Archiwum wiadomości z dnia: 2014-09-03

 


ORTIZ GOTOWY NA MATTHYSSE

Już w najbliższy weekend w Cincinnati niepokonany Roberto Ortiz (31-0-1, 24 KO) stanie w ringu z Lucasem Martinem Matthysse (35-3, 33 KO). Dla noszącego przydomek "Massa" Meksykanina będzie to największe wyzwanie w zawodowej karierze, jednak pięściarz już myśli o walce z pełnoprawnym mistrzem, Dannym Garcią (29-0, 17 KO).ALGIERI ZAMIERZA ZDOMINOWAĆ PACQUIAO

Po zaskakującym czerwcowym zwycięstwie Chris Algieri (20-0, 8 KO) zdecydował się na jeszcze większe wyzwanie i 22 listopada w Chinach spotka się w ringu z Mannym Pacquaio (56-5-2, 38 KO). Eksperci w większości skazują najbliższego rywala słynnego Filipińczyka na porażkę, jednak ten zamierza po raz kolejny zaszokować świat i zdominować utytułowanego przeciwnika.


MAYWEATHER: MAIDANA KOMBINUJE JAK MARGARITO

Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO) dostrzega w postępowaniu Marcosa Maidany (35-4, 31 KO) machlojki, jakich swego czasu dopuszczał się Antonio Margarito. W rękawicach Meksykanina znaleziono kiedyś substancję utwardzającą bandaże. U Maidany z kolei brakowało odpowiedniej wyściółki.


BRODNICKA vs PIĄTKOWSKA? GRABOWSKI I EWA SĄ NA TAK!

Wczoraj Andrzej Wasilewski ogłosił, że podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night nie dojdzie do potyczki naszych urodziwych pięściarek - Ewy Brodnickiej (4-0, 1 KO) oraz Ewy Piątkowskiej (4-0, 3 KO), ponieważ ta pierwsza nie wyraziła na to ochoty. Wszak obie zawodniczki dobrze się znają i podobno ten element miał być decydujący. Ale jak widać ta wersja jest już nieaktualna.


WIDEO: MACIEJ SULĘCKI NA TARCZY ANDRZEJA GMITRUKA

Przed Maciejem Sulęckim (18-0, 3 KO) najważniejsze chwile jego kariery. Najpierw stoczy walkę 19 września w Radomiu, a 8 listopada zmierzy się podczas Polsat Boxing Night w Krakowie w umówionym limicie z Grzegorzem Proksą (28-3, 21 KO). Obecnie podopieczny Andrzeja Gmitruka przebywa na sparingach w Norwegii, ale my prezentujemy Wam urywki jednego z ostatnich jego treningów w Warszawie i "tarczę" z legendarnym polskim szkoleniowcem.


LEAPAI: WYGRANA ALBO KONIEC KARIERY

Niedawny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Alex Leapai (30-5-3, 24 KO) oświadczył, że pomyśli o zakończeniu kariery, jeżeli przegra 24 października z Malikiem Scottem (36-2-1, 13 KO). Australijczyk zapewnia jednak, że to mało prawdopodobny scenariusz.

BOLONTI DLA FONFARY!

Informowaliśmy już Was o tym, że występ Andrzeja Fonfary (25-3, 15 KO) będzie głównym wydarzeniem zaplanowanej na 1 listopada gali w UIC Pavilion w Chicago. "Polski Książę" poznał właśnie nazwisko swojego rywala.


SZOT Z KWIATKOWSKIM W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM?

Tomasz Babiloński kompletuje powoli rozpiskę na 18 października, kiedy odbędzie się gala w Nowym Dworze Mazowieckim. Przypomnijmy, iż w głównym daniu Krzysztof Głowacki (22-0, 14 KO) dla podtrzymania pierwszej pozycji w rankingu WBO kategorii cruiser skrzyżuje rękawice z Thierry Karlem (31-5, 19 KO).


ADAMEK I SZPILKA SPOTKAJĄ SIĘ W PONIEDZIAŁEK W WARSZAWIE

W najbliższy poniedziałek w znanej kibicom boksu warszawskiej restauracji "Champions" dojdzie do spotkania byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). Pięściarze staną twarzą w twarz, aby promować ich walkę, do której dojdzie już 8 listopada w Krakowie, na gali z cyklu Polsat Boxing Night.


KHAN vs BROOK DOGRANE JESZCZE W TYM MIESIĄCU?

W zeszłym miesiącu na gali w Carson niepokonany Kell Brook (33-0, 22 KO) zdetronizował Shawna Portera (24-1-1, 15 KO) i odebrał mu tytuł IBF wagi półśredniej. Teraz "The Special One" miałby spotkać się w ringu z Amirem Khanem (29-3, 19 KO) w walce wyczekiwanej przez praktycznie wszystkich kibiców boksu zawodowego na Wyspach. Jak zapewnia Eddie Hearn, do porozumienia w sprawie ekscytującej konfrontacji może dojść jeszcze w tym miesiącu!