Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-02

 
KUDRIASZOW W GRUPIE RIABIŃSKIEGO

Pnący się w rankingach kategorii junior ciężkiej, idący od nokautu do nokautu Rosjanin Dmitrij Kudriaszow (15-0, 15 KO) podpisał kontrakt z należącą do Andrieja Riabińskiego grupą World of Boxing. Po raz pierwszy pod jej banderą zaboksuje już 28 listopada.


PORAŻKA KRZYSZTOFA ROGOWSKIEGO W ABERDEEN

Zawodnik grupy Wschodzący Białystok Boxing Team Krzysztof Rogowski (8-10, 3 KO) przegrał w sobotę na ringu w szkockim Aberdeen z Darrenem Traynorem (9-0, 4 KO), nie wykorzystując tym samym szansy na zdobycie pasa International Masters Silver w kategorii super piórkowej.FONFARA vs NGUMBU: STATYSTYKI CIOSÓW

Andrzej Fonfara (26-3, 15 KO) był minionej nocy w UIC Pavilion zawodnikiem znacznie aktywniejszym niż Doudou Ngumbu (33-6, 12 KO). Polak wyprowadził o ponad 200 ciosów więcej, w sumie trafiając Francuza 173 razy. Rywal boksował wprawdzie na nieco większej skuteczności, ale przy mniejszej częstotliwości wyprowadzania ciosów nie starczyło to na zwycięstwo i po dziesięciu rundach Fonfara został ogłoszony jednogłośnym zwycięzcą.
URAZ FONFARY

Andrzej Fonfara (26-3, 15 KO) pokonał nad ranem jednogłośną decyzją sędziów niewygodnego Doudou Ngumbu (33-6, 12 KO), ale wygląda na to, że zwycięstwo okupił kontuzją.


SZYMAŃSKI O HAYMONIE, NASTĘPNEJ WALCE I NOWYM TRENERZE

Utalentowany Patryk Szymański (11-0, 6 KO) niedawno związał się kontraktem menadżerskim z Alem Haymonem, zmienił narożnik i za oceanem przygotowuje się do występu 12 grudnia w Chicago. O tej walce, ale również nowym trenerze, pobycie w USA oraz sparingach z Giennadijem Gołowkinem w rozmowie z Marcinem Filipowskim - zapraszamy.
ADAMEK vs SZPILKA: PRAWDY I MITY

Na tydzień przed galą Polsat Boxing Night i walką Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) postanowiłem trochę pobawić się i zastanowić nad ewentualnymi plusami bądź minusami jednego i drugiego. Co mi wyszło? Zapraszam do lektury i merytorycznej dyskusji.KRÓTKA HISTORIA KUBAŃSKIEGO PIĘŚCIARSTWA (1909-1961)

Ten apel kieruję do czytelników Bokser.org. Także do byłych i obecnych redaktorów. Wskrześmy wspólnie rozmowę o boksie kubańskim. Przypomnijmy dawne publikacje Orga i piszmy nowe. Celowo nadałem dzisiejszemu tekstowi charakter szkicowy, ma on stanowić impuls do rozwinięcia tematu. Jutro należy do niezależnego dziennikarstwa, na przekór wpływom promotorów i telewizji.