SELBY DLA ŁOMACZENKI NA GALI W DUBAJU?

Yuri Tarantin, boxingscene.com

2015-07-04

Mistrz WBO w wadze piórkowej Wasyl Łomaczenko (4-1, 2 KO) może się niebawem zmierzyć w pojedynku unifikacyjnym z czempionem IBF Lee Selbym (21-1, 8 KO). Starcie dwóch świetnie wyszkolonych czempionów jest brane pod uwagę w kontekście listopadowej gali w Dubaju.

Zawody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich chce zorganizować promotor Łomaczenki, Bob Arum. Początkowo myślano, aby Ukrainiec zmierzył się na tej gali z Nicholasem Waltersem, ale Jamajczyk stracił na wadze pas WBA i dwukrotny złoty medalista olimpijski oznajmił, że potyczka z nim już go nie interesuje. Chętnie natomiast stanie w szranki z innym czempionem.

- Unifikacja z Lee Selbym to jedna z opcji na listopad - przyznaje menedżer Ukraińca Egis Klimas. - Kiedy Selby pokonał Jewgienija Gradowicza i zdobył mistrzostwo świata, spojrzał na mnie i powiedział, że chce walczyć z Łomaczenką. Zobaczymy, czy dotrzyma słowa.

Impresario mistrza WBO zdradził, że jest też inna możliwość. Łomaczenko mógłby zaboksować w Dubaju z byłym czempionem WBA, pogromcą Chrisa Johna Simpiwe Vetyeką (27-3, 16 KO). Nazwisko rywala Łomaczenki powinno zostać potwierdzone w najbliższych tygodniach.