SKRZYPCZYŃSKI GOTÓW PODJĄĆ RĘKAWICĘ OD GARGULY

Redakcja, Informacja własna

2015-07-04

Pod koniec czerwca Tomasz Gargula (16-0-1, 5 KO) zaimponował kibicom i specjalistom, gdy wrócił praktycznie z marszu po jedenastoletniej przerwie i w dobrym stylu pokonał Sebastiana Wywalca. Rzucił wtedy wyzwanie innym Polakom. Rękawice chce przyjąć Sebastian Skrzypczyński (11-10-2, 5 KO), znany z zagranicznych potyczek twardziel.

- Przede wszystkim wyrazy uznania dla Tomka. Wyszedł z więzienia i pomimo tak długiej przerwy pokazał naprawdę ciekawy boks. Teraz podobno szuka ciekawych wyzwań. Ja również, a chętnych rodaków na takie starcie ze mną nie widać. Jesteśmy w podobnej sytuacji, więc logiczne się wydaje, że powinniśmy walczyć między sobą - uważa pięściarz z Kalisza.

- Nie boję się wyzwań i jeśli tylko dostanę od organizatora gali konkretny przekaz, będę miał odpowiednio dużo czasu, to w Polsce mogę rywalizować naprawdę z każdym. Zacznijmy więc o spotkania z Tomkiem. Normalnie boksuję w wadze średniej, ale nie będę robił żadnych problemów z umownymi limitami i zmierzę się z nim w kategorii super średniej, czyli 76,2 kilograma. Z przyjemnością zabiorę mu to zero po stronie porażek, choć raz jeszcze podkreślam, że mam dla niego sporo szacunku - dodał Skrzypczyński.

Poniżej przypominamy Wam wywiad z Gargulą nagrany tuż po zejściu z ringu w Krynicy, gdzie udanie wrócił na ring w poprzedni weekend.