OFICJALNIE: LARA-SMITH 12 GRUDNIA W SAN ANTONIO

Grupa Mayweather Promotions potwierdziła, że 12 grudnia w Alamodome w San Antonio dojdzie do walki pomiędzy regularnym mistrzem WBA w wadze junior średniej Erislandym Larą (19-2-2, 12 KO) a Ishe Smithem (26-6, 12 KO). Pojedynek zostanie w Stanach Zjednoczonych pokazany przez telewizję Showtime.

Kubańczyk i Amerykanin mieli się już zmierzyć na początku maja. Lara zrezygnował jednak z walki, kiedy pojawiła się lukratywna oferta starcia z Saulem Alvarezem. 31-latek przegrał pojedynek z Meksykaninem niejednogłośną decyzją sędziów, ale jako że walczył z nim w umownym limicie wagowym, zachował swój pas.

- Naprawdę chciałem boksować ze Smithem, cieszę się, że w końcu się spotkamy. Mamy za sobą potyczki na słowa, teraz czas sprawdzić, kto jest lepszym pięściarzem. Ishe przekona się, że jestem na innym poziomie. Zobaczycie 12 grudnia najlepszego junior średniego na świecie. To będzie dominacja – stwierdził zawodnik z Guantanamo.

Pod nieobecność Lary Smith zaboksował w maju z Ryanem Davisem, nokautując go w drugiej rundzie. Amerykanin, który na koncie ma też m.in. zwycięstwo nad Pawłem Wolakiem, wielokrotnie podkreślał, że decyzja Lary o wycofaniu się z walki na rzecz "Canelo" była dla niego zrozumiała. W San Antonio zamierza jednak udowodnić, że nie odstaje ani od Meksykanina, ani Kubańczyka.

- Potrzebuję tej walki. Wyeksponuję wszystkie słabości Lary. Nigdy nie jestem faworytem, uwielbiam to uczucie, kiedy ludzie cię przekreślają. W grudniu zdobędę drugie mistrzostwo w karierze, zrobię to najlepszego miasta na świecie, Las Vegas – stwierdził.

Organizatorzy potwierdzili jeszcze dwie inne walki, które odbędą się w Alamodome – w kategorii junior średniej rękawice skrzyżują Christopher Pearson (11-0, 9 KO) i Steve Martinez (15-1, 12 KO), a w superśredniej Badou Jack (17-1-1, 11 KO) i Samuel Clarkson (12-3, 7 KO).

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pinczorio
Data: 18-11-2014 10:52:05 
Lara go zje i wysra.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 18-11-2014 11:54:21 
To prawda. Tak czy inaczej to dobrze, bo Lara zasługuje na pas już dawien dawna...
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 18-11-2014 13:42:09 
Walka dwóch nudziarzy.

Smith mógl sprawdzić się z Rosado, to stwierdzil, że ta walka nic mu nie da, po czym wybral buma Ryana Davisa. Ta walka z pewnością wiele mu dala :)
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 18-11-2014 14:19:05 
lara nie nudziarz - floyd jest nudniejszy

walka do jednej bramki - ishe smith zostanie osmieszony
 Autor komentarza: Rollins
Data: 18-11-2014 23:00:44 
Świetny Lara powinien gładko poradzić sobie ze Smithem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.