ROY JONES JR POLECI DO MOSKWY, CHCE WALKI Z WŁODARCZYKIEM

Redakcja, ESPN

2014-09-03

Roy Jones Jr (58-8, 41 KO) chce odebrać Krzysztofowi Włodarczykowi (49-2-1, 35 KO) pas WBC w wadze junior ciężkiej. Słynny Amerykanin oznajmił, że dopiero po tym, jak pokona "Diablo", zakończy bokserską karierę.

Jones przygotowuje się obecnie do występu 26 września na gali w Krasnodarze, gdzie zmierzy się z Hanym Atiyo (14-2, 10 KO). Po walce zamierza się udać do Moskwy, gdzie dzień później polski pięściarz będzie bronić tytułu w starciu z Grigorijem Drozdem (38-1, 27 KO).

Zobacz: USTĘPSTWA WŁODARCZYKA

- Chcę walki z Włodarczykiem, potem przejdę na emeryturę. Znokautuję go, a następnie zawieszę rękawice na kołku. Gdybym przegrał, tym bardziej bym skończył z boksem. Ale nie przegram. Jak będę już mistrzem, pojawią się pewnie ciekawe oferty, z pewnością bym je rozważył. Na razie skupiam się jednak na Włodarczyku, będę w Moskwie na jego walce. To jakieś dwie i pół godziny lotu, więc na pewno mnie nie zabraknie. Od dłuższego czasu mam Włodarczyka na oku. On też stwierdził, że chce ze mną walczyć. Zróbmy to! – powiedział słynny mistrz czterech kategorii wagowych.

O walce Włodarczyka z Jonesem mówiło się już jakiś czas temu, ale skończyło się na spekulacjach i starciu Amerykanina z innym Polakiem – Pawłem Głażewskim. Nawet gdyby tym razem Jones miał dopiąć swego i stanąć w ringu naprzeciw "Diablo", nastąpi to prawdopodobnie nieprędko. Jeżeli Włodarczyk pokona Drozda, w kolejnej walce zmierzy się prawdopodobnie nie z Jonesem, a z BJ Floresem.