MAYWEATHER: MAIDANA KOMBINUJE JAK MARGARITO

Redakcja, fighthubtv.com

2014-09-03

Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO) dostrzega w postępowaniu Marcosa Maidany (35-4, 31 KO) machlojki, jakich swego czasu dopuszczał się Antonio Margarito. W rękawicach Meksykanina znaleziono kiedyś substancję utwardzającą bandaże. U Maidany z kolei brakowało odpowiedniej wyściółki.

- Dlaczego on tak bardzo chce tych swoich rękawic? Jest jasne, że próbuje zrobić coś a la Antonio Margarito. Jeżeli możesz wygrać, zrób to na równych warunkach, w uczciwy sposób – mówi Amerykanin.

Z powodu kontrowersji przed pierwszą walkę w kontrakcie na drugą zawarto zapis, który zabrania Maidanie użycia rękawic Everlast MX. Zamiast nich Argentyńczyk skorzysta z Powerlocków, co teoretycznie ma działać na korzyść Mayweathera.

Zobacz: FLOYD I MAIDANA PEWNI SWEGO

Pożytek "Money" ma też mieć z Alexa Arizy, który był w obozie Maidany przed majową potyczką. Kilka dni temu okazało się, że teraz Ariza pracuje z Mayweatherem, ale Amerykanin wyjaśnia, że znany spec od przygotowania fizycznego nie odgrywa zbyt dużej roli w jego przygotowaniach do rewanżu.

- Alex przyszedł kilka razy zobaczyć, jak trenuję. Chciał chyba sprawdzić, czy rzeczywiście tak ciężko pracuję. Pokazał mi kilka rzeczy. Nie mam nic złego do powiedzenia na jego temat. Nie jest pełnoprawną częścią naszego zespołu, ale jeżeli chce przyjść i pracować z naszymi zawodnikami, drzwi są otwarte – powiedział.

Walka rewanżowa pomiędzy Mayweatherem a Maidaną odbędzie się 13 września w MGM Grand w Las Vegas.