OFICJALNIE: LARA-SMITH 12 GRUDNIA W SAN ANTONIO

Redakcja, ESPN

2014-11-18

Grupa Mayweather Promotions potwierdziła, że 12 grudnia w Alamodome w San Antonio dojdzie do walki pomiędzy regularnym mistrzem WBA w wadze junior średniej Erislandym Larą (19-2-2, 12 KO) a Ishe Smithem (26-6, 12 KO). Pojedynek zostanie w Stanach Zjednoczonych pokazany przez telewizję Showtime.

Kubańczyk i Amerykanin mieli się już zmierzyć na początku maja. Lara zrezygnował jednak z walki, kiedy pojawiła się lukratywna oferta starcia z Saulem Alvarezem. 31-latek przegrał pojedynek z Meksykaninem niejednogłośną decyzją sędziów, ale jako że walczył z nim w umownym limicie wagowym, zachował swój pas.

- Naprawdę chciałem boksować ze Smithem, cieszę się, że w końcu się spotkamy. Mamy za sobą potyczki na słowa, teraz czas sprawdzić, kto jest lepszym pięściarzem. Ishe przekona się, że jestem na innym poziomie. Zobaczycie 12 grudnia najlepszego junior średniego na świecie. To będzie dominacja – stwierdził zawodnik z Guantanamo.

Pod nieobecność Lary Smith zaboksował w maju z Ryanem Davisem, nokautując go w drugiej rundzie. Amerykanin, który na koncie ma też m.in. zwycięstwo nad Pawłem Wolakiem, wielokrotnie podkreślał, że decyzja Lary o wycofaniu się z walki na rzecz "Canelo" była dla niego zrozumiała. W San Antonio zamierza jednak udowodnić, że nie odstaje ani od Meksykanina, ani Kubańczyka.

- Potrzebuję tej walki. Wyeksponuję wszystkie słabości Lary. Nigdy nie jestem faworytem, uwielbiam to uczucie, kiedy ludzie cię przekreślają. W grudniu zdobędę drugie mistrzostwo w karierze, zrobię to najlepszego miasta na świecie, Las Vegas – stwierdził.

Organizatorzy potwierdzili jeszcze dwie inne walki, które odbędą się w Alamodome – w kategorii junior średniej rękawice skrzyżują Christopher Pearson (11-0, 9 KO) i Steve Martinez (15-1, 12 KO), a w superśredniej Badou Jack (17-1-1, 11 KO) i Samuel Clarkson (12-3, 7 KO).