Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-03

 JAKUBOWSKI O SPARINGACH Z MASTERNAKIEM I JEGO WALCE Z KALENGĄ

Wczoraj Igor Jakubowski - tegoroczny mistrz Polski oraz zwycięzca prestiżowego turnieju im. Feliksa Stamma, stoczył ostatni sparing z Mateuszem Masternakiem (32-1, 23 KO), który przygotowuje się do walki o mistrzostwo świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej. Przeciwnikiem Polaka będzie Youri Kayembre Kalenga (19-1, 13 KO). Posłuchajcie jak Jakubowski ocenia wspólne sparingi z Masternakiem oraz jego szanse w starciu z Francuzem.


WACH POMAGA TAKAMOWI POKONAĆ THOMPSONA

Mariusz Wach (27-1, 15 KO) pozostaje skonfliktowany z promującym go Mariuszem Kołodziejem i nie wystąpił ani razu od czasu pamiętnej walki z Władimirem Kliczko o trzy mistrzowskie pasy w listopadzie 2012 roku. Wciąż jednak trenuje i wyjeżdża na sparingi do czołówki, co ma mu zapewnić utrzymanie wysokiej formy.


HEARN: TRZY OPCJE DLA FROCHA

Opromieniony sobotnim zwycięstwem nad George'em Grovesem Carl Froch (33-2, 24 KO) nie zdecydował jeszcze, czy będzie kontynuować bokserską karierę. Jeżeli tak, przed kolejnym pojedynkiem będzie miał co najmniej trzy interesujące opcje.


BOKS PODBIJA POLSKĘ WSCHODNIĄ

W minionym miesiącu klub bokserski z Sokółki uczestniczył w pokazach elementów treningu bokserskiego we wszystkich szkołach gimnazjalnych w regionie. Odwiedzono między innymi Dąbrowę Białostocką, Suchowolę, Korycin, Lipsk, Krynki, Kuźnicę, Szudziałowo oraz szkoły w samej Sokółce. Priorytetem było zachęcenie młodzieży do systematycznego uprawiania sportu.


SAKIO BIKA CHĘTNY NA WALKĘ UNIFIKACYJNĄ Z FROCHEM

Mistrz WBC wagi super średniej Sakio Bika (32-5-3, 21 KO) jest otwarty na starcie unifikacyjne z posiadaczem tytułów IBF i WBA Super, Carlem Frochem (33-2, 24 KO). W ostatnią sobotę Anglik znokautował George'a Grovesa (19-2, 15 KO) na oczach 80 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie Wembley. "The Scorpion" proponuje, by do tej wielkiej konfrontacji doszło w Las Vegas.
ELLERBE: PRZED MAYWEATHEREM NADAL NAJWIĘKSZE POJEDYNKI

Zakończenie przez Floyda Mayweathera Jr (46-0, 26 KO) i Richarda Schaefera współpracy z Golden Boy Promotions rodzi wiele pytań o przyszłość zarówno zawodnika, jak i promotora. Jedno jest pewne, przekonuje dyrektor wykonawczy Mayweather Promotions Leonard Ellerbe  najlepszemu bokserowi świata nie zabraknie rywali z najwyższej półki.ZDJĘCIE DNIA: MASTERNAK SZLIFUJE FORMĘ W ZIELEŃCU

Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) tym razem w Zieleńcu przygotowuje się do najważniejszej potyczki w swojej karierze. Walczący w kategorii junior ciężkiej Polak 21 czerwca w Monte Carlo skrzyżuje rękawice z Youri Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBA w wersji tymczasowej.


'PRZERWANA DEKADA'

W dniu dzisiejszym w siedzibie Polskiego Związku Bokserskiego odbyło się spotkanie założycielskie podczas którego przyjęta została uchwała o powołaniu do życia "Stowarzyszenia Boksu Olimpijskiego Warszawy i Mazowsza". Za powołaniem nowego stowarzyszenia na liście obecności podpis złożyło 17 przedstawicieli klubów sportowych działających w Warszawie i na Mazowszu oraz działacze sportowi.


MARTINEZ-COTTO W POLSACIE SPORT

Mamy znakomitą wiadomość do fanów boksu zawodowego nad Wisłą. Hitowy pojedynek pomiędzy mistrzem świata WBC wagi średniej Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO) a portorykańskim gwiazdorem Miguelem Cotto (38-4, 31 KO) pokaże na żywo stacja Polsat Sport. Transmisja z gali w Nowym Jorku rozpocznie się o godzinie 3:00 w nocy z soboty na niedzielę, a tymczasem zapraszamy wszystkich do obejrzenia materiału promującego pojedynek "Maravilli" z "Junito".


UNIKALNE KOSZULKI JUŻ W SPRZEDAŻY!

Artykuł sponsorowany zawiera informacje, jak nabyć unikatowe koszulki z podobiznami legendarnych mistrzów świata wagi ciężkiej - Mike'a Tysona i Muhammada Alego. Można wybierać spośród sześciu przygotowanych projektów, a zamówienia należy składać do 16 czerwca.


RINGOWE ZMAGANIA W DĄBROWSKIEJ HALI CENTRUM

Sobota 31.05.2014 była od rana do wieczora zapełniona sportowo-kulturalnymi wydarzeniami. Na Dniach Dąbrowy Górniczej nie mogło zabraknąć także pięściarzy na zorganizowanym przez Fight Boxing, turnieju, gdzie prócz reprezentantów Zagłębia pojawili się reprezentanci 13 klubów praktycznie z całej południowej Polski. Wyniki w rozwinięciu.


MASTERNAK vs KALENGA: RAPORT Z OBOZU W ZIELEŃCU

Trwa obóz Mateusza Masternaka (32-1, 23 KO) w Zieleńcu, jednym z najwyżej położonych miast w Polsce! "Master" przygotowuje się tam do pojedynku Youri Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBA w wersji tymczasowej. Polak zaboksuje o pas 21 czerwca w Monte Carlo.