Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-18

 
GALA W WIELICZCE: POLACY POZNAJĄ RYWALI

Rysuje się powoli rozpiska zaplanowanej na 5 grudnia gali w Wieliczce. Głównym bohaterem będzie Łukasz Janik (27-2, 14 KO) i choć to jeszcze nie "przyklepana" informacja, to jego prawdopodobnym rywalem wydaje się być na tę chwilę Jaidon Codrington (21-4, 17 KO).


RANKING P4P: EUROPA ATAKUJE!

Ostatnie tygodnie to pasmo sukcesów pięściarzy z dawnego bloku wschodniego. Europejczycy dominują w trzech kategoriach, które jeszcze niedawno uchodziły za najbardziej prestiżowe - ciężkiej, półciężkiej i średniej, ale ważniejsze jest coś innego - z ich nadejściem chyba w końcu pogodziła się Ameryka, która wcześniej długo odtrącała przybyszy zza wielkiej wody.

ROBERT ŚWIERZBIŃSKI: NAJTRUDNIEJSZE WYZWANIE W KARIERZE

- Walka z Patrickiem MendyM to najtrudniejsze wyzwanie w mojej karierze. Nie stoję na straconej pozycji, choć aby wygrać muszę wznieść się na wyżyny  mówi Robert Shy Świerzbiński (14-3, 3 KO) z grupy Wschodzący Białystok Boxing Team przed walką o mistrzostwo świata federacji WBF wagi średniej. Gala odbędzie się 22 listopada w Białymstoku. Transmisję przeprowadzi Orange Sport.


ROZWIĄZANIE KONKURSU TYPUJ Z BOKSER.ORG

8 listopada zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania był bon o wartości 300 zł na zakupy w sklepie internetowym Ring22.pl. Konkurs polegał na właściwym wytypowaniu wyniku walki Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) kontra Artur Szpilka (17-1, 12 KO), która odbyła się na gali w Polsat Boxing Night w Krakowie. Wśród prawidłowych odpowiedzi wylosowano jednego zwycięzcę, jest nim użytkownik o nicku 'tenarus'.
STIVERNE vs WILDER 17 STYCZNIA?

Choć to jeszcze nic pewnego na sto procent, to realną datą spotkania Deontay Wildera (32-0, 32 KO) z Bermane'em Stiverne'em (24-1-1, 21 KO) wydaje się 17 stycznia. Ich pojedynek, w którym w stawce będzie pas federacji WBC wagi ciężkiej, miałby odbyć się w MGM Grand w Las Vegas.JONAK WRÓCI W RADOMIU?

Niewykluczone, że 12 grudnia na gali w Radomiu na ring po rocznej przerwie powróci pięściarz wagi średniej Damian Jonak (37-0-1, 21 KO). Nieoficjalnie potwierdził to również szef grupy Tymex Boxing i organizator gali, Mariusz Grabowski.


JACKIEWICZ-BRANCO NA ŻYWO W CANAL+ SPORT

Telewizja Canal+ Sport pokaże w sobotę na żywo walkę o wakujące mistrzostwo Europy w wadze półśredniej, w której Rafał Jackiewicz (46-11-2, 21 KO) skrzyżuje rękawice z Gianlucą Branco (48-3-1, 23 KO). Pojedynek będzie głównym wydarzeniem gali w Terracinie.