Archiwum wiadomości z dnia: 2015-06-16

 
1. IE: PORAŻKA JÓŹWIKA

Reprezentujący klub Skorpiona Szczecin tegoroczny mistrz Polski w wadze 52 kilogramów - Maciej Jóźwik, jako pierwszy polski pięściarz stoczył walkę podczas rozgrywanych w Baku I Igrzysk Europejskich. Niestety przegraną.

FOTORELACJA i WYNIKI VIII MTB im. KILIANA

Ponad 50 zawodników z 13 klubów wzięło udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Stanisława Kiliana (12-14.06.2015) w Rzeszowie. Sympatycy pięściarstwa mogli zobaczyć pojedynki na bardzo wysokim poziomie. Cieszy także fakt powrotu do ringu sędziego Macieja Dziurgota. Prezentujemy krótką fotorelację i wyniki walk z trzech dni.


ADAM KOWNACKI PO WYGRANEJ NAD PEREĄ

Dwa tygodnie temu Adam Kownacki (10-0, 9 KO) po raz pierwszy zaboksował na pełnym dystansie, wyraźnie pokonując niedawnego olimpijczyka, Ytalo Pereę (6-2-1, 4 KO). Posłuchajcie jak z perspektywy tego krótkiego czasu swój pojedynek ocenił sam Adam.

PASCAL: CHCĘ WALKI ZE STEVENSONEM, ALE TEN WALCZY Z TAKSÓWKARZAMI

Jean Pascal (29-3-1, 17 KO) po porażce z rąk Siergieja Kowaliowa powróci 25 lipca na ringu w Mandalay Bay Resort & Casino w Las Vegas, notabene poprzedzając potyczkę Kowaliow vs Mohammedi. Jego przeciwnikiem będzie Yunieski Gonzalez (16-0, 12 KO), ale Kanadyjczyk liczy na dużo większe wyzwania, jak choćby rewanż z Rosjaninem, czy przede wszystkim walkę z Adonisem Stevensonem (26-1, 21 KO), championem wagi półciężkiej organizacji WBC.
WIDEO: ŚWIERZBIŃSKI vs MURASZKIN

Podczas niedzielnej gali w Pomigaczach występujący w wadze średniej Robert Świerzbiński (14-4-1, 3 KO) tylko zremisował ze swoim byłym sparingpartnerem, Ivanem Muraszkinem (1-0-1, 1 KO). Teraz prezentujemy Wam nagranie z tej potyczki. Zapraszamy!
POJEDYNKI KADETÓW PRZED GALĄ ZAWODOWĄ

W niecodziennej scenerii mogliśmy zobaczyć pokaz umiejętności adeptów boksu olimpijskiego, przed zawodową galą promotora Dariusza Snarskiego wystąpili zawodnicy z klubów Golden Boxing Gym i Tiger Łomża w kategorii kadet 66 kg oraz 60 kg. Drugi pojedynek w rozwinięciu.


SZPILKA: CHCĘ LUCASA BROWNE'A NA KONIEC ROKU

Jak wiadomo Artur Szpilka (19-1, 14 KO) kolejną walkę ma stoczyć 14 sierpnia. Przeciwnik znów może być przeciętny, choć lepszy niż dwaj poprzedni, ale już na koniec roku promotorzy szykują dla pięściarza z Wieliczki naprawdę trudniejszą przeprawę. Sam Artur bardzo chciałby spotkać się wtedy z Lucasem Browne'em (22-0, 19 KO).CHAMBERS ZAWODNIKIEM HAYMONA

Al Haymon ciągle poszerza grono swoich zawodników. Kolejnym pięściarzem, który właśnie podpisał z nim umowę jest znany polskim kibicom Eddie Chambers (41-4, 22 KO). Dla Amerykanina może być to wreszcie szansa na dostanie większego pojedynku z mocnym rywalem.FEIGENBUTZ ZABOKSUJE O TYMCZASOWE MISTRZOSTWO ŚWIATA!

Zaledwie 19-letni Vincent Feigenbutz (19-1, 18 KO) stanie za miesiąc do walki o tymczasowe mistrzostwo świata federacji WBA. Występujący w kategorii super średniej Niemiec 18 lipca podczas gali w Halle skrzyżuje rękawice z Mauricio Reynoso (15-1-1, 11 KO). W pojedynku wieczoru Arthur Abraham (42-4, 28 KO) po raz czwarty w karierze zawalczy z Robertem Stieglitzem (47-4-1, 27 KO). Stawką będzie należący do "Króla" tytuł WBO wagi super średniej.