Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-22

DAWSON ZDEMOLOWAŁ BLADESA

Były trzykrotny mistrz świata wagi półciężkiej Chad Dawson (32-3, 18 KO) udanie powrócił na liny po dwóch porażkach przed czasem. Roczna przerwa spowodowała, że Amerykanin wypadł z formy, ale nawet po kiepskich przygotowaniach "Bad" Chad okazał się zdecydowanie za mocny dla George'a Bladesa (23-6, 16 KO) i dwukrotnie rzucił go na deski na drodze do zwycięstwa przez nokaut w pierwszej rundzie.

WASZYM ZDANIEM: GALA W CARSON

Już za kwadrans rozpocznie się w telewizji Polsat Sport transmisja gali z kalifornijskiego Carson, gdzie w walce wieczoru były mistrz świata czterech kategorii wagowych Robert Guerrero (31-2-1, 18 KO) powróci po porażce z Floydem Mayweatherem i ponad rocznej przerwie, mając za rywala Yoshihiro Kamegai (24-1-1, 21 KO). To jest temat przeznaczony na dyskusję naszych Czytelników.

BRONER KOLEJNYM RYWALEM GUERRERO?

Adrien Broner (28-1, 22 KO) był obecny minionej nocy w StubHub Center w Carson, gdzie z bliska przyglądał się rywalizacji Roberta Guerrero (32-2-1, 18 KO) z Yoshihiro Kamegaiem. 24-letni Amerykanin przyznał, że zasiadł przy ringu nie tylko po to, by zobaczyć ciekawą walkę, ale i prawdopodobnie przyszłego rywala.

GUERRERO: KAMEGAI BYŁ TWARDSZY NIŻ BERTO

Ubiegłej nocy Robert Guerrero (32-2-1, 18 KO) udanie powrócił na liny po rocznej przerwie po porażce z rąk Floyda Mayweathera (46-0, 26 KO). "Duch" stoczył zacięty pojedynek z twardym jak skała i szalenie zdeterminowanym Yoshihiro Kamegai (24-2-1, 21 KO) i po walce nie szczędził komplementów dla Japończyka, który całkowicie zamknął mu lewe oko.

PIOTR WILCZEWSKI PO PORAŻCE MASTERNAKA

Po rozczarowującej porażce Mateusza Masternaka (32-2, 23 KO) w walce o mistrzostwo świata WBA Interim rozmawialiśmy z trenerem "Mastera" Piotrem Wilczewskim. Posłuchajcie, jak "Wilk" ocenia występ swojego podopiecznego i co ma do przekazania kibicom oraz krytykom Masternaka.

DEVON ALEXANDER WYPUNKTOWAŁ SOTO KARASSA

W starciu dwóch zawodników wracających po bolesnych porażkach Devon Alexander (26-2, 14 KO) okazał się za szybki i zbyt dobrze wyszkolony technicznie dla meksykańskiego twardziela Jesusa Soto Karassa (28-10-3, 18 KO). Po dziesięciu rundach jednogłośnie na punkty (97-93, 99-91, 99-91) zwyciężył "Aleksander Wielki", ale werdykt nie oddaje przebiegu tej potyczki, bo szczególnie w drugiej połowie walki "Renuente" był godnym przeciwnikiem dla byłego mistrza świata dwóch kategorii.

ADAMEK: SZPILKA JEST POCZĄTKUJĄCY W BOKSIE

Szef stacji Polsat Sport Marian Kmita ujawnił niedawno, że podczas planowanej na 18 października gali Polsat Boxing Night w Łodzi, w ringu mogliby się spotkać Tomasz Adamek (49-3, 29 KO) i Artur Szpilka (16-1, 12 KO). Zapraszamy do wysłuchania części dłuższej rozmowy z "Góralem", który odniósł sie do możliwosci walki ze "Szpilą". Jutro zaprezentujemy całą, ponad dzwudziestominutową rozmowę z byłym mistrzem świata w dwóch kategoriach wagowych.

ŁOMACZENKO ZDEKLASOWAŁ RUSSELLA I ZOSTAŁ MISTRZEM W 3. WALCE!

Jeden z najlepszych pięściarzy w historii boksu olimpijskiego Wasyl Łomaczenko (2-1, 1 KO) dokonał historycznego czynu i w trzeciej zawodowej walce wyraźnie pokonał faworyzowanego Gary'ego Russella Juniora (24-1, 14 KO), zostając mistrzem świata federacji WBO w wadze piórkowej. Lisa Giampa w skandaliczny sposób wypunktowała remis 114-114, ale na szczęście pozostali sędziowie widzieli wygraną Ukraińca stosunkiem 116-112. W rzeczywistości to zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej wyraźne, bo "Hi-Tech" przez cały czas miał kontrolę nad wydarzeniami.