Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-21

 


LEAPAI: PRZYBYŁEM TU PO NOKAUT

Alex Leapai (30-4-3, 24 KO) przyleciał już do Niemiec, gdzie w sobotę zmierzy się z mistrzem świata federacji WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, Władimirem Kliczko (61-3, 51 KO). We wtorek pięściarzy czeka konferencja prasowa, w środę pokażą się na otwartym treningu, a w piątek staną na wadze. W sobotni wieczór pozostaną już tylko oni dwaj, ring w Oberhausen i miejmy nadzieję wielkie emocje.CHAVEZ JR NIEZADOWOLONY Z OFERTY TOP RANK

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się przejście Julio Cesara Chaveza Jr (48-1-1, 32 KO) do stajni Ala Haymona. Meksykanin tłumaczy, że obecnie promująca go grupa Top Rank nie oferuje satysfakcjonujących pieniędzy i jeżeli sytuacja się nie zmieni, nie przedłuży kontraktu.


PIANETA WRÓCI 30 MAJA W DREŹNIE

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Francesco Pianeta (29-1-1, 16 KO) wróci na ring 30 maja podczas gali w Dreźnie. Rywal Włocha nie jest jeszcze znany. Stawką pojedynku ma być należący ostatnio do Christiana Hammera pas WBO European.LAMPLEY: STEVENSON NIE MA MENTALNOŚCI MISTRZA

W swoim autorskim programie "The Fight Game" komentator telewizji HBO Jim Lampley skrytykował mistrza WBC w wadze półciężkiej Adonisa Stevensona (23-1, 20 KO) za opuszczenie pokładu tej stacji i przejście do Showtime. 65-letni prowadzący uważa, że Kanadyjczyk wybrał w ten sposób łatwiejszą drogę do sukcesu.


SĘDZIOWIE WALK KLICZKO vs LEAPAI I LEBIEDIEW vs JONES

Już w ten weekend - nie licząc polskiej sceny, czekają nas dwie niezwykle ciekawe potyczki w Europie. W wadze ciężkiej Władimir Kliczko (61-3, 51 KO) zmierzy się z Alexem Leapai (30-4-3, 24 KO), zaś w junior ciężkiej Denis Lebiediew (25-2, 19 KO) spróbuje zrewanżować się Guillermo Jonesowi (39-3-2, 31 KO). Federacje wyznaczyły oficjeli na te potyczki.


EMANUEL STEWARD: ALI NAJLEPSZYM W HISTORII, KLICZKO NUMEREM OSIEM

Już w sobotę kolejny występ niepokonanego od ponad dekady Władimira Kliczki (61-3, 51 KO), który zunifikował trzy najważniejsze pasy wagi ciężkiej. Twórcą jego sukcesów był legendarny trener, niestety nieżyjący już Emanuel Steward. Przy okazji kolejnej walki Kliczki przedstawiamy Wam niepublikowany nigdy wywiad ze sławnym szkoleniowcem, który ułożył swoją własną listę wszech czasów, na jakiej umieścił Kliczkę dopiero na ósmym miejscu. Rozmowa odbyła się podczas obozu w Going tuż przed walką z Davidem Haye.


POWIETKIN WYBIERZE CHARRA?

Informowaliśmy Was w minionych dniach o tym, że prowadzone są rozmowy na temat ewentualnej walki Aleksandra Powietkina (26-1, 18 KO) z Wiaczesławem Głazkowem (17-0-1, 11 KO), do jakiej miałoby dojść 7 czerwca w Moskwie. "Sasza" na pewno wróci w tym dniu, tylko nie jest jeszcze pewne z kim naprzeciw siebie?


ROZMOWY WKRÓTCE, FONFARA WCIĄŻ NIEDOCENIANY

Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO) zaraz po wczorajszym zwycięstwie nad Beibutem Szumenowem rzucił rękawice Adonisowi Stevensonowi (23-1, 20 KO). Póki co mistrza świata wagi półciężkiej według federacji WBC 24 maja w Montrealu czeka obrona pasa przeciwko naszemu Andrzejowi Fonfarze (25-2, 15 KO), jak widać jednak amerykańscy promotorzy zupełnie lekceważą szanse Polaka.PORTER WŁĄCZYŁ SIĘ DO WYŚCIGU DO WALKI Z FLOYDEM

Do tej pory najpoważniejszym kandydatem do wrześniowego starcia z Floydem Mayweatherem Jr (45-0, 26 KO) byli Amir Khan (29-3, 19 KO) bądź Luis Collazo (35-5, 18 KO), w zależności od tego, kto z tej dwójki okaże się lepszy 3 maja na ringu w Las Vegas. Teraz jednak coraz głośniej wspomina się o Shawnie Porterze (24-0-1, 15 KO).


AL HAYMON - CZŁOWIEK ZAGADKA

Jego imperium rozrasta się w imponujący sposób, ale przeciętny kibic swoją wiedzę na temat Ala Haymona czerpie jedynie z pogłosek, plotek lub legend opowiadanych powtarzanych przez dziennikarzy. Sam bohater unika bowiem jak ognia wywiadów i bezpośrednich spotkań. Ba, ma nawet nie mieć biura. Dość powiedzieć, że jego najważniejszy klient  Floyd Mayweather Jr. mówi, że Al Haymon is the Ghost.