukraińcem Gevorgiem Manukianem, srerbnym medalistą czerwcowych Igrzysk Europejskich.

- Walka z Tadżykiem ułożyła się tak jak powinna, narzuciłem swoje tempo, dużo lewego prostego. Rywal zaskoczył mnie swoim silnym uderzeniem, bo miał czym uderzyć. Ja podchodzę bez stresu do walk, będę chciał identycznie postąpić jutro z Ukraińcem. Jestem dobrej myśli – powiedział Igor, który podobnie jak Tomek jest aktualnym Wicemistrzem Europy i liderem Rafako Hussars Poland.

Walki Polaków w MŚ można oglądać na oficjalnym kanale AIBA.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.