RICHARD SCHAEFER ODCHODZI Z GBP!

No i stało się to, o czym spekulowano już od dawna. Richard Schaefer odchodzi z grupy Golden Boy Promotions, gdzie pełnił rolę dyrektora generalnego. To efekt jego sporu z założycielem i prezydentem stajni, Oscarem De La Hoyą.

Szwajcarski bankier w okresie odwyku "Złotego Chłopca" urósł tak bardzo, że zdaniem niektórych to on już zarządzał interesami firmy z Los Angeles. Głównym powodem sporu była jednak deklaracja Oscara, który zapragnął pojednania z Bobem Arumem z konkurencyjnej grupy Top Rank. Schaefer natomiast nie chciał o tym słyszeć, stojąc murem za deklaracją Ala Haymona, który odmówił jakiejkolwiek współpracy z Arumem. Tak oto Schaefer był nielojalny wobec swojego szefa, za to lojalny wobec Haymona, co zrodziło pewne spekulacje.

SPRZECZNE INTERESY W GOLDEN BOY?

"Po dziesięciu latach w Golden Boy, nadszedł czas by rozpocząć nowy etap swojej kariery. Ta decyzja zmusiła mnie do wielu prywatnych refleksji, ale w końcu doszedłem do wniosku, że nie mam wyboru, jak tylko odejść. Odnosiłem sukcesy w bankowości, odnosiłem też sukcesy w boksie, szukam więc kolejnego dużego wyzwania. Wciąż mam interes w dobrych osiągnięciach GBP, bo pozostaję udziałowcem tego projektu. Jestem dumny z tego co osiągnęliśmy, ale pora na nowe wyzwania" - napisał między innymi w swoim oświadczeniu.

MAYWEATHER: WSPÓŁPRACUJEMY Z GBP TYLKO PRZEZ OSOBĘ SCHAEFERA

To nie wyjaśnia jednak wszystkiego, bo Schaefer odmawia komentarza, czy będzie nadal działał w boksie, czy zajmie się zupełnie nową dziedziną. Ale wydaje się oczywiste, że jeśli pozostanie w tym biznesie, to tylko w relacjach z Haymonem i Floydem Mayweatherem Jr (46-0, 26 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rezjjel89
Data: 03-06-2014 02:33:14 
To było pewne. Oscar też bez powodu nie godzi się z Arumem. Oby zyskali na tym kibice.
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 03-06-2014 03:17:19 
O tym cwierkaly twitterowe media juz od dlugich tygodni. Kwestia byl tylko moment. No stalo sie.
Haymon, Mayweather i Schaefer to moze byc wkrotce dominujaca sila na naszym jak i swiatowym rynku.
 Autor komentarza: ArktycznaMalpa
Data: 03-06-2014 06:59:38 
grubo czti Shefeer Haymon niedlugo beda nr1
 Autor komentarza: rocky86
Data: 03-06-2014 07:07:39 
No to zostalo ogloszone oficjalnie, to o czym mówili sie od dluzszego czasu. Mysle, ze kibice na tym skorzystają, trzecia sila (byc moze dominującą) dobrze zrobi na rynku. GBP i TP będą musialy wspolpracowac, by nie dać sie zdominować i wypchnac z gry. Mozliwe, ze dzięki temu rozstaniu dojdzie do kilku ciekawych starć.
 Autor komentarza: Krzych
Data: 03-06-2014 07:15:03 
GBP upadnie.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 03-06-2014 08:46:14 
Floyd już zapowiedział, że kończy wpółpracę z GBP, co było do przewidzenia. Oscar przez swoje narkowybryki itp. chyba straci stajnię, a nawet jeśli uda mu się ją uratować, to pewnie ucieknie od niego większość topowych pięściarzy.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 03-06-2014 10:04:19 
Schaefer to niezla gnida i szuja. Nie byl lojalny wobec wlasnego przelożonego tylko kręcil na boku z Haymonem - czlowiekiem widmo, o którym tylko wiadomo, że istnieje. Haymon to taka pijawka, która od wewnątrz chciala zniszczyć grupę Oscara i poniekąd się to mu udalo. Szwajcar z kolei wykorzystując slabszą dyspozycję Oscara w ostatnich miesiącach chcial sobie wszystko podporządkować. Owszem wklad Schaefera w GBP jest niepodważalny, jednak to nie on jest kapitanem na tym statku o czym niestety zapomnial. Haymon to cwaniak jeszcze większy. W środowisku powstala niewlaściwa zależność, albowiem pięściarze mieli podpisane kontrakty tylko z Alem, nie mając nic wspólnego z samą grupą promotorską GBP. Dlatego niezmiernie ciekaw jestem jak to wszystko dalej się potoczy, kto pozostanie przy Oscarze, a kto pójdzie za Schaeferem i Haymonem. W tym drugim przypadku zapewne Ci, którzy liczą na kasową walkę z Mayweatherem, a więc przede wszystkim Porter, Thurman czy Garcia. Oscar z kolei będzie kusil możliwością walk z pięściarzami ze stajni Boba. Ciekawie to wszystko się rysuje... Przypuszczam, że GBP wróci na antenę HBO.
 Autor komentarza: KratoZ
Data: 03-06-2014 10:18:42 
Dobry ruch Oscara. Schaefer okazal sie nielojalna zmija, ktory wyrosl dzieki protekcji Zlotego Chlopca. Nie bylo sensu dluzej powierzac mu kierowania interesem. Oczywiscie, ze Oscar potrzebuje dyrektora zarzadzajacego, zdolnego menago, rozumiejacego sport i umiejacego poruszac sie w jego kuluarach. I tak ludzich jest mnostwo, dlatego brak Schaefera nie bedzie dotkliwa strata. W tym biznesie nie ma miejsca na wielkie ego, czy wzajemne animozje. A Schaefer zapalal owa niechecia do TopRank, ssac oklejonego banknotami fiuta Ala Haymona. Coz, nie jest to zaskoczeniem, a fani boksu tylko na tym skorzystaja. Oscar zyskuje aktualnie wieksze pole manewru, mogac wystawiac swoich piesciarzy przeciwko zawodnikom innych promotorow i na konkurencyjnej dla SHO stacji. Co do piesciarzy, powinien zawczasu zadbac o przedluzenie umow tych, ktorzy maja podpisany menedzerski kontrtakt z Haymonem oraz uprzedzic pozostalych, ktorzy chcieliby do takiego ukladu przystapic. Wbrew pozorom, Oscar ma wielkie argumenty, promotor bowiem jest kluczowa postacia dla dalszych losow kariery piesciarza. Czym skutkowac moze niespojnosc interesow menedzera i promotora oraz dlugotrwaly klincz z tego wynikajacy, pokazuje przyklad Mario_Waszki_Vikinga_Wacha. Trudno ocenic, jak skonstruowane sa kontrakty promotorskie piesciarzy, ale Oscar powinien wywierac na nich presje, podkopujac jednoczesnie pozycje Haymona. Minusem takiej sytuacji jest fakt, ze wszechwladny_Al reprezentuje stanowisko Stephana Espinozy. Jesli de_la_Hoya wytrzyma te probe sil i nie pozwoli soba zachwiac, to wielka jest szans na wyrugowanie naczelnych intrygantow bokserskiego swiatka, wlasnie Haymona i Espinozy. Coz, teraz ruch nalezy do obu Panow. Nowa grupa promotorska? Pytanie, kto mialby u nich walczyc, skoro wiekszosc piesciarzy wiaza umowy z Golden Boy? Floyd? Jest skazany na wspolracy z innymi. Chyba, ze zawalczy z J'Leonem Love. Bedzie zabawnie.
 Autor komentarza: milek762
Data: 03-06-2014 10:40:34 
Ten szwajcar jest też promotorem legendy Hopkins nie zapominajmy otym Ciekawie jak to się rozwiąże
myśle ze Schafer dalej będzie promotorem Hopkinsa.
Niezle zarządzał w tej grupie Szwajcar a już chciał całkowicie kontrolować gbp gdy Delahoya miał problemy osobiste ( narkotykowe )
Wogle w Szoku byłem jak się dowiedziałem kilka lat temu jak wydawałoby się taki poukładany gość jakż Oascar delhoya Ćpał i to podobno ostro.
Dobrze ze wyszedł z tego. nałogu
a ten Shefer nie lojalny zajebiście cały czas kolaborował, kombinował z tym cwanym czarnuchem AL Hymonem ( który ma ogromne plecy w zawodowym boksie )i który podkupował mu zawodników i to samego topu.
Myśle że dalej Gbp będzie istniało ale trochę straciło z swojej wielkości jak np 5 -7 lat temu
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 03-06-2014 10:43:57 
KratoZ
Z tym, że większość pięściarzy wiążą umowy z Golden Boy to trochę się rozpędzileś. To z Haymonem większość bokserów ma podpisane umowy nie mając przy tym za wiele wspólnego z samym GBP. Dlatego Haymon już na starcie jest na uprzywilejowanej pozycji. Niezmiernie ciekaw jestem jak to wszystko się potoczy. W najbliższych tygodniach dowiemy się więcej. Z pewnością Oscar potrzebuje nowego teamu i ogarniętych ludzi, którzy odbudują markę GBP. Haymon z Schaeferem jakiej grupy by nie zalożyli to będą się obracać wokól wąskiego, zamkniętego grona tych samych pięściarzy (coś jak ostatnio w TR), co nie wyjdzie im na dobre w perspektywie dlugofalowej. Wspólpraca GBP z TR to najlepsze rozwiązanie zarówno dla Oscara jak i Boba na obecną chwilę, aby skutecznie się przeciwstawić Haymonowi.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 03-06-2014 10:46:35 
milek
Hopkins sam dla siebie jest "promotorem". B-Hop ma udzialy w GBP co ciekawe. I z jego ostatnich wypowiedzi dalo się uslyszeć, że bliżej mu do samego Haymona (pomimo tego, że Al chcial go przekręcić w ostatniej walce z Szumenowem)...
 Autor komentarza: Pret
Data: 03-06-2014 10:54:27 
Oscar trochę zas/ć)pał sprawę ^^,
 Autor komentarza: Matys90
Data: 03-06-2014 11:10:03 
Nie wiem czemu uważasz, że to Haymon chciał go przekręcić z Szumenowem. Szumenow MA KONTRAKT z GBP, Szumenow ma zajebiste plecy w WBA, Gustavo Padilla to Panamczyk (WBA-Panama). To trochę jak powiedzieć, że Haymon chciał przekręcić Floyda z Alvarezem, no chyba nie.

Swoją drogą to wkurza mnie strasznie, że ten cały Padilla i jego 114:113 dla Szumenowa przeszło bez większego echa, przecież gościa powinni wypieprzyć na zbity ryj.
 Autor komentarza: KratoZ
Data: 03-06-2014 12:27:50 
@Hopkins jest udzialowcem GBP. Trzyma sztame z Haymonem i Schaeferem.
@Wiekszosc piesciarzy walczacych w stajni GBP maja podpisany promotrski kontrakt(wylaczajac tych wspolpracujacych). Nie wszyscy natomiast maja podpisana umowe menedzerska z Alem Haymonem. Promotor a menedzer - to dwie zupelnie rozne funkcje, rozniace sie zakresem kompetencji, oddzialywan i szeroko rozumianych mozliwosci. Najwiecej w sprawie kariery piesciarza ma do powiedzenia promotor. Menedzer reprezentuje jego interesy i zajmuje sie codziennymi sprawami, jak rozliczenia podatkowe etc. Wiadomo jednak, ze powyzsza definicji nie wyczerpuje funkcji Ala Haymona. Nie przesadzajmy jednak z pisaniem o nim jako osobie szczegolnie wplywowej. Facet dziala z rozmachem, bo jest reprezentantem poteznej telewizji, a wiadomo, ze w boksie to one rozdaja karty.
 Autor komentarza: rys
Data: 03-06-2014 13:04:02 
YES ! YES ! YES !
to bardzo dobra wiadomość ! bez wątpienia to jedno z najważniejszych wydarzeń na podwórku pięściarsko-promotorskim, które wyjdzie wszystkim kibicom na dobre. Na plony będziemy musieli trochę poczekać ale to najlepszy ruch Oskara, któremu kibice będą dziękować za walki teoretycznie nie do zrobienia bo z kim teraz Schaefer i money będą generować zyski dla SHO ? jedynie co im pozostanie to lizać się po jajach z chłopakami pod wodzą Haymona i Scheafera. Nawet jeśli to ma zaprocentować kilkoma walkami chłopaków Aruma i Oskara to karzdy kibić już wygrał na tym posunięciu. Haymon i Scheafer będą teraz próbowali podbierać chłopaków ale na kłutni z Oscarem i Arumen to właśnie oni najwięcej stracą.
 Autor komentarza: jassin
Data: 03-06-2014 14:02:38 
GBP sie rozpadnie. Zostanie wchloniete przez TR. A Haymon jak juz wykorzysta Schaeffera do przejecia zawodnikow i utworzenia swojej grupy to go zwolni. Bo wyjdzue z zalozenia ze jesli Schaeffer byl zdolny kolaborowac na boku z nim przeciwko GBP to moze to zrobiccw przyszlosci. I mu nie bedzie ufal.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 03-06-2014 14:40:34 
@Matys90
Szumenow ma podpisaną umowę z Alem Haymonem. Tak więc Bebiut to nie tylko zawodnik GBP, jak to napisaleś. Co do niedoszlego na szczęście (2-1) przekręcenia B-Hopa, to są powody by tak twierdzić. Mianowicie skandaliczne 114-113 o czym piszesz. To, że Szumenow dlugo kisil pas WBA to jedna sprawa. Zgoda, można zalożyć, że ma plecy w federacji, ale skandalicznego werdyktu nie można tlumaczyć tym, że Panamczyk (skąd jest federacja WBA) punktowal dla Szumenowa bo to ich pupil. Mylisz się, jeżeli tak uważasz. Porównanie werdyktu Mayweathera z Canelo (jedna karta 114-114) zupelnie nie na miejscu, nie wiem po co to przytoczyleś?

@KratoZ
Potrafię rozróżnić kompetencje promotora od menadżera. Jednak podkreślę raz jeszcze: Jesteś w blędzie jeżeli uważasz, że większość pięściarzy ma podpisaną umowę z GBP, a tylko cześć znajduje się pod skrzydlami Ala Haymona. Jest zupelnie odmiennie! To Haymon trzyma w garści wszystkich fajterów, którzy walczyli ostatnio na galach GBP. Wyjątkiem z tych glośniejszych nazwisk są Canelo i Abner Mares. Zresztą Oscar na dziś dzień sam nie jest w stanie powiedzieć ilu pięściarzy ma tak naprawdę podpisany kontrakt z jego stajnią. A to chyba o czymś świadczy. Także jesteś w blędzie kolego.
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 03-06-2014 17:20:54 
zbyt póżno , na barkach GBP wypromowali sie .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.