Archiwum wiadomości z dnia: 2015-05-06

 
ERIC MOLINA DLA DEONTAYA WILDERA? THOMPSON SIĘ WŚCIEKA

Jak wiadomo Deontay Wilder (33-0, 32 KO) w czerwcu podejdzie do pierwszej obrony tytułu mistrza świata wagi ciężkiej według federacji WBC. Tony Thompson (40-5, 27 KO) był już od dłuższego czasu wymieniany jako potencjalny pretendent, ale ostatnio pojawiła się informacja, iż pas WBC może zamiast niego zaatakować Eric Molina (23-2, 17 KO).DEMOLKA UCHIYAMY W DZIESIĄTEJ OBRONIE

Najlepszy pięściarz wagi super piórkowej Takashi Uchiyama (23-0-1, 19 KO) na gali w Tokio znokautował w drugiej rundzie niepokonanego wcześniej Yomthonga Chuwatanę (9-1, 4 KO) - mistrza tajskiego boksu. Dla 35-letniego Japończyka była to już dziesiąta udana obrona tytułu WBA Super.


MP SENIORÓW 2015: WYNIKI SERII PRZEDPOŁUDNIOWEJ

Za nami seria przedpołudniowa trzeciego dnia zmagań trwających w Szczecinie 86. Mistrzostw Polski Seniorów. I znów nie zabrakło niespodzianek, jak choćby odpadnięcie z rywalizacji "super ciężkich" Rogera Hryniuka. Efektownie swoją walkę prawym sierpem zakończył natomiast Paweł Wierzbicki.


WASILEWSKI: TO TYLKO LEKKIE PRZEZIĘBIENIE

Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się o wirusie, jaki dopadł Krzysztofa Włodarczyka (49-3-1, 35 KO) w trakcie przygotowań do walki z Grigorijem Drozdem (39-1, 27 KO). Godzinę temu dziennikarz Polsatu Sport Mateusz Borek na swoim profilu na Twitterze zacytował Andrzeja Wasilewskiego. Szef grupy Sferis Knockout Promotions zdementował te pogłoski twierdząc, że to tylko zwykłe przeziębienie.FOREMAN: NIE LUBIŁEM BOKSU, WALCZYŁEM DLA KASY

George Foreman, jeden z najlepszych zawodników w historii wagi ciężkiej, przyznał, że nigdy specjalnie nie przepadał za boksem. Dla 66-letniego dzisiaj Amerykanina, który w latach świetności nokautował takie sławy, jak Joe Frazier, Ken Norton czy Ron Lyle, jedyną motywację do pojawiania się między linami stanowiły pieniądze.


GOLDEN BOY WYPOWIADA WOJNĘ HAYMONOWI. POZEW NA 300 MILIONÓW!

Kilka miesięcy temu zarządzana przez Oscara De La Hoyę grupa Golden Boy Promotions pozbyła się Richarda Schaefera i osiągnęła porozumienie z próbującym utworzyć własne imperium Alem Haymonem. Mogło się wydawać, że to koniec konfliktu, ale wojna dopiero się zaczyna, bo "Złoty Chłopiec" właśnie wyciągnął potężne działa - pozywa twórcę Premier Boxing Champions o wielokrotne pogwałcenie tzw. Aktu Muhammada Alego mającego na celu obronę praw pięściarzy i domaga się aż 300 milionów dolarów odszkodowania!