BRYTYJSKA KOMISJA: FURY MOŻE STRACIĆ LICENCJĘ

Redakcja, theguardian.com

2014-07-18

Brytyjska Komisja Bokserska (BBBofC) bierze pod lupę Tysona Fury'ego (22-0, 16 KO). Słynący z niewyparzonego języka bokser z Manchesteru został oskarżony przez jej władze o nieprofesjonalne zachowanie podczas poniedziałkowej konferencji prasowej promującej jego walkę z Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO).

Fury zamienił spotkanie z mediami w swoje własne, pełne wulgaryzmów show, w trakcie którego obrażał i Chisorę, i dziennikarzy. Gdy jeden z żurnalistów zapytał zawodnika o to, czy ma jakikolwiek szacunek dla sportu i znajdujących się na sali ludzi, ten odpowiedział: "Jeżeli nie podoba ci się program, zmień kanał, dziwko. To moje show. Robię to, na co mam ochotę. To jest boks, a nie stepowanie. Jeżeli komuś się to nie podoba, nie powinien był się tutaj znaleźć".

ZAKŁAD FURY'EGO I CHISORY >>>

Na nieszczęście Fury’ego nie spodobało się to także brytyjskiej komisji. Jej zarządcy wysłali 25-latkowi zaproszenie na posiedzenie, które odbędzie się 13 sierpnia. "Jeżeli pan Fury się na nim nie pojawi, jego licencja zostanie zawieszona", czytamy w oświadczeniu BBBofC.

Wobec widma tak poważnych konsekwencji Fury szybko wyraził skruchę, raz jeszcze podkreślając, że chodzi mu przede wszystkim o show.

- Przepraszam za moje karygodne zachowanie na ostatniej konferencji. Nie miałem złych intencji. To tylko show, wybaczcie mi. Boks zawsze był dla mnie dobry, zapewnia mi bezpieczeństwo, zdrowie i trzyma z dala od problemów. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi pomogli w karierze – napisał na twitterze.

Pojedynek pomiędzy Furym a Chisorą odbędzie się 26 lipca w Manchesterze. Jego stawką będą pasy BBBofC, EBU oraz WBO International w wadze ciężkiej.