RUSŁAN CZAGAJEW: JUŻ DAWNO NIE BYŁEM W TAK WYBORNEJ FORMIE

Redakcja, Fightnews

2015-06-16

Rusłan Czagajew (33-2-1, 20 KO) do pierwszej obrony pasa WBA wagi ciężkiej w wersji Regular przystąpi 11 lipca w Magdeburgu, mając za rywala Francesco Pianetę (31-1-1, 17 KO). Uzbek nazywany "Białym Tysonem" przekonuje, że już dawno nie był w tak wybornej formie, o czym na własnej skórze ma przekonać się Włoch z niemieckim paszportem.

Czagajew przez lata trenował pod okiem Fritza Sdunka, niestety już nieżyjącego szkoleniowca. Po jego śmierci długo dochodził do siebie, aż w końcu nawiązał współpracę z Pedro Diazem. Przez dwa miesiące przebywał na obozie w Miami, a teraz wrócił do Niemiec na ostatni, a zarazem najważniejszy etap przygotowań.

- Jestem w szczytowej formie. Od bardzo dawna nie czułem się już tak dobrze. Ostatni raz prawdopodobnie gdy miałem dwadzieścia kilka lat - zapewnia blisko 37-letni mańkut.

- Po roku przerwy znów jestem głodny boksu i chcę pokazać wszystkim kibicom, na co jeszcze mnie stać. Aż mi szkoda rywala, że spotka się ze mną na takim etapie mojej kariery. Nie wie jeszcze co go czeka, ale na pewno nie ma żadnych szans - dodał Czagajew.