Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-06

 


ZBIGNIEW RAUBO: URODZINOWY SUPERMAN

Prezentujemy skok spadochronowy w wykonaniu Zbigniewa Raubo. Udostępniając nam urodzinowy film do publikacji, trener stwierdził: -Zobaczycie, jak trener twardo stąpający po sali treningowej wciela się w rolę MiniSuperman-a, wykonując skok z 4 tysięcy metrów! Zapraszamy.


TYGODNIK BOKSERSKI: DZIEŃ ŚW. PATRYKA W DAKOTACH

Spotkanie z Paulem Polanskym było chyba najbardziej inspirującym wydarzeniem w moim życiu. W ''Tygodniku Bokserskim'' będę do Polansky'ego wracał wielokrotnie - dziś premiera jego wiersza ''Dzień Św. Patryka w Dakotach''. Paul po raz kolejny posyła czytelnika na deski swoją firmową kombinacją tragizmu, głębokiej refleksji i poczucia humoru. KTFO.


MINTO: PARKER JEST ŚWIETNY, ALE NIE MOŻE SIĘ SPIESZYĆ

Dobrze znany polskim kibicom Brian Minto (39-8, 25 KO) w samych superlatywach wypowiadał się po sobotniej walce na temat Josepha Parkera (9-0, 8 KO), z którym przegrał przez poddanie po siedmiu rundach. Amerykanin przyznał, że 22-latek to wielki talent, ale jednocześnie ostrzegł jego obóz przed pośpiechem w drodze na szczyt wagi ciężkiej.UDANY POWRÓT GERBERA

Bardzo krótko trwała sportowa emerytura Edmunda Gerbera (24-2, 15 KO). Zeszłoroczny pretendent do tytułu mistrza Europy wagi ciężkiej przed momentem udanie wrócił podczas gali w Groznym.


JABŁOŃSKI vs SZWEDOWICZ: FINAŁ MP SENIORÓW 2014 (-75kg)

Polski boks olimpijski znajduje się od kilku lat w martwym punkcie. Brak medali z imprez najważniejszej rangi jest udręką naszych kibiców. Na szczęście na horyzoncie pojawiło się kilku zdolnych chłopaków i być może w przyszłych sezonach ta czarna seria zostanie przerwana. Na pewno najmocniej obsadzoną kategorią na naszym podwórku jest waga średnia. W tym limicie jest kilku zawodników z wysokimi umiejętnościami, jak choćby Gredke, Gołębiewski, Rzadkosz, Gardzielik, Bednarek... Ale w tegorocznym finale 85. Mistrzostw Polski Seniorów spotkali się Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) oraz Tomasz Jabłoński (KS SAKO Gdańsk). Po trzech zażartych rundach jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył ten drugi, za to Szwedowicz wygrał w niedawnym turnieju z cyklu Grand Prix. Ich rywalizacja o miejsce numer jeden w składzie reprezentacji budzi sporo emocji, tym bardziej więc polecamy obejrzeć ich świetny pojedynek.


KHAN O ARESZTOWANIU: TO NONSENS

Amir Khan (29-3, 19 KO) wyszedł już na wolność po piątkowym aresztowaniu w swoim rodzinnym Boltonie. Pięściarz zaprzecza, aby kogokolwiek pobił. - To nonsens, nie wierzcie w to, co czytacie. Jestem w domu z rodziną, nikt nie został pobity - stwierdził.


5-LETNI BOKSER ROBI FURORĘ

Od kilkunastu dni furorę w sieci robi film z udziałem 5-letniego Nijee. Młodego boksera, zwanego "Przyszłością", w akcji zobaczyło już ponad pół miliona ludzi, w tym m.in. konferansjer UFC Bruce Buffer, który powiedział, że Nije jest jak "60-centymetrowy Mike Tyson". Shaquille ONeal stwierdził z kolei, że kilka lat chłopak będzie pewniakiem do mistrzostw świata. Droga do tego jeszcze bardzo długa, ale niewątpliwie potencjał Nije ma ogromny.


JUAN CARLOS GOMEZ WYGRYWA PRZED CZASEM W GROZNYM

Jeszcze wczoraj pisaliśmy obszernie o Juanie Carlosie Gomezie (55-3, 40 KO), który rzucił wyzwanie Krzyśkowi Włodarczykowi (49-2-1, 35 KO). Dziś były mistrz świata kategorii cruiser zrobił kolejny krok w kierunku takiej potyczki, zwyciężając niepokonanego dotąd Gorana Delicia (24-1, 4 KO).


GEALE: UDOWODNIĘ LUDZIOM, ŻE SIĘ MYLILI

Choć Daniel Geale (30-2, 16 KO) jest powszechnie szanowany i doceniany, to jednak mało kto daje mu szansę w konfrontacji z Giennadijem Gołowkinem (29-0, 26 KO), do jakiej dojdzie 26 lipca w sławnej Madison Square Garden w Nowym Jorku. W stawce będzie oczywiście należący do Kazacha tytuł mistrza świata wagi średniej według federacji WBA.


ROZWIĄZANIE KONKURSU TYPUJ Z BOKSER.ORG

Tydzień temu zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania był bon o wartości 500 zł na zakupy w sklepie internetowym Ring22.pl. Konkurs polegał na właściwym wytypowaniu wyniku walki Łukasz Janik (27-2, 14 KO) kontra Rico Hoye (24-4, 16 KO).
SOLIMAN: GEALE MOŻE POKONAĆ GOŁOWKINA

Australijczyk Sam Soliman (44-11, 18 KO) wierzy, że jego rodak Daniel Geale (30-2, 16 KO) może sprawić niespodziankę i pokonać siejącego spustoszenie w wadze średniej Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO). Pojedynek, którego stawką będą pasy WBA Super i IBO, odbędzie się 26 lipca w Nowym Jorku.