FLOYD MAYWEATHER JR KOŃCZY WSPÓŁPRACĘ Z GBP!

Rick Reeno, Boxingscene

2014-06-03

Golden Boy Promotions współpromowało wszystkie występy Floyda Mayweathera Jr (46-0, 26 KO) od 2007 roku. Teraz nadszedł kres ich współpracy.

Zgodnie z przypuszczeniami odejście Richarda Schaefera ze stajni pociągnęło za sobą wiele następstw, w tym odejście "Pięknisia".

- Richard wie doskonale, że u nas zawsze będzie traktowany jakby był u siebie w domu. Chcielibyśmy współpracować z nim ramię w ramię, jeśli tylko będzie miał jakieś problemy w GBP. To przecież on stworzył tę stajnię. To świetny facet i drzwi dla niego zawsze będą otwarte, bo traktujemy go jak naszą rodzinę. Jeśli więc z jakiś powodów Schaefera nie będzie w GBP, czyli odejdzie bądź zostanie zwolniony, wówczas przestaniemy współpracować z tą grupą. W rzeczywistości współpracujemy z nimi tylko przez osobę Richarda - mówił dokładnie miesiąc temu lider rankingu P4P. No i stało się tak jak zapowiadał.

Wciąż oficjalnie nie wiadomo, czy były już dyrektor generalny GBP będzie dalej zajmował się boksem. Przypuszczenia są jednak takie, że wraz z Alem Haymonem założą nową stajnię, a on będzie tam pełnić taką samą rolę jak w GBP. Bo nawet sam Oscar De La Hoya przyznał, że nie wie do końca kto podpisał jeszcze kontrakt z Haymonem. Wszystkie karty zapewne zostaną odsłonięte wkrótce...