ALVAREZ vs COTTO: ANDRE WARD NA ROZPISCE GALI?

Redakcja, ESPN

2015-08-01

Andre Ward (28-0, 15 KO) niewątpliwie jest wielką gwiazdą ringów zawodowych, lecz wobec konfliktu z byłymi promotorami, kontuzjami, a co za tym idzie bardzo rzadkimi występami, jego gwiazda trochę przybladła. Boksujący od lat jako główne danie każdego wieczoru Amerykanin tym razem może wystąpić w walce poprzedzającej główną potyczkę.

Jeśli jednak dowiemy się, że chodzi o spotkanie Miguela Cotto (40-4, 33 KO) z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO) okaże się, że to żadna degradacja. Do wielkiej meksykańsko-portorykańskiej wojny ma dojść 21 listopada w Las Vegas. Przed nimi na ringu w Mandalay Bay Resort & Casino miałby zaprezentować się właśnie Ward. Tak przynajmniej twierdzi zazwyczaj dobrze poinformowany Dan Rafael, analityk stacji ESPN.

"Z tego co wiem istnieje spora szansa, by Ward wystąpił tuż przed walką Cotto z Alvarezem. Jeśli się uda, to będzie świetna wiadomość" - napisał na swoim Twitterze ceniony dziennikarz.

Przypomnijmy, iż mistrz olimpijski z Aten w końcu rozwiązał swoje kłopoty prawno-biznesowe, podpisał kontrakt promotorski ze stajnią Roc Nation Sports i po ponad półtorarocznej przerwie udanie powrócił w czerwcu, odprawiając przed czasem w dziewiątej rundzie Paula Smitha.