Archiwum wiadomości z dnia: 2015-09-02

 

50 LAT KOŃCZY LENNOX LEWIS

Były mistrz świata wagi ciężkiej (1993-1994, 1997-2001, 2001-2003), mistrz olimpijski Seulu z 1988 roku Lennox Lewis kończy dzisiaj 50 lat. Legenda pięściarstwa w swojej karierze mierzył się czołowymi bokserami lat 90-tych, udanie unifikował pasy mistrzowskie. Karierę zakończył w 2003 roku po ciężkim boju z Witalijem Kliczko, który potem przejął pałeczkę i dzierżył pas WBC.


BYŁY RYWAL MAJEWSKIEGO I WAWRZYCZKA POZNAŁ NAJBLIŻSZEGO RYWALA

Patrick Nielsen (26-1, 12 KO) 12 września podczas gali Nisse Sauerlanda w duńskim Frederikshavn zaliczy kolejny zawodowy występ. Były przeciwnik i pogromca naszego Przemka Majewskiego skrzyżuje rękawice z Samirem Santosem Barbosą (36-12-3, 25 KO). Nie wiadomo jeszcze czy stawką walki obu pięściarzy będzie należący do Duńczyka pas WBA International wagi super średniej i czy zakontraktowana zostanie na dwanaście rund.PBN: KAMIL SZEREMETA WZNOWIŁ TRENINGI DO WALKI Z MENDYM

- Kilka dni temu wróciłem z krótkiego urlopu w Grecji. Czas wziąć się ostro do pracy, bo zapewne mój najbliższy rywal nie próżnuje - mówi niepokonany pięściarz kategorii średniej, Kamil Szeremeta (11-0, 1 KO), który 26 września podczas gali Polsat Boxing Night w Łodzi skrzyżuje rękawice z Patrickem Mendym (16-8-1, 1 KO).


WIDEO: TISZCZENKO vs O'NEILL (-91kg)

Jewgienij Tiszczenko (-91kg) za kilka tygodni spróbuje zdobyć tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. W 2013 roku musiał zadowolić się srebrem. Podczas niedawnych Mistrzostw Europy pewnie sięgnął po złoto. Co prawda kontuzjowany Igor Jakubowski nie wyszedł do finału, ale Tiszczenko był na tej imprezie w bardzo wysokiej formie. Po drodze po złoto pokonał między innymi mocnego Irlandczyka Darrena O'Neilla, a my teraz prezentujemy Wam ich pojedynek.


ME 2015: WYNIKI ZABAWY 'KTO PIERWSZY TEN LEPSZY'

Kurz po Mistrzostwach Europy seniorów w boksie już opadł, a więc czas na rozwiązanie naszej zabawy, którą ogłosiliśmy jeszcze przed pierwszym gongiem na ringu w bułgarskim Samokowie. Pytanie brzmiało "Ile walk wygrają biało-czerwoni podczas mistrzostw Europy?". Podopieczni Zbigniewa Rauby odnieśli dziewięć triumfów, co przełożyło się na dwa srebrne medale i historyczny, najlepszy od dwudziestu dwóch lat wynik na czempionacie Starego Kontynentu.