RICHARD SCHAEFER ODCHODZI Z GBP!

Redakcja, Informacja prasowa

2014-06-03

No i stało się to, o czym spekulowano już od dawna. Richard Schaefer odchodzi z grupy Golden Boy Promotions, gdzie pełnił rolę dyrektora generalnego. To efekt jego sporu z założycielem i prezydentem stajni, Oscarem De La Hoyą.

Szwajcarski bankier w okresie odwyku "Złotego Chłopca" urósł tak bardzo, że zdaniem niektórych to on już zarządzał interesami firmy z Los Angeles. Głównym powodem sporu była jednak deklaracja Oscara, który zapragnął pojednania z Bobem Arumem z konkurencyjnej grupy Top Rank. Schaefer natomiast nie chciał o tym słyszeć, stojąc murem za deklaracją Ala Haymona, który odmówił jakiejkolwiek współpracy z Arumem. Tak oto Schaefer był nielojalny wobec swojego szefa, za to lojalny wobec Haymona, co zrodziło pewne spekulacje.

SPRZECZNE INTERESY W GOLDEN BOY?

"Po dziesięciu latach w Golden Boy, nadszedł czas by rozpocząć nowy etap swojej kariery. Ta decyzja zmusiła mnie do wielu prywatnych refleksji, ale w końcu doszedłem do wniosku, że nie mam wyboru, jak tylko odejść. Odnosiłem sukcesy w bankowości, odnosiłem też sukcesy w boksie, szukam więc kolejnego dużego wyzwania. Wciąż mam interes w dobrych osiągnięciach GBP, bo pozostaję udziałowcem tego projektu. Jestem dumny z tego co osiągnęliśmy, ale pora na nowe wyzwania" - napisał między innymi w swoim oświadczeniu.

MAYWEATHER: WSPÓŁPRACUJEMY Z GBP TYLKO PRZEZ OSOBĘ SCHAEFERA

To nie wyjaśnia jednak wszystkiego, bo Schaefer odmawia komentarza, czy będzie nadal działał w boksie, czy zajmie się zupełnie nową dziedziną. Ale wydaje się oczywiste, że jeśli pozostanie w tym biznesie, to tylko w relacjach z Haymonem i Floydem Mayweatherem Jr (46-0, 26 KO).