LUIS ORTIZ ZOSTAJE NA KARCIE GALI GOŁOWKIN-LEMIEUX

Steve Kim, boxingscene.com

2015-09-02

Pomimo nieudanych rozmów z przedstawicielami Bermane'a Stiverne'a i Bryanta Jenningsa Luis Ortiz (22-0, 19 KO) pozostanie na rozpisce gali Gołowkin-Lemieux, która 17 października odbędzie się w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

- Jesteśmy kilka dni od zakontraktowania nowego rywala. Przerobiliśmy długą listę nazwisk, naszym pierwszym wyborem był Stiverne, zawodnik znany na świecie, dobry puncher, potem chcieliśmy też Jenningsa i Andrieja Fedosowa. Niektórzy mówią, że mogą walczyć, ale tylko za milion dolarów. Dajcie spokój, facet przegrał ostatnią walkę i nie zasłużył na wielką sumę tylko dlatego, że wytrzymał pełny dystans. Niech ustawi się w kolejce, pokona kogoś i zapracuje na takie pieniądze - powiedział Robert Diaz, matchmaker promującej Ortiza grupy Golden Boy Promotions, mając prawdopodobnie na myśli Jenningsa, który w kwietniu uległ Władimirowi Kliczce.

Rywal, z którym zaboksuje Ortiz, zostanie ogłoszony wkrótce. Prawdopodobnie będzie to ktoś z pierwszej piętnastki rankingu WBA w wadze ciężkiej.