CLEVERLY: W DNIU WALKI Z FONFARĄ BĘDĘ W SZCZYTOWEJ FORMIE

Redakcja, Boxing News

2015-09-02

- W dniu walki będę w szczytowej formie - odgraża się Nathan Cleverly (29-2, 15 KO), były mistrz świata wagi półciężkiej, który 16 października w UIC Pavilion w Chicago skrzyżuje rękawice z Andrzejem Fonfarą (27-3, 16 KO).

- Nie spodziewałem się, że będę jechał na jego teren w Chicago. Co prawda wybieram się trochę do paszczy lwa, ale z drugiej strony czekałem na tego typu wyzwanie. Z pewnością czeka mnie bardzo trudna przeprawa. Fonfara zawsze jest dobrze przygotowany, lecz chciałem walki takiej jak ta. Wierzę bowiem, że rywal takiego pokroju wyciągnie ze mnie wszystko co najlepsze - stwierdził bojowy Walijczyk.

- Zwycięstwo nad Polakiem otworzy mi wiele drzwi i sprawi, że wrócę tam, gdzie naprawdę jest moje miejsce, czyli na szczyt wagi półciężkiej. Wygrana zapewni mi pojedynek o mistrzostwo świata - dodał Cleverly.

ANDRZEJ FONFARA: SERWIS SPECJALNY

Przypomnijmy, iż Walijczyk w pierwszej z pięciu udanych obron pasa WBO pokonał już jednego Polaka. Aleksy Kuziemski radził sobie początkowo dobrze, ale został zastopowany w połowie czwartej rundy.