Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-21

 WŁODZIMIERZ LETR: ZAWSZE MI MÓWILI, ŻE JESTEM ZA MAŁY

Po słabiutkim początku kariery zawodowej Włodzimierz Letr (4-3, 2 KO) powoli zaczyna odzyskiwać dawną formę, bo przecież w przeszłości aż czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski. Pięściarz z Białegostoku niedawno miał mierzyć się z Tomaszem Duszakiem, ale prawdopodobnie wróci na stałe do kategorii cruiser.MAYWEATHER-PACQUIAO: JAK DOSZŁO DO WALKI?

Przedstawiciele telewizji HBO i Showtime, które przeprowadzą wspólną transmisję z walki Floyda Mayweathera Jr. (47-0, 26 KO) i Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO), nie chcą wracać do żmudnego procesu negocjacji. Przyznają jednak, że było kilka istotnych spraw, które zadecydowały o powodzeniu rozmów.PIOTR GUDEL ZABOKSUJE W CZERWCU

W ostatnim dniu stycznia Piotr Gudel (3-1) zanotował trzecie zawodowe zwycięstwo, pokonując na punkty po trudnej dla siebie przeprawie dużo bardziej doświadczonego Krzysztofa Rogowskiego. Kolejny występ pięściarza stajni Babilon Promotion zaplanowano na czerwiec.


ROACH: PACQUIAO POSADZI MAYWEATHERA NA TYŁKU

Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) wynegocjował sobie przodownictwo w walce stulecia z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO), co gwarantuje mu nie tylko większą wypłatę, ale i fakt, że podczas promocji jego nazwisko będzie podawane przed nazwiskiem Filipińczyka. Trener "Pacmana" Freddie Roach obiecuje, że kolejność zmieni się po pojedynku.


MAYWEATHER: PACQUIAO NALEŻY SIĘ SZACUNEK

Kiedy w 2012 roku Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) został zastopowany przez Juana Manuela Marqueza, wydawało się, że nie ma już szans na jego walkę z Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO). Filipińczyk podniósł się jednak po ciężkim nokaucie, odniósł trzy zwycięstwa, a już 2 maja zmierzy się Amerykaninem, który docenia wysiłek, jaki włożył "Pacman" w odbudowanie swojej pozycji.
MAYWEATHER: PACQUIAO BĘDZIE NUMEREM CZTERDZIEŚCI OSIEM!

- Cieszę się, że doszło wtedy do naszego spotkania. To pomogło w negocjacjach - uważa Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO), nawiązując do spotkania z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) - najpierw podczas meczu ligi NBA, a potem w zaciszu hotelowym. Prawdopodobnie dzięki tym rozmowom 2 maja w MGM Grand w Las Vegas naprzeciw siebie zobaczymy dwóch najwybitniejszych pięściarzy naszych czasów.


GOŁOWKIN STOCZY CZTERY WALKI W 2015 ROKU

Dziś wieczorem na gali w Monte Carlo Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) postara się przedłużyć fenomenalną passę osiemnastu z rzędu zwycięstw przez nokaut. Twardy Martin Murray (29-1-1, 12 KO) nie ułatwi Kazachowi tego zadania, ale mało kto spodziewa się, że pretendent jest w stanie wytrwać 12 rund z wciąż niekorowanym królem wagi średniej.


MISTRZOSTWA MAZOWSZA - NOWY DWÓR MAZOWIECKI

W Nowym Dworze Mazowieckim trwają właśnie Mistrzostwa Mazowsza Kadetów, Młodzików i Juniorów dla których były to wojewódzkie eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów 2015. W rozwinięciu prezentujemy wyniki. Finał w niedzielę od godziny 11:00 w Hali przy ulicy Sportowej 66 - zapraszamy.


WSB: PORAŻKA HUSARII W MIAMI

W kolejnym meczu elitarnych rozgrywek World Series of Boxing pięściarze Rafako Hussars Poland ulegli na ringu w Miami 1:4 ekipie USA Knockouts. Jedyne zwycięstwo dla biało-czerwonych zanotował... Irlandczyk Steven Donnelly.
ALEKSY KUZIEMSKI: JAK COŚ ROBIĆ, TO NA STO PROCENT

Aleksy Kuziemski był ostatnim Polakiem, który zdobywał medale największych imprez w boksie olimpijskim. Jako zawodowiec dwukrotnie był pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBO, lecz nie zdołał sprawić niespodzianki. Co teraz u niego słychać. Co porabia ten pięściarz z Białegostoku? Zapraszamy do naszego wywiadu.