BRONER WYPOWIEDZIAŁ TYLKO JEDNO SŁOWO NA KONFERENCJI PRASOWEJ

Adrien Broner (30-2, 22 KO) wypowiedział tylko jedno słowo na konferencji prasowej promującej pojedynek z Chabibem Allachwerdijewem (19-1, 9 KO). To jednak wystarczyło, aby ponownie wywołał kontrowersje.

Kilka dni temu 26-letni Amerykanin wdał się w pyskówkę z cenionym dziennikarzem ESPN, Danem Rafaelem, nazywając go grubasem i ganiąc za to, że krytykuje bokserów, mimo że sam nigdy nie walczył w ringu. Widząc negatywną reakcję na swoje słowa, postanowił, że będzie milczeć, a głos zabierze dopiero po zaplanowanym na 3 października pojedynku z Rosjaninem.

Kiedy więc podczas wtorkowej konferencji prasowej Broner miał zabrać głos, zamiast niego na mównicy pojawił się człowiek przedstawiający się jako White Ticket, asystent boksera. Wyjaśnił, że to właśnie incydent z Rafaelem jest przyczyną oniemienia pięściarza.

- Adrien czuje, że jest pod ścianą, a kiedy... - zaciął się, udając, że widniejące na kartce słowo nie może mu przejść przez usta. Podjął jeszcze dwie próby, po czym zwrócił się do Bronera z prośbą o pomoc. - Adrien czuje, że jest pod ścianą, a kiedy... - przerwał i oddał głos bokserowi, który bez zawahania wypowiedział jeden z największych wulgaryzmów w amerykańskim słowniku: - czarnuch [nigger] - i wrócił na swoje krzesło. White Ticket dokończył: - [Adrien czuje, że jest pod ścianą, a kiedy czarnuch] czuje, że jest pod ścianą, wszyscy wiemy, że zajdzie niezłe gówno.

Rafael podsumował zachowanie Bronera krótko: - No więc Broner wypowiedział na swojej konferencji jedno słowo, słowo na N. Klasa. I dodał, że z mojego powodu nie będzie już udzielać żadnych wywiadów. Wygląda więc na to, że wyświadczyłem światu przysługę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 02-09-2015 11:22:59 
Rafael:
"wypowiedział na swojej konferencji jedno słowo, słowo na N."

Słowo na "N." Hahaha Ale tak poważnie, to te świry faktycznie nie wypowiadają tego słowa, widziałem kiedyś na YT fragmenty amerykańskich z dzienników telewizyjnych, była wielka ogólnonarodowa afera bo jakiś celebryta powiedział "czarnuch". I każdy z dziennikarzy nie wypowiadał tego słowa tylko mówił właśnie "słowo na N." :D Żenujący niewolnicy chorej lewackiej ideologii poprawności politycznej, a co drugie słowo walą "fakami" hehe
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 02-09-2015 11:26:16 
Ja to zawsze mam troche beke ze słowa "nigger" w USA. Niby czemu białas, żółtek czy ktokolwiek inny miałby bać się je wymawiać ? To tylko głupie określenie.
Pewnie obok słowa "Voldemort" to drugie najostrzejsze słowo ;d
 Autor komentarza: Zubr
Data: 02-09-2015 11:32:00 
biały nie może nazwać czarnego "czarnuch", bo to rasizm, ale już czarny może nazwać białego "białas" i to jest ok. :-)heh
 Autor komentarza: LennoxLewisLion
Data: 02-09-2015 11:37:03 
Jaki pas(ek) taki mi(szcz)...:-D
 Autor komentarza: rondobry
Data: 02-09-2015 11:41:56 
Nawet Hulk Hogan miał przez "czarnucha " problemy .Zyja tam rozne kolory od lat a nadal to najwieksze siedlisko rasizmu skoro tam sobie nie radza z tym to co dopiero u nas.
A na azjatów i latynosów jak mowia ?Ja mowie na azjatów NINJA a na latynosów Carlos ,po prostu Carlos.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 02-09-2015 11:50:51 
no i co z tego ze powiedzial czarnuch skoro mowil o sobie samym?
gdyby kogos nazwal czarnuchem to mozeby byl powod do jeczenia ale skoro mowi tak o sbie to co komu do tego?
nie lubie Bronera ale w tym akurat nie widze nic zlego
 Autor komentarza: BrunonTrocki
Data: 02-09-2015 11:57:59 
Dżordany i Iglesjasy.
Dżingis Hany i Attille.

:)
 Autor komentarza: Chinook
Data: 02-09-2015 12:04:25 
To jest poziom cywilizacji amerykańskiej narzucającej reszcie świata swoje zasady chore... USA powstały w 18w Powstały min przy udziale za skradzione Polsce majątek i złoto Lechitów w 17w. Powstał projekt stworzenia multikulti państwa stymulowanego przez ludzi z za kurtyny do swoich własnych celów. Ameryka żyje w przepychu, czyli dóbr materialnych zrabowanych państwom słowiańskim w czasie wojen światowych. Tym są ci ludzie szantażowani, że muszą bronić światowego "pokoju" bo inaczej stracą swój dobrobyt. Oczywiście ludzie czarnoskórzy nie nadają sie do współżycia w innych kulturach,b tracą rozum, macie tego przykłady emigrantów itd dlatego tam wprowadzono na nich niewolnictwo. Potem dano im wolność złudę wolności na lichwie.. przy ograniczeniu edukacyjnym można sobie stworzyć określony typ ludzia. Mamy tu przykład takiego właśnie bronerka, trochę błyskotek i wydaje mu się , że jest panem świata i wszystkich obchodzi. Za samo jego zachowanie powinien być usunięty ze sportu aby nie przynosić wstydu tej dyscyplinie. Bo jednak trzeba dysponować jakimś procentem inteligencji...
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 02-09-2015 12:31:43 
Chinook,

względne bogactwo Amerykanów nie bierze się z grabieży, ale z 300 lat efektywnej pracy milionów ludzi, którzy tam wyemigrowali z Europy, bo panowała tam większa wolność niż na kontynencie.

Owszem, socjalizm w Ameryce jest w tej chwili niesłychanie rozbudowany, ale dorobek pokoleń nie zniknie tak z dnia na dzień.

Poza tym, na grabieży zawsze korzysta jedynie mała grupa cwaniaków. Mówimy skrótowo, że Amerykanie najechali Irak, by mieć ropę. Ale fakty są inne. Klika rafinerska z'organizowała sobie wojnę na koszt podatnika, by zwiększyć swoje zyski. Każda wojna prowadzona przez USA, czy kogokolwiek innego, polega na niszczeniu obu stron - narodu zaatakowanego i własnego narodu - poprzez wytracanie własnych ludzi i eksploatację podatnika. Władze USA mają tak samo głęboko w dupie świat, jak i własnych obywateli. Liczy się tylko interes wąskiej kliki renegatów, którzy kręcą tym cyrkiem.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 02-09-2015 12:49:29 
Autor komentarza: Cooperek
Żenujący niewolnicy chorej lewackiej ideologii poprawności politycznej, a co drugie słowo walą "fakami" hehe


Przecież w Polsce jest podobnie, "pedał" jest już prawie nieużywane, nawet dzieci coraz częściej przezywają się "ty geju".
 Autor komentarza: Chinook
Data: 02-09-2015 13:07:29 
beniaminGT Bierze się. Wojny światowe po co były ? Jednym z celów było wprowadzenie światowej waluty i lichwy. Czyli: zniszczyć monetę danego kraju i wstawić tam swoją opartą na lichwie. Przez ten manewr będą mogli kontrolować państwa, jego społeczeństwo, a zatem dostęp do jego bogactw. Dolar jest czymś takim. W danej plantacji zmienia nazwę i swoją wartość. Najechali tamte państwa z kilku powodów.Państwa takie jak Irak, Iran, Libia, Syria chciały sprzedawać ropę nie w dolarze, zatem w skrócie haracz by nie płyną do USA. Libia ,Iran mają swoje banki, swój pieniądz nie ma tam lichwy. Ginie każdy kto chce się pozbyć z własnego państwa wirusa i mieć swoją walutę.
Bogactwo amerykanów bierze się z grabieży. Ograbili obydwie Ameryki niszcząc rodzimą ludność. Do tego zrobiono to kosztem Polski. "Wybrańcy" tak jak w 17w spiskami światowymi doprowadzili do upadku Rzeczypospolitej czyli państwa o ponad 1mln km2 . Możesz to sobie wyobrazić, to prawie niemożliwe. Wywieziono majątek i złoto Lechitów/ ( dawna Polska , nie prawdą jest, że Polska istniej od 966r , to watykańskie kłamstwo tak jak i chrzest, Polska liczy sobie kilkanascie tysięcy lat, taka ciekawosta jest to naród wśród narodow słowiańskich o warnie wojowniczej, dlatego wszystkie państwa zachodu nas się obawiają.)/ gdzie? Ano do Anglii. Więc zostały zgromadzone środki materialne do utworzenia systemu finansowego opartego na długu i skolonizowania Ameryki, gdzie powstają USA , kosztem wojen i wywożonych w czasie wojen tam wszelakich bogactw materialnych i intelektualncyh. Ten wyzysk trwa do dziś. Po 89r zostaje na Polsce zainstalowana władze w postaci cudzoziemskiego steru. Władze obejmują ludzie żydowskiego pochodzenia, trwa monopol partyjny z roku na rok degradujący Polskę i czyniący z narodu Polskiego niewolników i podnóżków Niemców. Jako Polacy Słowianie musimy powstać. To wszystko tyczy się też Boksu, ponieważ zloworoga działalność osób w rzadzie sprawia , że naród Polski upada np bedzie się to objawiać tak,ze talent bokserski nie będzie mógł uprawiać tego sportu bo będzie musiał wyjechać na zmywak do wroga w Anglii i jemu służyć. Nie ma absolutnie środków na prowadzenie tego sportu o czym mówi min Andrzej Gmitruk. Także powiedzenie, że Amerykanie sa najlepsi w boksie też jest złudne. Bo jestem przekonany o tym, gdy Polska odrodzi swoją słowiańską kulturę i wprowadzi swój rodzimy ustrój czyli samostanowienie narodu,czyli demokracja bezpośrednia. Nasz wojownik przy takich samych warunkach zmiata z powierzchni ziemi każdego sztucznie wychodowanego amerykanina.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 02-09-2015 13:30:58 
Chinook,

nie bierze się. Bogactwo narodu bierze się z pracy, a nie łupów. Nie wiem, czy wiesz, że część pożyczek banków amerykańskich wobec PRL i innych krajów została "umorzona". Co się kryje za tym słowem - ano to, że gwarantem spłaty tych długów był bank centralny USA. Gdy określone kraje miały problem ze spłatą lub jej po prostu zaprzestawały, to banki komercyjne korzystały z tej gwarancji i de facto przenosiły koszty spłaty na amerykańskiego podatnika. Dolar w ostatnich 100 latach stracił bodaj 97% swojej wartości. Ta gigantyczna grabież nie dokonała się na koszt świata, a dla dobra Amerykanów, ale koszt wszystkich narodów, dla dobra kliki bankierskiej.

Bogactwo żadnego narodu nie bierze się z grabieży, tak jak zasiłki nie są sposobem na rozwiązanie problemu biedy. Hiszpania na potęgę rabowała Amerykę Południową, tony złota przywozili do ojczyzny na statkach i nie stali się dzięki temu bogatsi. Bezpośrednio zaangażowaniu w rabunek tak, ale nie naród jako całość, naród wręcz przeciwnie. Gdyby naród jako całość mógł żyć z grabieży, to marna by to była wizytówka Boga, kiepski projekt stworzenia, mówiąc innymi słowy ( niemoralność byłaby racjonalna ).

Do bogactwa dochodzi się poprzez poszanowanie zasad życia społecznego - czyli szacunek do własności prywatnej, przestrzeganie określonych zasad - na przykład zasady odpowiedzialności indywidualnej, czy zasady chcącemu nie dzieje się krzywda. I tyle.

Szansa dla Polski nie jest kolejna utopia socjalistyczna - czyli demokracja bezpośrednia - ale bezwarunkowy kapitalizm. Wolność właśnie polega na tym, że nikt mną nie rządzi. Tobie przeszkadza, że rządzi tobą klika bankierska, a nie przeszkadza, że rządzi motłoch. To schizofrenia polityczna.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 02-09-2015 13:37:47 
rozmowy lewaka z korwinista
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 02-09-2015 13:54:04 
@Chinook
Ciekawie piszesz, ale zanim osiągniesz wiek i wykształcenie, dzięki którym będziesz upoważniony do stawiania takich i podobnych hipotez, proponuję abyś wiedzę czerpał z bardziej wartościowych źródeł niż filmiki na YT.
 Autor komentarza: Chinook
Data: 02-09-2015 14:15:58 
benniaminGT nie mogę się zgodzić z tym co piszesz w całości.Bo jest różnica między krajem żyjącym w swojej kulturze ,a narzuconym systemie opartym an lichwie. Gdzie społeczeństwo nie ma żadnej drogi rozwoju ani perspektyw jak być bydłem roboczym dla eilty pasożytów, 'wybrańców" co piszą w swoich św księgach. Jeżeli piszesz, że szansą narodu Polskiego nie jest samostanowienie o sobie, to co? Chcesz powiedzieć Polakom, że mają być niewolnikami ? Chcesz być niewolnikiem, Niemca, Anglika, Żyda oni mają mówić tobie co masz robic i jak masz żyć ? Dolar jest sprzężony z ropą. Tesla już dawno udowodnił że są dużo lepsze źródła energii, znacznie efektywniejsze.Lecz prymitywne źródło energii jest potrzebne do kontroli państw.

Grzelak.. przecież nie wiesz skąd czerpię wiedzę... Więc twoje założenie, że yt gdzie nigdzie sie na niego nie powoływałem świadczy o niezbyt dobrym rozumowaniu i próbie manipulacji. Tak samo jak chcesz się opierać na źródłach oficjalnej nauki..będziesz na siłę bronił ich racji mimo iż nie masz za grosz wiedzy i pewności, że to co ci podłożyli jest prawdą. Tak np mogę ci powymieniać fałszywe teorie,w które wierzą ludzie mimo iż dawno zostały obalone, a niektóre z nich nigdy nie były traktowane poważnie, a użyte w celu ogłupienia społeczeństwa.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 02-09-2015 15:28:44 
Chinook:

"nie mogę się zgodzić z tym co piszesz w całości.Bo jest różnica między krajem żyjącym w swojej kulturze ,a narzuconym systemie opartym an lichwie."

Ale co Ty w ogóle rozumiesz pod pojęciem lichwy? Lichwa jako taka nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. Jeden ma pieniądze, ale nie wie co z nimi zrobić, a drugi ma pomysł, ale nie ma pieniędzy. Ci ludzie się spotykają - zazwyczaj za pośrednictwem banku - i każdy odnosi korzyść. Czym innym jest natomiast ekspansja kredytowa, czyli tworzenie kredytów z powietrza przez banki, które od otrzymały organizacji przestępczej o charakterze zbrojnym - czyli państwa - przywilej fałszowania pieniądza. Kredyty takie są udzielane na koszt społeczeństwa, gdyż poprzez inflację ograbiają każdego obywatela. Dlatego chociażby piszę zawsze, że dług publiczny, to wymyślone roszczenie, które trzeba anulować, a nie spłacać. Wierzycielem i tak jest społeczeństwo.

"Jeżeli piszesz, że szansą narodu Polskiego nie jest samostanowienie o sobie, to co? Chcesz powiedzieć Polakom, że mają być niewolnikami ?"

Niewolnikiem jesteś, jeśli musisz pod przymusem kogoś utrzymać, a on w zamian mówi ci, co ci wolno, a czego nie - i wymyśla kary za wszelkie naruszenia. To, co Ty proponujesz, to jest właśnie niewolnictwo, tylko dałeś mu fajną nazwę, "samostanowienie". Na poziomie ogólnospołecznym nie ma żadnego samostanowienia. Naród nie ma jednego umysłu albo jednej woli. Naród jest wolny, jeśli jego członkowie są wolni, a nie wtedy, gdy jedna jego część może narzucić swoją wolę drugiej.

Wolne społeczeństwo może istnieć wyłącznie w oparciu o określone zasady, które są niezmienne. Wola większości nie ma zaś z nimi NIC wspólnego. Przeciwnie, wsłuchiwanie się głos ludu, od razu sugeruje, że zasady są relatywne, że mogą podlegać zmianom. Tymczasem nie mogą. Nie, jeśli mówimy o wolności.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 02-09-2015 15:44:43 
Autor komentarza: Chinook
Grzelak.. przecież nie wiesz skąd czerpię wiedzę...


Nie wiem i szczerze mówiąc nie chcę wiedzieć. Równie dobrze można przyjąć, że żyjemy w matrixie a ci, którzy go kontrolują ten jeden raz, dla jaj, pokazali nam prawdę wypuszczając film "Matrix". Ale mało kto poważny zajmuje się takimi głupotkami. Pisząc o yt nie myślałem konkretnie o yt tylko ogólnie o takich i podobnych źródłach wiedzy.

@beniaminGT
Jak to "zasady są niezmienne", cały czas się zmieniają. Zmieniają się zasady, światopogląd, prawo. Nie ma uniwersalnych zasad. Zdziwiłbyś się jak różne zasady jako "niezmienne, fundamentalne" ludzie uznają. Ludzie bardzo różnie postrzegają swoją sytuacją, odczuwasz jakiś brak wolności?
 Autor komentarza: Chinook
Data: 02-09-2015 16:16:33 
benniaminGT
Lichwa to jest stary termin, dziś to kredyty i procenty. Dawniej lichwa była karana śmiercią . Dlaczego ? Bo powodowało to zepsucie, wyzysk, niesprawiedliwość oraz zahamowanie jakiegoklwiek rozwoju.

Wydaje mi się , że nie znasz swojej kultury słowiańskiej dlatego nie rozumiesz co to znaczy samostanowienie narodu. Ale może tak być , że nie jesteś Słowianinem, więc ok. Samostanowienie to jest nic innego jak samoorganizacja narodu oddolnie na poziomie lokalnym wzwyż. Dawniej obowiązywało kopne prawo i wiece. W takim ustroju żyją tylko wysoko rozwinięte kultury i narody. Samostanowienie polega na ty, że to naród decyduje, czy np chce emigrantów, o podatkach, o inwestycjach, o armii, o lokalnej gospodarce , a nie kilku polityków jak dziś, którzy w dodatku reprezentują cudzoziemskie wpływy.
Dlatego ważne jest zrozumienie podstaw. Każdy naród jest inny różny. Na poziomie genów, mentalności, psychomatrycy, krwi, duszy , ducha. To wszytsko wpływa na to, że usposobienie narodów jest różne i ich zachowanie. Przejaw tych wszystkich czynników sprawia, że powstaje kultura danego narodu. Im wyżsa kultura o wysokich wartościach etyczno moralnych i mądrości życiowej tym wyżej rozwinięte istota bo ona ją przejawia. Różne narody rózne kultury, różne cele.
Dlatego na poziomie narodu jest taz świadomość narodowa. Np w Polsce w po wojnie w wyniku straty z byt dużej ilości krwi, świadomość narodowa została uśpiona, a wraz z nią pamięć genetyczna, chodź nie u wszystkich.
Polska to naród słowiański, w przeszłości tworzyliśmy kulturę wedyjską od słowa wiedza. Naszym ustrojem było właśnie samostanowienie, kopne prawo i wiece , ustrój rodowo plemienny. Prawdopodobnie nie znasz co to kopne prawo . Ale najważniejsze, że to jest nasze wypracowane doświadczeniem przez naszych przodków. A nie system cudzoziemski narzucony z góry. Nie dostrzegasz tych róznic jakże wielkich. Wolny kraj to taki, który ma swój ustrój i samostanowi o sobie. To proste i logiczne. W mediach nie ma propagandy zakrywającej zdrady i złodziejstwo. Są realizowane priorytety ważne dla narodu przez naród.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 02-09-2015 16:24:00 
Grzelak:

"Jak to "zasady są niezmienne", cały czas się zmieniają. Zmieniają się zasady, światopogląd, prawo. Nie ma uniwersalnych zasad. Zdziwiłbyś się jak różne zasady jako "niezmienne, fundamentalne" ludzie uznają. Ludzie bardzo różnie postrzegają swoją sytuacją, odczuwasz jakiś brak wolności?"

Zasady wolnego społeczeństwa są niezmienne. Nie można sobie wyobrazić wolnego społeczeństwa, gdzie, na przykład, zasada własności prywatnej jest zmienna. Jeśli własność prywatną się narusza, to znika wolność. Opinie ludzkie na ten temat są bez znaczenia. Nazywanie tyrańji wolnością nie zmienia charakteru rzeczywistości.

Czy ja odczuwam jakiś brak wolności? Owszem, odczuwam. Zawsze odczuwałem. Od czasów szkolnych, gdzie pod przymusem łaziłem, marnowałem dzieciństwo, a potem musiałem poświęcić kolejne lata życia, by oduczyć się tych wszystkich bzdur, które tam mi do głowy włożono.
Brak wolności jest odczuwalny na każdym kroku. Najmuję się do pracy i muszę wypełnić tonę papierów, a moją umowę z pracodawcą pisał jakiś pojeb z sejmu. Boję się przejść przez drogę, bo zaraz wyskoczy jakaś szuja i zczyści mnie z dnia ciężkiej pracy. A jak mu odpyskuję, to mnie poturbuje, albo będzie targał po "sądach" za zniewagę, po czym będę musiał wykonać extra pracę niewolniczą w postaci "prac społecznych".
Można pisać w nieskończoność. Myślę, że jeśli ktoś nie odczuwa głodu wolności we współczesnych czasach, to coś z nim grubo nie tak.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 02-09-2015 16:52:52 
@Chinook
To wszystko co napisałeś to prawda, ale co z tego? Tak, było kopne prawo, było prawo rzymskie, ale to wszystko ewoluowało. A zanik świadomości narodowej nie przeszkadza mi.

@beniaminGT
Bez wchodzenia w szczegóły, dla mnie dobrze jest jak jest, braku wolności nie odczuwam. Jestem zadowolony z wolności, którą mam i z polepszającego się bezpieczeństwa.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 02-09-2015 16:56:53 
Chinook
Data: 02-09-2015 16:16:33

a ja bardzo chętnie się dowiem z jakich to źródeł czerpiesz tą "nieoficjalną" wiedzę historyczna oraz jakie źródła i wykopaliska świadczą o tym, że Polska ma rzekomo "kilkanaście tysięcy" lat. To bardzo ciekawe.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 02-09-2015 17:25:57 
Chinook:

"Lichwa to jest stary termin, dziś to kredyty i procenty. Dawniej lichwa była karana śmiercią . Dlaczego ? Bo powodowało to zepsucie, wyzysk, niesprawiedliwość oraz zahamowanie jakiegoklwiek rozwoju."

O matko! Jeśli lichwa była karana śmiercią, to tylko dlatego, by dłużnicy nie musieli spłacić swoich długów. Lichwa to podstawa społeczeństwa. Jeśli lichwa jest zakazana, to oszczędzanie traci sens. Dochodzi do konsumpcji kapitału, poziom życia zamienia się w zwierzęcy.

Tego, że lichwa jest moralna można dowodzić na wiele sposobów. Pożyczasz, na przykład, od kogoś samochód, załóżmy na rok czasu. Używasz go, korzystasz, a potem oddajesz. Czy właścicielowi pojazdu należy się zapłata. Oczywiście tak. I na takiej samej zasadzie należy się zapłata za pożyczenie pieniędzy - czyli lichwa, czyli procent, czyli odsetki.

Gwałcisz tutaj podstawową zasadę "chcącemu nie dzieje się krzywda". Jeśli dwóch dorosłych ludzi zawiera umowę o lichwę, to nie możesz interweniować, bo zachowujesz się jak zwykły socjalista, który wie lepiej od ludzi, co jest dla nich dobre.

Problem z kredytami jest tylko taki, że pożyczek powinno być tylko tyle, ile ludzie posiadają oszczędnościi, którymi chcą ryzykować, bo oczywiście w normalnym świecie istniałyby 2 rodzaje depozytów. Za pierwsze nie otrzymywałbyś od banku żadnych odsetek, bo leżałyby w skarbcu, a za drugie tak, ale jako pożyczone nie miałbyś gwarancji, że odzyskasz w całości. Jeśli bank popełniłby wiele błędów kredytowych, to twój kapitał mógłby stopnieć o ileś procent. Ale to zwykłe ryzyko. Każdy mógłby złożyć depozyt twardy i płacić bankowi za pilnowanie jego pieniędzy, zapewne złota, nie ponosząc tego ryzyka.

Także zapomnij o tych herezjach przeciwko lichwie. Jest to ten sam poziom, jakbyś proponował zniesienie pieniądza i powrót do barteru. Czysty nonsens.

"Samostanowienie polega na ty, że to naród decyduje, czy np chce emigrantów, o podatkach, o inwestycjach, o armii, o lokalnej gospodarce , a nie kilku polityków jak dziś, którzy w dodatku reprezentują cudzoziemskie wpływy. (...) Wolny kraj to taki, który ma swój ustrój i samostanowi o sobie. To proste i logiczne. W mediach nie ma propagandy zakrywającej zdrady i złodziejstwo. Są realizowane priorytety ważne dla narodu przez naród."

Przecież Ci mówiłem, że nie istnieje żadna wspólna wola narodowa. Owszem, narody się różnią między sobą, ale różnią się też ludzie, którzy każdy naród stanowią. Czyli jeśli uznajesz prawo do samostanowienia, które wywodzisz z odmienności narodowej, to musisz także uznać prawo do samostanowienia każdej jednostki, inaczej musiałbyś ponownie zgwałcić logikę. A to wyklucza jakąkolwiek zwierzchność - wodza, rodu, bandy plemiennej, co tam chcesz.
Owszem, zgodzę się, że wszelki centralizm jest zły. Lepiej jest, by o twoim losie decydował wódz lub prywatny właściciel, bo przynajmniej cię widzi i zna, a nie jakiś debil z sejmu, dla którego jesteś tylko liczbą. Ale to wciąż nie jest wolność.
Wspomniałeś o emigrantach - że naród powinien decydować, czy ich chce. Zupełnie jakby chodziło o decyzję, czy ubrać czerwone spodnie czy zielone. Jeśli jestem wolny, to mogę sprowadzić do swego kraju kogo chcę, dam mu pokój w swoim mieszkaniu i gotowe. Mogę też sprzedać mu mieszkanie lub dom. Jeśli decyduje "naród", to mogą się zdarzyć dwie rzeczy. Albo nie będę mógł sprowadzić tej osoby lub sprzedać jej nieruchomości, albo pojawią się emigranci, których nigdy bym nie zaprosił. Jak widzisz, w przypadku "woli narodu" nie mam nic do powiedzenia. Powstaje kolektywny byt, za atrapą którego elita władzy robi z resztą co chce.
 Autor komentarza: Faraon
Data: 02-09-2015 17:36:28 
Mimo że nie na temat o boksie to uważam za ciekawą dyskusje i dobrym poziomie.
 Autor komentarza: Faraon
Data: 02-09-2015 17:37:53 
Ja od siebie dodam że macie ogólnie sporo racji ale co to da jak i tak nasze pokolenie tego nie zmieni?
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 02-09-2015 17:39:22 
Grzelak:

"Bez wchodzenia w szczegóły, dla mnie dobrze jest jak jest, braku wolności nie odczuwam. Jestem zadowolony z wolności, którą mam i z polepszającego się bezpieczeństwa."

No, cóż. Jeśli żyjesz "obok systemu", coś sobie skrobiesz na boczku + jakieś fajne hobby + jakieś fajne towarzystwo, to pewnie czujesz to, co czujesz. Ale tak jest zazwyczaj do pierwszego zderzenia z systemem. Do pierwszej wizyty urzędników fiskusa w twojej firmie, do pierwszej wizyty urzędników opieki tam jakiejś, którzy włażą ci z buciorami do domu i chcą zabrać "zaniedbane dzieci", a ty musisz się tłumaczyć i kruszyć przed nimi, przed panami twojego życia i majątku.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 02-09-2015 18:19:21 
Autor komentarza: GROiLLORT
a ja bardzo chętnie się dowiem z jakich to źródeł czerpiesz tą "nieoficjalną" wiedzę historyczna oraz jakie źródła i wykopaliska świadczą o tym, że Polska ma rzekomo "kilkanaście tysięcy" lat. To bardzo ciekawe

A ja w ciemno obstawiam, że żródła mainstremowe są w tym temacie bardziej wiarygodne. ;)
Oczywiście można się spierać co do ostrości dat (np. chrzest Polski to data dokładna, choć wiadomo, że realnie Polska stopniowo przyjmowała chrześcijaństwo). I tak ze wszystkim, granice Polski w atlasach, rysowane na mapie ostro, w rzeczywistości były nieostre, można powiedzieć, że dawniej nie było granic.

@beniaminGT
O matko! Jeśli lichwa była karana śmiercią, to tylko dlatego, by dłużnicy nie musieli spłacić swoich długów.

Nie tylko dlatego. ;) Takie było stanowisko Kościoła wobec lichwy i było to uzasadniane. Stanowisko to ulegało z czasem zmianie. To o czym pisałem, zasady są zmienne. Ba, nawet wnioski, które wynikają z niezmiennych zasad (tu : dekalog).

@beniaminGT
Gwałcisz tutaj podstawową zasadę "chcącemu nie dzieje się krzywda".

Po pierwsze - "podstawową" dla kogo?
Po drugie - zasady często stoją w sprzeczności wobec siebie, są spełniane w mniejszym lub większym stopniu. "chcącemu nie dzieje się krzywda" jest zasadą a nie regułą.

@beniaminGT (ost. wpis)
Na pewno nie żyję "obok systemu" bardziej niż przeciętny obywatel, chyba nawet bliżej. Ani ja ani moi znajomi (wnioskuję na podstawie rozmów) nie odczuwamy nadmiernej uciążliwości "urzędników opieki tam jakiejś" ani fiskusa.
Jakaś tam uciążliwość jest, ale coś za coś.
 Autor komentarza: Chinook
Data: 02-09-2015 19:03:26 
GROiLLORT
Wiedzę czerpię ze słowiańskiego źródła wiedzy, kultury słowiańskiej, przekazów naszych przodków Słowiańskich, z naszych wed , starego pisma polskiego, z opracowań wielu Słowian, którzy nie porzucili swojej tożsamości i dokonali wyjątkowych prac odkłamując , nasze dzieje i udowadniając nasze dzieje co potwierdzają badania genetyczne. Poczytajcie sobie takie książki jak "Od Ariów do Sarmatów , Nieznane 2500 lat historii Polaków ","Słowiańscy Królowie Lechii" .

benniaminGT
Napiszę Ci już dosłownie nie siej , że zżydzenie jest normalne dla Słowian. Lichwy, kredyty to są wymysły do wyzysku i zniewolenia . Takie ich jest cel. Wszystkie przekazy o tym mówią nawet w Biblii masz. Nie podawaj mi przykładów na podwórkowym poziomie. Dyskusja nie ma sensu na ten temat ponieważ rozpatrujesz problem z narzuconego wojnami systemu finansowego.Gdzie kreuje się wirtulany pieniądz. A mi nie o to chodzi żebym gadał o tym czy wyzysk jest szkodliwy czy bardziej szkodliwy. A narody nie posiadają swojej monety. Lichwy , kredyty, i inne temu podobne mają to do siebie, że generują wirtualny pieniądz i zniewlają. Jeżeli bank ma powiedzmy 1000 zł pokryte w złocie (bo taka jest idea pieniądza, fałszywa zresztą) pożycza na procent jaki mu się widzi . Pożyczy tobie 500 zł z oprocentowaniem 20% i Zenkowi 500 zł na 20 % . Musicie oboje oddać pieniądze z procentu, których fizycznie nie ma na rynku...więc albo zenek benniaminaGT, albo na odwrót , albo bank was ma obydwu. I tak to działa.

Co do kwestii narodowej to ciężko dyskutować bo nie czujesz tematu ponieważ w szkołach nic nie mówią o naszej wiedzy i kulturze, to zrozumiałe.Ludziom ciężko sobie wyobrazić coś innego. Więc ciężko rozmawiać w stylu co ma piernik do wiatraka. Spróbuj poznać naszą wiedzę przodków. Dowiedzcie się czym był ustrój narodowy Polski, nasz słowiański, a nie żaden system cudzoziemski co nas niewolił.
Twój przykład na emigrantach jest zupełnie nietrafiony i ni jak się ma. Są proste zasady wypracowane z doświadczenia narodu . Np "Ten kto sprzedaje dobra materialne narodu , ten oddaje naród w niewolę cudzoziemską " ma to szersze znaczenie we fraktalnej skali, czyli od dołu do góry i na odwrót. Łamanie tej zasady działa na szkodę narodu , rodaków , a zatem i własną. Wydaje mi się nikt taki głupi by niebył aby osiedlac we własnym kraju cudzoziemców. Mylisz gościnność z pasożytowaniem i degradacją ( bo takim jest sprowadzanie emigrantów do Polski zbrodniczej ideologi muzułmańskiej). Samostanowienie narodu to nie prawo jak piszesz. I nie wywodzi się z odmienności narodowej, a z jedności narodu , jednego narodu. Nic nie gwałcisz. Są rzeczy ważne dla narodu i ważne dla jednostki. Ważne i ważniejsze. Obrazowo, w interesie gospodarza jest dbać o swoje gospodarstwo, rodzinę, dom, sady itd . Jeżlei będzie przekładał swoje dobro nad dobro wyższych wartości , to nie będzie miał gospodarstwa , a zatem i swoich własnych przyjemności , zachcianek na poziomie jednostki. To samo jest z państwem. Wydaje mi się, że nie trudno to zrozumieć.Jeżeli stracimy Polskę , tak jak to się dzieje teraz, bo przekładamy własny interes krótkotrwałego dobrobytu kosztem losów narodu to stracimy kraj. A czym to się skończy nie trzeba tłumaczyć. Dlatego są to proste rzeczy np takie jak w rządzie polskim powinni byc tylko i wyłącznie Polacy , Słowianie. Nikt inny. Dziś mamy ludzi potomków pochodzenia żydowskiego niemieckiego, murzyna, gejów i oni decydują o waszym losie. Jak sądzicie, czy w ich interesie jest dobro narodu naszego, czy ich własne i ich narodu z którego pochodzą ??? Dlatego jest wola narodu. Wola narodowa Polaków zdecyduje aby usunąć ten chory system i to będzie jej objaw. Póki,żejesz w niewolniczym systemie, polegającym na ograniczeniu twoich swobód, zatem i ograniczeniu woli , więc jej niedostrzegasz,tak to działa. Gdyby naród samostanowił nie musiał by żyć na dług u cudzoziemca jak niewolnik.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 02-09-2015 20:45:48 
hinook:

"Lichwy, kredyty to są wymysły do wyzysku i zniewolenia . Takie ich jest cel."

Lichwę pobierasz dla zysku, podobnie jak pożyczkę bierzesz - również dla zysku ( nie chcesz odkładać 20 lat, bo czasu się nie kupi ). Zniewolenie jest wtedy, jak nie mogę pobrać lichwy, albo wziąć pożyczki - to jest zniewolenie. Oczywiście, umowy muszą być uczciwe i żadna ze stron nie może być uprzywilejowana, ale to zakładam z góry.

Piszę na prostych przykładach, bo nie rozumiesz podstawowych rzeczy. Odpowiedz w takim razie, czy jak ktoś pożycza drugiemu auto na rok, czy nie ma prawa domagać się zapłaty.

"Dyskusja nie ma sensu na ten temat ponieważ rozpatrujesz problem z narzuconego wojnami systemu finansowego."

Tylko mi tu nie wyjeżdżaj z marksizmem, behawioryzmem, bytem określającym świadomość i tego typu pierdoletami. Rozumiem, że dyskusja ze mną nie ma sensu, bo mój umysł jest skażony, wadliwy i - zgodnie z marksistowskim ideałem - najlepiej mnie zagazować dla dobra przyszłych pokoleń. Cham!

"Jeżeli bank ma powiedzmy 1000 zł pokryte w złocie (bo taka jest idea pieniądza, fałszywa zresztą) pożycza na procent jaki mu się widzi . Pożyczy tobie 500 zł z oprocentowaniem 20% i Zenkowi 500 zł na 20 % . Musicie oboje oddać pieniądze z procentu, których fizycznie nie ma na rynku...więc albo zenek benniaminaGT, albo na odwrót , albo bank was ma obydwu. I tak to działa."

Dajesz przykłady jak z królikiem, który nigdy nie dogoni żółwia. Podaż pieniądza zawsze w dziejach rosła ( złoto się nadal wydobywa ), całość pieniądza nigdy nie znajduje się w bankach, przed chwilą pisałem o pieniądzu składowanym ( nie przeznaczonym na pożyczki ), pieniądzem mogą być różne rzeczy. Jeśli byłoby tak źle, jak sugerujesz, ludzie nie braliby pożyczek. Uważasz, że ludzie braliby niespłacalne pożyczki w nieskończoność - aż banki przejęłyby wszelką własność?! I jedynym rozwiązaniem jest zabronić ludziom zawierać dobrowolne umowy?! Jeśli tak, to źle z Tobą.

"Co do kwestii narodowej to ciężko dyskutować bo nie czujesz tematu ponieważ w szkołach nic nie mówią o naszej wiedzy i kulturze, to zrozumiałe"

Rozumiem, że dla Ciebie kultura polska to 2500 lat siedzenia w lasach, a ostatnie tysiąc lat jest całkowicie obce i bezwartościowe. Myślę, że nawet narodowcy uznaliby Cię za wariata.
Ostatniego fragmentu nie będę cytował, bo jest dość bełkotliwy, ale go podsumuję. Uważasz, że interes narodu jest sprzeczny z interesem jednostki. Nie mogę sprzedać domu cudzoziemcowi, bo naruszam dobro narodu. Widzisz, tak się składa, że jest to podstawa każdej totalitarnej ideologji. Widać, że ciągnie Cię w tym kierunku. Każdy tyran i każde niewolnictwo opiera się na idei wyższego dobra. Ludzie szli do gazu lub w ogień, ograbiano całe klasy społeczne, prześladowano. Każdy widział, że wiele w tym zła, ale propaganda zawsze donosiła o wyższej konieczności, o nadrzędności interesu społecznego/narodowego nad indywidualnym. Ale widzisz, te interesy są zbieżne. Jeśli sprzedam dom cudzoziemcowi, to on się zasymiluje, a przy okazji będzie źródłem wiedzy o innej kulturze. Mogę się od niego czegoś nauczyć, może on wprowadzić jakąś odmianę do skostniałego jednorodnego środowiska. Dzięki niemu podniesie się również świadomość odrębności narodowej. Polak, czy ktokolwiek inny, póki nie zetknie się z innymi ludźmi, myśli, że wszyscy są tacy sami. Dopiero przez kontakt z przedstawicielami innych narodów nabywa realnej świadomości własnej odrębności.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 02-09-2015 21:41:41 
Chinook,
niestety padłeś ofiarą, zarabiających na taniej sensacji, pseudo-historyków. Żadne z państw na świecie nie ma historii sięgającej kilkunastu tysięcy lat, to po pierwsze. Po drugie, jakie masz podstawy by twierdzić, że książki wymienionych przez Ciebie autorów są bardziej rzetelnym źródłem wiedzy niż setki opracowań historycznych? Po trzecie zaś, jesteś zapewne dość młodym człowiekiem a młodość ma to do siebie, że powoduje, iż człowiek jest pidatny na różne fantastyczne teorie i fakty dopasowuje do teorii a nie odwrotnie. Cóż, wyrośniesz z tego.
 Autor komentarza: Chinook
Data: 03-09-2015 00:37:02 
GROiLLORT
raczej to ty jesteś ofiarą i sobie z tego sprawy nie zdajesz. Dla twojej wiadomości wyznawco hisTORii ( opowieści pod wersję wybraną, coś ci to mówi Tora ?), Słowianie mają dzieje. Ale skąd mogłeś to wiedzieć, za dużó lat jesteśmy pod wpływem propagandy cudzoziemców.
Po pierwsze to nie możesz stwierdzić i zaprzeczyć czy żadne z państw nie ma takich długich dziejów,bo na jakiej podstawie ? naukofców z watykanu? Czy tych piszących teorie na zlecenie? Juz raz uwierzyłeś że Polska powstała w 966 r a Słowianie cudownym rozmnożeniem pojawili się w VIw zajmując pół świata.. A według Ciebie kto zbudował piramidy ? Kto z budował W/Babel? Ile lat ma mur chiński już nie taki chiński bo baszy są zwrócone w stronę Chin co znaczy, że mur budowała kultura słowiano-aryjska, o Arkaim słyszałeś. Mówią coś tobie takie nazwy jak Daria,Lechia, Tartaria, Hiperborea,Panonia,RASA? Widziałeś kalendarz słowiański jaką datę wskazuje ?
Po drugie autorzy Ci opierają się na potwierdzonych odkryciach, najnowszych badaniach genetycznych , które jasno mówią, że Słowianie żyją na tych ziemiach o tej samej haplogrupie ponad min 10 tys lat kolego,a geny przodków naszych datują jeszcze wcześniejsze okrasy , starych kronikach , źródłach opisów naszej kultury przez cudzoziemskich kronikarzy, starodawne rękopisy znajdujące się w Iranie, wedy , język , pismo, runy, głagolica. Język Polski jest jednym z najstarszych i najbardziej zbliżony do sanskrytu ( według naukowców najstarszego jezyka) , do tego do twojej wiadomości dawne pismo Słowian Polaków posiadało 40, 49 i 64 znaki ...nasze obecne ma 36 .. czy uważasz, że prymitywy są w stanie posługiwać się językiem wyrażającym tyle dźwięków i obrazów ??? Do tego posługiwali się najmniejsza jednostką pomiaru sig , dzisjesza cywilizacja nie jest w stanie taką się posługiwać. Nasze wedy, spróbuj się napić chociaż łyka z tego źródła.. nie jesteś w stanie pojąć tej wiedzy i myslisz, że idioci to pisali? Góry Świętokrzyskie., Ślęża, wały żmijowe, przekazy naszych przodków. Wielu naukowców, np Tadeusz Wolański, Polak odszyfrował starożytne pismo Etrusków potwierdzając, że to Słowianie i kultura Słowiańska, za co jego opracowania sa na czarnej liście Watykanu bo łamią głupoty pisane na zamówienie. Pokaż mi dowód na chrzest Polski? nie ma takiego bo nie było chrztu Polski. Jest wiele dowodów pokrywajacych się wzajemnie. Natomiast nie ma dowodów na pokrywanie się teorii historii wymyślanej przez tych naukofców z zachodu.
Po trzecie mój wiek nie ma tu nic do rzeczy, ludzie rodzą sie różni , jedni bardziej oświeceni inni mniej , dziś przychodza na świat już przebudzone dzieci.
Mogę napisać otwórz oczy kolego, wyjdź z ciemnoty narzuconej przez cudzoziemca i poznaj kim jest twój naród.
Jest takie powiedzenie: " naród bez swojej tożsamości jest jak gnój, na którym wyrastają obce narody". Poznawajcie swoją kulturę bo to jedyny fundament,na którym możemy się oprzeć. Jedni to zrozumieją wcześniej inni później.

benniaminGT bez komenarza. Piszesz tak jakby narodowcy byli jakimś wyznacznikem, a coż to za narodowiec co nie zna własnych dziejów i do tego wyznaje obca religię , która zabijała jego przodków a on jeszcze klęka przed reprezentantami tej instytucji..idiota. Weź kolego porządną książkę czy opracowanie ludzi co się zajmują i całe życie poświęcają na badania, poczytaj sobie i przestań się ośmieszać. Twoje rozumowanie jest dość pokrętne wynikające z braku doinformowania przez co nie jesteś w stanie zrozumieć co piszę i popadasz w skrajności , tak się dzieje gdy brak jest wiedzy albo udajesz i tyle w temacie.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 03-09-2015 07:57:20 
ChinookData: 03-09-2015 00:37:02

Ile lat ma mur chiński już nie taki chiński bo baszy są zwrócone w stronę Chin co znaczy, że mur budowała kultura słowiano-aryjska,

po tym stwierdzeniu przestałem czytać. Powtórzę raz jeszcze: jesteś OFIARĄ fantastów, pseudo-historyków, literackich hochsztaplerów. Wierzysz w debilne bajki, bo ładnie brzmią. Mamy wspaniałą historię a jacyś kretyni wciskają nam brednie o pradawnych dziejach, bo wiedzą że młodzież jest na to podatna. Dorośnij.
 Autor komentarza: Chinook
Data: 03-09-2015 09:42:02 
GROiLLORT

Przykro mi , że ignorancja jest tak wielka, że zamyka Wam oczy. Jest takie porzekadło stare: "Największe zło to ignorancja"
Sprawdź sobie. Baszty "muru chińskiego" są zwrócone w stronę Chin, to co sami przed sobą zbudowali mur ? Na terenach Azji istniała wcześniej kultura słowiańsko - aryjska. To tej pory na terenie Chin są odnajdowane mumie cesarzów sprzed tysięcy lat ...o haplogrupie Słowiańskiej.. Przeczysz oficjalnym faktom naukowym ? Skąd u was myślenie, że np ponad tysiąc lat temu granice pańśtw wyglądały tak jak dziś ??
Czyż nie głupotą jest nazywanie kogoś ofiarą samemu będąc pod ślepą propagandą? Jakie ty masz dowody na psudo hisotoryków watykańskich próbujących wymazać dzieje narodu Polskiego ? Nigdy się nie zastanawiałeś dlaczego w szkole uczą cię niby historii Polski od 966r od jakiegoś wymysłu jak chrzest Polski,którego nigdy nie było ... Kolejno czemu wymazywani są królowie Polski ? Pod wątpliwość wszelaką podpada rozbicie dzielnicowe.. jest 200 lat czarnej dziury w naszej historii pisanej ręką cudzoziemca, co chcieli ukryć ?
Wierzysz w dogmaty nauki pisanej na zamówienie.
jak można wierzyć komuś kto kłamie znany jest , w dodatku jak można wierzyć cudzoziemcom piszącym historię twojego narodu zamiast swoim rodakom i przodkom? Trzeba być niepełnosprawnym intelektualnie chyba. Podręczniki do Historii były zmieniane tyle razy i dopasowywano tam fakty jak pasowało. Wymyślają idiotyczne brednie o naszym narodzie, a wszelakie zasługi przypisują swoim zachodnim nacjom, a ty chcesz powiedzieć, że to wspaniała historia?? Wmawiają tobie, takie brednie, że Słowianie pojawili się w VIw i byli to niepiśmienni prymitywi bez jezyka i pisma latający w skórach dopiero wielki Niemiec pokazał nam cywilizacje. Dobrze się czujesz ? Wierzysz w dogmaty tych samych osób co wmawiają brednie takie jak teoria ewolucji Darwina, gdzie w szkołach uznawana jest za fakt, a tymczasem sam Darin zajmwał się zupełni innnymi rzeczami i sam stwierdził, że to błedne myślenie i jedynie teoria jedna z wielu..Kolejny dogmat Einstain, Nikola Tesla na dzień dobry obalił jego wymysły i założenia mimo to komuś zależy aby uczyc sie tego kitu. Kolejno teoria Newtona została dawno obalone i zmienione, min przez Polaka Franciszka Rychowskiego. W odkrycia Tadeusza Wolańskiego też wątpisz. Sam Nikola Tesla swoimi odkryciami udowodnił, że dziś zyjemy w kłamstwie, a znajdują się tacy jak Ty i mówią ,że to prawda. Kolejno nasi przodkowie doskonale znali kalendarz kosmiczny, układy gwiazd ich wpływ , zależności , umieli przewidywać zdarzenia wiesz jaką to trzeba mieć wiedzę? Dziś taki obywatel "wysoko rozwiniętej cywililizacj " uważający się za szczytowe ogniwo ewolucji Darwina nie ma pojęcia o takich rzeczach, czy to nie dziwne? Więc z łaski swojej więcej pokory , poczytaj sobie troszkę, zanim następnym razem będziesz próbował wmawiać, że wymysły i histrie to absolutna prawda i nic wiecej nie ma bo tak twierdzi Niemic, żyd, Anglik. A Tobie wmawiają, ze byłeś dzikusem latającym w skórach, w czasach kiedy ich wielkie rozwinięta cywilizacja, gdzie królowa umiera z brudu, od wszawicy , uczyli się od Słowian jak dbac o higienę osobistą , w swoich odmach nie mieli nawet kanalizacji srali sobie na wzajem na łeb przez dziury w sufitach. I tacy ludzi wmawiają Polakom, że ich historia zaczyna się od Viw dziukusów w skórah bez mowy i pisma. Swoją postawą przeczysz prawdzie i zdrowej logice. Czy ty uważasz, że jezyk polski powstał od niemieckiego czy angielskiego ??? Trzeba mieć nie równo pod sufitem , aby wierzyć w takie wymysły.
Na prawdę propaganda judeo rzymsko-katolicka wyprała Polakom mózgi do reszty .
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 03-09-2015 10:13:36 
Natłok bzdur w Twoich postach przekracza wszelkie dopuszczalne granice. Dam Ci dobrą radę: zamiast czytać żałosne wypociny szukających taniej sensacji pseudo-historyków, zajmij się czymś pożytecznym - kształć się, czytaj o prawie, ekonomii, historii, załóż firmę, znajdź dobrą pracę, udzielaj się społecznie - dopiero wtedy będziesz mógł pomóc w praktyce swojemu narodowi. Wierząc w te debilizmy i, co gorsza, wygłaszając je publicznie, tylko mu szkodzisz.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 03-09-2015 10:31:49 
PS.

Piszemy:

cesarzy, nie cesarzów

słowiańskiej, nie Słowiańskiej

polskiego, nie Polskiego

(w środku zdania) historii, nie Historii etc. itd.

radzę zacząć najpierw od nauki podstaw języka ojczystego a dopiero potem wymądrzać się w sieci na tematy, o których się nie ma pojęcia.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 03-09-2015 11:39:31 
Niestety muszę się zgodzić z @GROiLLORT. To są opracowania z pogranicza historii i fantastyki, na pewno fajnie się to czyta i nic więcej. A nawet (załóżmy, że tak było) - co z tego?
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 03-09-2015 12:50:51 
buhahahah no i??? chuja sie stalo....
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.