MENEDŻER STIVERNE'A: WALKA Z WILDEREM NA PEWNO SIĘ ODBĘDZIE

Redakcja, thesweetscience.com

2014-07-18

Menedżer Bermane'a Stiverne'a (24-1-1, 21 KO) Camille Estephan zapewnił, że kontuzja mistrza WBC w wadze ciężkiej oznacza tylko przełożenie, a nie odwołanie konfrontacji z obowiązkowym pretendentem, Deontayem Wilderem (31-0, 31 KO).

- Ta walka się odbędzie, wszyscy bardzo jej chcemy. Chcielibyśmy także konfrontacji z Władimirem Kliczką, ale nie zgadzają się nam terminy. Wilder to teraz najlepsza z dostępnych opcji. Ma rekord, który się sprzedaje, a do tego gębę, którą Bermane pragnie zamknąć. Stiverne chce wysłać wiadomość. Wilder nie ma pojęcia, w co się pakuje – stwierdził Estephan.

STIVERNE WRÓCI POD KONIEC ROKU >>>

Pojedynek pomiędzy Kanadyjczykiem a Amerykaninem planowany jest na listopad lub grudzień. Menedżer czempiona zdradził, że wstępne rozmowy z prowadzącymi karierę Wildera Alem Haymonem i Golden Boy Promotions przebiegły bardzo sprawnie, w związku z czym prawdopodobnie nie będzie potrzebny przetarg. Jako potencjalną lokalizację wyczekiwanego starcia wymienia się Las Vegas, Nowy Jork, Montreal i Quebec. Estephan jest przekonany, że gdzie by się walka nie odbyła i przez jaką telewizję nie byłaby transmitowana, będzie wydarzeniem, które przyciągnie wielu widzów.

- Ta walka sprzeda się wszędzie. Jest bardzo atrakcyjna dla stacji telewizyjnych. Mamy dwóch ciężkich, którzy potrafią uderzyć, jesteśmy zatem w bardzo dogodnym położeniu. Koneserzy boksu wiedzą, że Deontaya czeka trudny wieczór – powiedział.