Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-01

 


PROWODNIKOW-BRONER? PROMOTOR DEMENTUJE

Od kilku dni w sieci krążą plotki na temat walki Rusłana Prowodnikowa (24-4, 17 KO) z Adrienem Bronerem (30-2, 22 KO). Ciekawe zestawienie stylów i fakt, że obaj ostatnio przegrali i teraz wyjątkowo potrzebują zwycięstwa, byłyby gwarancją dużych emocji, ale promotor Rosjanina zapewnił, że taka walka nie znajduje się w jego planach.UGONOH NOKAUTUJE QUARRIE'EGO

W sobotni poranek czasu polskiego Izuagbe Ugonoh (13-0, 10 KO) dopisał do swojego rekordu trzynaste zawodowe zwycięstwo i czwarte w wadze ciężkiej. Na gali w Invercargill Polak zastopował w drugiej rundzie Williama Quarrie'ego (5-4, 2 KO).


BANKS: WHYTE MOŻE OSIĄGNĄĆ TYLE CO JOSHUA

Informowaliśmy już Was o tym, że dziś w narożniku Dilliana Whyte'a (14-0, 11 KO) stanie Johnathon Banks, na co dzień trener Władimira Kliczki (64-3, 53 KO). Za kilka godzin w Hull naprzeciw tej pary stanie Irineu Beato Costa Junior (17-4, 15 KO). Współpraca Banksa z Whyte'em była utrzymywana w tajemnicy do ostatnich godzin.


ALVAREZ vs COTTO: ANDRE WARD NA ROZPISCE GALI?

Andre Ward (28-0, 15 KO) niewątpliwie jest wielką gwiazdą ringów zawodowych, lecz wobec konfliktu z byłymi promotorami, kontuzjami, a co za tym idzie bardzo rzadkimi występami, jego gwiazda trochę przybladła. Boksujący od lat jako główne danie każdego wieczoru Amerykanin tym razem może wystąpić w walce poprzedzającej główną potyczkę.CHAVEZ JR: POD KONIEC ROKU BUTE, ROSADO BĄDŹ REWANŻ Z FONFARĄ

Julio Cesar Chavez Jr (49-2-1, 32 KO) w ostatnim występie przeciwko Marcosowi Reyesowi nabawił się kontuzji lewej ręki i jak sam zapewnia, tylko dlatego nie zdołał przewrócić rywala. Ale uraz rzeczywiście okazał się dość poważny, dlatego rehabilitacja potrwa przynajmniej miesiąc, a może i więcej. A potem? Znów pada nazwisko Andrzeja Fonfary (27-3, 16 KO), który jak widać ostro zalazł mu za skórę.


WIDEO: KRZYSZTOF ZIMNOCH NA WORKU BOKSERSKIM

Krzysztof Zimnoch (17-0-1, 11 KO) już na pewno nie zdąży przygotować się na galę PBN, jednak nie ustaje w ciężkiej pracy do powrotu na ring po długiej przerwie. W Łodzi go jeszcze nie zobaczymy, lecz forma jest już zwyżkowa, a pięściarz z Białegostoku może sobie pozwolić na coraz więcej podczas treningów. Poniżej prezentujemy Wam Krzyśka na worku bokserskim.PIOTR WILCZEWSKI O WARSZTACIE TRENERSKIM

Na naszym podwórku pojawiło się kilku młodych i zdolnych trenerów, jacy powoli będą zajmować miejsce tych starszych i bardziej doświadczonych. Jednym z nich jest z pewnością Piotr Wilczewski, niegdyś zawodowy mistrz Europy i wychowanek Andrzeja Gmitruka, spod ręki którego wychodzą przecież tylko dobrzy zawodnicy. O warsztacie trenerskim i ciągłej nauce w tym fachu porozmawialiśmy z "Wilkiem" tuż przed jego wyjazdem za ocean. Tam od kilku dni przebywa z Kamilem Laszczykiem i przygotowuje go do startu 14 sierpnia.


OROZCO vs SOTO NA ROZPISCE GALI MATTHYSSE-POSTOŁ

Do rozpiski gali Matthysse vs Postoł, która odbędzie się 3 października w StubHub Center w Carson, dodano ciekawą potyczkę w limicie kategorii junior półśredniej. Bardzo doświadczony i utytułowany Humberto Soto (65-8-2, 35 KO) przetestuje młodszego o ponad siedem lat rodaka, Antonio Orozco (22-0, 15 KO).


KTO DLA BROOKA? PIĘCIU KONKRETNYCH KANDYDATÓW

Mistrz świata wagi półśredniej federacji IBF Kell Brook (35-0, 24 KO) zanotował już dwie udane obrony swojego trofeum. Teraz utalentowany 29-latek z Sheffield chciałby skrzyżować rękawice z jakimś wymagającym i popularnym rywalem. Promotor "The Special One" - Eddie Hearn, zdradził dziennikarzom, że jego podopieczny zamierza wrócić w październiku, a on chce zakontraktować mu jakieś wielkie nazwisko. Poniżej przedstawiamy listę pięciu zawodników, na których brytyjski promotor zapuścił swoje sieci.