GOŁOWKIN WRÓCI W LUTYM W MONTE CARLO

Redakcja, ESPN

2014-10-19

Po dwóch kolejnych walkach w USA Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO), który znokautował nad ranem Marco Antonio Rubio (59-7-1, 51 KO), prawdopodobnie wróci niebawem do Europy. Kazach ma wystąpić w lutym na gali w Monte Carlo.

32-latek walczył już w księstwie dwukrotnie – w ubiegłym roku pokonał Nobuhiro Ishidę (KO3), a w bieżącym Osumanu Adamę (TKO7). Aby podtrzymać aktywność, ponownie zawita do Monako na początku 2015.

- Chyba że Julio Cesar Chavez Jr zgodzi się z nim walczyć na pay-per-view. W tej sytuacji zmienilibyśmy nasze plany – powiedział promotor niepokonanego pięściarza Tom Loeffler.

GOŁOWKIN NIE DAŁ SZANS RUBIO

Scenariusz ten jest jednak mało prawdopodobny i Kazach nastawia się już na lutową potyczkę w Europie. Potem, na wiosnę, zaliczy kolejny występ w Stanach Zjednoczonych. Obóz mistrza wagi średniej ma nadzieję, że uda się w końcu doprowadzić do wielkiej walki z jego udziałem.

- Giennadij jest gotowy boksować ze wszystkimi. HBO ma teraz na tyle duży budżet, że powinniśmy być w stanie nakłonić każdego do walki z Giennadijem – stwierdził Loeffler.

Sam zainteresowany nie ukrywa, kto znajduje się na jego celowniku.

- Pierwszy jest Miguel Cotto. Szanuję również "Canelo", to dobry zawodnik, a także Chaveza. Najpierw jednak Cotto – powiedział.