BANKS: WHYTE MOŻE OSIĄGNĄĆ TYLE CO JOSHUA

Redakcja, Daily Mail

2015-08-01

Informowaliśmy już Was o tym, że dziś w narożniku Dilliana Whyte'a (14-0, 11 KO) stanie Johnathon Banks, na co dzień trener Władimira Kliczki (64-3, 53 KO). Za kilka godzin w Hull naprzeciw tej pary stanie Irineu Beato Costa Junior (17-4, 15 KO). Współpraca Banksa z Whyte'em była utrzymywana w tajemnicy do ostatnich godzin.

Wszystko w związku z rewanżem Dilliana z Anthonym Joshuą (13-0, 13 KO) pod koniec roku za starcie z początku ich karier. Mistrz olimpijski przebywał na obozie Kliczki, sparował z nim kilka razy, a Banks, który obserwował to wszystko z bliska, ma wykorzystać swoją wiedzę i pomóc Dillianowi w pokonaniu Joshuy za kilkanaście tygodni.

- Nawet Eddie Hearn dopytywał się, z kim Dillian chce trenować, lecz ten nikomu dotąd nic nie mówił i utrzymywał to w tajemnicy. Wszystko w związku z tym, że ma odbyć się jego walka z Joshuą. A jak wygląda nasza współpraca, przekonacie się już w ten wieczór - tłumaczy Banks.

- Joshua jest niezwykle utalentowany i potrafi bardzo mocno uderzyć. Gdy był u nas na obozie współpracowałem z nim, robiłem mu tarczę i wiem doskonale jak mocno bije. Ale Dillian może zajść tak daleko jak on. Ciężko pracuje i jest otwarty na naukę. Obecnie staram się pokazać mu inny, mądrzejszy i sprytniejszy sposób boksowania. Jeśli przyswoi to sobie, wówczas pobije wielu rywali. Póki co pracujemy niespełna cztery tygodnie - dodał nowy szkoleniowiec Anglika.