Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-18

 


12 RUNDA - 06 KLEOFAS POŻEGNAŁ HISTORYCZNĄ HALĘ

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z wydarzenia zorganizowanego przez najstarszy na Śląsku i jeden z najstarszych w Polsce klubów pięściarskich - 06 Kleofas Katowice. 12 Runda, czyli ostatni mecz w historycznej hali sportowej, w której pięściarze trenowali od lat siedemdziesiątych, odbył się 27 czerwca.
RIGONDEAUX I SHIMING W LIMICIE

Podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed sobotnią galą w Makau Guillermo Rigondeaux (13-0, 8 KO) okazał się nieznacznie lżejszy od swojego rywala, Soda Kokietgyma (63-2-1, 28 KO). Kubański mistrz WBA i WBO w kategorii super koguciej wniósł na wagę 121.5, a jego rywal 122 funty.


LETR DLA WROTNIAKA NA MIĘDZYZDROJE?

Najprawdopodobniej nie Jacek Chruślicki jak wcześniej anonsowano, a czterokrotny mistrz Polski amatorów Włodzimierz Letr (2-3, 1 KO) będzie rywalem debiutującego na naszych ringach Bena Wrotniaka (5-1, 1 KO) 18 sierpnia podczas gali w Międzyzdrojach.


MAYWEATHER JR ZATRUDNI ARIZĘ?

Alex Ariza współpracował z kilkoma zawodnikami Roberta Garcii, między innymi z Marcosem Rene Maidaną (35-4, 31 KO), gdy ten przygotowywał się do pierwszej walki z Floydem Mayweatherem Jr (46-0, 26 KO). Być może teraz stanie po drugiej stronie barykady.


FLOYD MAYWEATHER JR DA SIĘ SKUSIĆ NA 'PIĘĆDZIESIĄTKĘ'

Kiedy Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO) wyjdzie 13 września do ringu w Las Vegas by dać rewanż Marcosowi Rene Maidanie (35-4, 31 KO), tym samym wypełni dwie trzecie bajecznego kontraktu ze stacją Showtime, który gwarantuje mu ćwierć miliarda dolarów za sześć walk. Ale nie wyklucza, że po wypełnieniu umowy da się skusić na jeszcze jedną walkę.


SIERGIEJ KOWALIOW: HBO GREATEST HITS

Z okazji zbliżającej się walki Siergieja Kowaliowa (24-0-1, 22 KO) w obronie pasa federacji WBO wagi półciężkiej z Blake'em Caparello (19-0-1, 6 KO) szefowie stacji HBO wypuścili do sieci specjalny film ukazujący najlepsze fragmenty walk rosyjskiego bombardiera. Zobaczcie sami.


SZPILKA vs ADAMEK: DRZAZGOWSKI JEST NA 'TAK'

Sporo ostatnio mówi się o potencjalnej walce Artura Szpilki (16-1, 12 KO) z Tomkiem Adamkiem (49-3, 29 KO) podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night. Zdecydowanym zwolennikiem takiej potyczki jest młody trener Krzysztof Drzazgowski, opiekun między innymi Ewy Brodnickiej. Posłuchajcie co on myśli o takiej konfrontacji.


BRYTYJSKA KOMISJA: FURY MOŻE STRACIĆ LICENCJĘ

Brytyjska Komisja Bokserska (BBBofC) bierze pod lupę Tysona Fury'ego (22-0, 16 KO). Słynący z niewyparzonego języka bokser z Manchesteru został oskarżony przez jej władze o nieprofesjonalne zachowanie podczas poniedziałkowej konferencji prasowej promującej jego walkę z Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO).
FOTORELACJA: SUBOTICA - DOBRY START KADRY

Fotorelacja z 32 Turnieju o Złotą Rękawicę w Suboticy. Na serbskich ringach nasi zawodnicy dotarli do fazy półfinałowej, co należy uznać za sukces trenerów M.Stankiewicza i S.Łakomca, tym bardziej że na starcie stanęli reprezentanci 5 kontynentów z 26 krajów. Silna obsada wynikała z faktu, iż wiele reprezentacji potraktowało turniej jako sprawdzian przed II Młodzieżowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Chinach.


DERRIC ROSSY ZAPOWIADA WOJNĘ

Wiaczesław Głazkow (17-0-1, 11 KO) w połowie marca pokonał Tomka Adamka. Ukrainiec wróci na ring 9 sierpnia w Bethlehem, mając za rywala sparingpartnera naszego "Górala" - Derrica Rossy (29-8, 14 KO). I choć Amerykanin jest teoretycznie skazany na pożarcie, to obiecuje świetną walkę i być może niespodziankę.OOM 2014: WYNIKI PÓŁFINAŁÓW CHŁOPCÓW

Wyniki 26 pojedynków półfinałowych XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (14-20.07.2014), czyli poznaliśmy walecznych którzy staną w niedzielnych finałach (start od godziny 11:00) w ringu walcząc o miano najlepszego w Polsce kadeta spośród trzynastu kategorii wagowych.


DAVID PRICE CHĘTNY NA WALKĘ Z JOSHUĄ

David Price (18-2, 15 KO) zabłysnął podczas igrzysk w Pekinie, gdzie pomimo fatalnego losowania zdobył brązowy medal wagi super ciężkiej. Cztery lata później w Londynie na najwyższym stopniu podium stanął jego rodak - Anthony Joshua (7-0, 7 KO). Angielscy kibice zaczynają więc spekulacje na temat ewentualnej potyczki tych olbrzymów.