Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-30

 


ŁAPIN: PRZED WALKĄ SZPILKA BĘDZIE LATAŁ PO ŚCIANACH

Artur sam postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko, bardzo się nakręca. Jest trochę dzieckiem naszych czasów - Facebook, Twitter, słucha opinii niewłaściwych osób z Internetu, które nie znają się na boksie. Nie mówię, że on tej walki nie wygra, chodzi mi o całokształt prowadzenia. Podejrzewam, że w szatni Artur będzie latał po ścianach, więc chcę być blisko niego przed walką i mieć wszystko pod kontrolą - mówi Fiodor Łapin nawiązując do walki z "Góralem".

MARIUSZ KOŁODZIEJ O ADAMEK-SZPILKA ORAZ SWOICH ZAWODNIKACH

- Ta walka prawdopodobnie się nie odbędzie, wskazują na to wszystkie znaki na niebie. A jeśli się mylę, to dobrze, bo poznamy najlepszego polskiego zawodnika wagi ciężkiej - uważa Mariusz Kołodziej, odnosząc się do walki Artura Szpilki (16-1, 12 KO) z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO). Sławny polonijny promotor odniósł się również do swoich podopiecznych - Kamila Łaszczyka, Patryka Szymańskiego czy Mariusza Wacha.


PATRYK LITKIEWICZ O WALCE Z TRABANTEM

6 września w miejscowości Bad Segeberg Patryk Litkiewicz (13-4, 7 KO) stanie do walki z doświadczonym Michelem Trabantem (51-4-1, 24 KO). Stawką walki będzie pas mistrza Europy federacji EPBA, a starcie zakontraktowano na 12 rund. Mieliśmy okazję porozmawiać z "Litą" na temat nadchodzącego starcia oraz o jego marcowej porażce z Lajosem Markiem Nagym, zapraszamy do obejrzenia wywiadu.


NOWY RYWAL DLA DIRRELLA

32-letni Amerykanin Vladine Biosse (15-4-2, 7 KO) zastąpi Renana St Juste'a w roli piątkowego rywala Andre Dirrella (21-1, 14 KO). Zakontraktowana na dziesięć rund walka odbędzie się w Shelton w Waszyngtonie.WIDEO. KOLEJNE STARCIE KLICZKO - BRIGGS

- Nie widzisz, że jestem zajęty? - pytał z politowaniem Władimir Kliczko (62-3, 52 KO), kiedy Shannon Briggs (55-6-1, 48 KO) skakał wokół ringu i robił wszystko, by zwrócić na siebie jego uwagę. - On nie jest mistrzem, on tylko udaje. Przybyłem tu po to, żeby to wszystkim pokazać. To ja jestem prawdziwym mistrzem świata wagi ciężkiej - krzyczał "The Cannon".
KMITA: SUMA JEST NIENEGOCJOWALNA, EKIPA ADAMKA MUSI SIĘ DOGADAĆ

Cała Polska czeka na konfrontację Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO), do której dojść ma 8 listopada w Krakowie. Mimo wstępnego porozumienia i potwierdzenia walki przez stację Polsat, doszło do pewnych komplikacji. Obóz "Górala" zaczął domagać się dodatkowych pieniędzy na przygotowania oraz bilety lotnicze. Dyrektor sportowy stacji Polsat Sport nie zamierza uginać się pod nowymi żądaniami teamu Adamka i uważa negocjacje za zakończone.
MECZ POLSKA vs ŁOTWA: ŁAWICKI - JEGOROW

Pojedynek w kategorii 69kg w Kętrzynie podczas międzypaństwowego meczu spotkali się w ringu: Dawid Ławicki (Boks Poznań) i Artem Jegorow (Łotwa). Kolejny raz Goście musieli uznać wyższość naszych zawodników. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego starcia. Zapis całej transmisji na firmowym kanale YouTube PZB.


KOŁODZIEJ JEDNYM Z CZTERECH KANDYDATÓW DO WALKI Z LEBIEDIEWEM

Nie jest żadną tajemnicą, iż trwają przymiarki do spotkania Krzyśka Włodarczyka (49-2-1, 35 KO) z Grigorijem Drozdem (38-1, 27 KO), do jakiego miałoby dojść 27 września w Moskwie. To również spora szansa dla innego Polaka - Pawła Kołodzieja (33-0, 18 KO), który "w pakiecie" podczas tego samego wieczoru mógłby zmierzyć się z panującym mistrzem świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej, Denisem Lebiediewem (25-2, 19 KO).


CHUDECKI: JESTEM GOTOWY NA LORĘ!

Michał Chudecki w dobrym nastroju przed pojedynkiem z Felixem Lorą (18-11-5, 9 KO) - jak sam przyznaje: "Czuję się wyśmienicie i jestem gotowy na Lorę!". Tymi słowami zakończył sparing z Krzysztofem Szotem (18-14-1, 5 KO), który jest jednym z najbardziej doświadczonych sparingpartnerów Michała przed walką z Felixem - to już 16 sierpnia w Międzyzdrojach. Prezentujemy kilka ujęć z klubu Boks Poznań.KOWNACKI I DAWEJKO NA GALI MAIN EVENTS

Podczas sobotniej gali grupy Main Events w Atlantic City, gdzie w walce wieczoru wystąpi Siergiej Kowaliow, zobaczymy też dwóch związanych z Polską pięściarzy wagi ciężkiej: pochodzącego z Łomży Adama Kownackiego (6-0, 6 KO) i mającego polskie korzenie Amerykanina Joeya Dawejko (10-3-2, 3 KO).