Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-19

 

WIDEO: PIOTR WOJNOWSKI PO PIERWSZEJ I... OSTATNIEJ WALCE!

To naprawdę niespotykana historia... Piotr Wojnowski, który do wielkiego boksu trafił pomagając w roli prawnika Tomkowi Adamkowi, w wieku czterdziestu lat postanowił zrobić sobie urodzinowy prezent. Wystartował w mistrzostwach okręgu i wygrywając dwie walki sięgnął po złoto. Kilka miesięcy później, czyli w piątkowy wieczór, wyszedł między liny już jako pięściarz zawodowy wagi półciężkiej i pokonał przed czasem w swoim debiucie, a zarazem ostatniej walce, Łotysza Dmitrijsa Odinokijsa (1-4, 1 KO). Teraz zapraszamy Was do wysłuchania wywiadu z tym zawodnikiem, cutmanem, asystentem, ale przede wszystkim prawnikiem i głową rodziny.


TYGODNIK BOKSERSKI: WIZYTÓWKI (cz. 3)

Za trzy tygodnie Tomasz Adamek wejdzie do ringu z Arturem Szpilką. Konferencja prasowa przed tą walką z pewnością rozpali emocje kibiców. ''Tygodnik bokserski'' odsłania tymczasem szokujące kulisy konferencji, która była wstępem do starcia Adamek vs Kliczko.


WALTERS GOTOWY NA ŁOMACZENKĘ I GONZALEZA

Po największym zwycięstwie w karierze, zatrzymaniu w szóstej rundzie Nonito Donaire'a (33-3, 21 KO), mistrz WBA w wadze piórkowej Nicholas Walters (25-0, 21 KO) jest gotowy na kolejne wielkie wyzwania. Jamajczyk zapewnia, że może walczyć zarówno z czempionem WBC Jhonnym Gonzalezem, jak i posiadaczem tytułu WBO Wasylem Łomaczenką.


WACH vs KURTAGIĆ: KULISY SZATNI

Po dwuletnim rozbracie z boksem udanie między liny powrócił Mariusz Wach (28-1, 15 KO), który wypunktował Samira Kurtagicia. Każdy z Was zapewne walkę widział, a teraz pokażemy Wam coś, czego zobaczyć nie mogliście, czyli kolejny odcinek naszego cyklu "Kulisy szatni". Zobaczcie jak to wszystko wygląda od środka.


FOTORELACJA: WACH vs KURTAGIĆ (2)

Po dwuletnim rozbracie z boksem udanie między liny powrócił Mariusz Wach (28-1, 15 KO), który wypunktował Samira Kurtagicia. Jedną fotorelację tej potyczki już Wam prezentowaliśmy, ale powracamy do tego pojedynku raz jeszcze za sprawą zdjęć z innego aparatu. Wach vs Kurtagić - przeżyjmy to raz jeszcze.


TERAZ MARTIN MURRAY DLA GOŁOWKINA?

Ekipa Giennadija Gołowkina (31-0, 28 KO) liczy na ąz cztery występy w przyszłym roku. Plan ambitny, ale skoro "GGG" odprawia kolejnych zawodników zanim zdąży się spocić, to jak najbardziej realny. Pytanie tylko "Kto następny"? Poważny kandydat już jest.
HBO CHCE WALKI GOŁOWKINA Z ANDRE WARDEM

Komentatorzy stacji HBO, która transmitowała w Stanach Zjednoczonych pojedynek Giennadija Gołowkina (31-0, 28 KO) z Marco Antonio Rubio (59-7-1, 51 KO), są zachwyceni postawą Kazacha. - Ten facet to potwór, maszyna do zabijania, współczesna wersja Mike'a Tysona - stwierdził Roy Jones Jr.GOŁOWKIN NIE DAŁ SZANS RUBIO!

Znając moc obu zawodników oczywiste było, że ten pojedynek nie potrwa zbyt długo. I tak też się stało. Niesamowity Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) pokonał Marco Antonio Rubio (59-7-1, 51 KO) już w drugiej rundzie i przybliżył się do przyszłorocznej konfrontacji z Miguelem Cotto.


WIDEO. GOŁOWKIN DEMOLUJE RUBIO

W wadze średniej grasuje prawdziwy potwór, który niszczy wszystko, co napotyka na swej drodze. Ubiegłej nocy Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) przejechał się jak czołg po mocnym Marco Antonio Rubio (59-7-1, 51 KO). To był jego osiemnasty nokaut z rzędu i dwunasta obrona tytułu mistrza świata.