Archiwum wiadomości z dnia: 2015-07-04

 
KRZYSZTOF ZIMNOCH: CZEKAM NA DECYZJĘ KOŁODZIEJA

Dobrze rozwijającą się karierę Krzysztofa Zimnocha (17-0-1, 11 KO) na blisko dwa lata zatrzymała kontuzja barków i długa rehabilitacja. Pięściarz z Białegostoku dostał propozycję występu na czwartej już gali z serii Polsat Boxing Night, która tym razem zawita 26 września do Łodzi. Zawodnik przystał na tę propozycję, lecz wciąż nie wiadomo, czy organizatorzy znajdą dla niego odpowiedniego rywala.


MAŁE PIĘŚCI: SITANOW vs MORDWIN

Kułaczny bój, czyli rosyjska walka na pięści, był często opisywany w literaturze, m.in. przez Lermontowa, Uspieńskiego i Gorkiego. Podczas lektury noweli tego ostatniego natrafiłem na piękną walkę Sitanowa z Mordwinem. Czytajcie więc i czekajcie na kolejne spotkania z kułacznym bojem. Będzie ich w "Małych pięściach" coraz więcej.


SELBY DLA ŁOMACZENKI NA GALI W DUBAJU?

Mistrz WBO w wadze piórkowej Wasyl Łomaczenko (4-1, 2 KO) może się niebawem zmierzyć w pojedynku unifikacyjnym z czempionem IBF Lee Selbym (21-1, 8 KO). Starcie dwóch świetnie wyszkolonych czempionów jest brane pod uwagę w kontekście listopadowej gali w Dubaju.


SKRZYPCZYŃSKI GOTÓW PODJĄĆ RĘKAWICĘ OD GARGULY

Pod koniec czerwca Tomasz Gargula (16-0-1, 5 KO) zaimponował kibicom i specjalistom, gdy wrócił praktycznie z marszu po jedenastoletniej przerwie i w dobrym stylu pokonał Sebastiana Wywalca. Rzucił wtedy wyzwanie innym Polakom. Rękawice chce przyjąć Sebastian Skrzypczyński (11-10-2, 5 KO), znany z zagranicznych potyczek twardziel.
LETR ZAKOŃCZYŁ SPARINGI Z PIANETĄ

Władimir Letr (5-4 2 KO) - zawodnik grupy Wschodzący Białystok Boxing Team, zakończył trzytygodniowe sesje sparingowe z Francesco Pianetą (31-1-1, 17 KO), pretendentem do pasa federacji WBA wagi ciężkiej w wersji regularnej, który za tydzień powalczy z Rusłanem Chagajewem w Magdeburu.