Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-15

 


WAWRZYCZEK DLA SZEREMETY W LEGIONOWIE

Łukasz Wawrzyczek (19-2-2, 2 KO) będzie rywalem Kamila Szeremety (6-0, 1 KO) na zaplanowanej na 26 kwietnia gali Wojak Boxing Night w Legionowie, poinformował na Twitterze promotor Tomasz Babiloński. 30-letni pięściarz zastąpi Rafała Jackiewicza, który w poniedziałek zrezygnował z pojedynku ze względu na kontuzję.POZNALIŚMY ŁÓDZKICH MISTRZÓW 2014

Kolejna impreza z kalendarza pięściarskiego, tym razem w hali Rudzkiego Klubu Sportowego odbyły się Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego, do których przystąpiło 68 zawodniczek i zawodników z 11 klubów województwa Łódzkiego. Po dwudniowych pojedynkach wyłoniono Mistrzów Okręgu Łódzkiego.ALVAREZ: TO BĘDZIE WYBUCHOWA WALKA

W niespełna rok po porażce z Floydem Mayweatherem Jr Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO) stanie przed kolejnym dużym wyzwaniem. Meksykanin zmierzy się 12 lipca w Las Vegas z czołowym zawodnikiem wagi junior średniej Erislandym Larą (19-1-2, 12 KO). "Canelo" jest pewny swego i zapowiada duże emocje.


WAWRZYCZEK: CZEKAŁEM NA STRZAŁ ŻYCIA

- Tak jak Sosnowski miał walkę z Kliczką, Proksa z Gołowkinem, tak i ja czekam na swój strzał życia  mówi Łukasz Wawrzyczek, który będzie boksował z Kamilem Szeremetą 26 kwietnia na gali Wojak Boxing Night organizowanej przez Babilon Promotion&KnockOut Promotions. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.


MAIDANA: BEZ TRUDU POKONAŁBYM PACQUIAO

Marcos Maidana (35-3, 31 KO) znalazł czas, aby oderwać się od treningu przed walką z Floydem Mayweatherem Jr (45-0, 26 KO) i obejrzeć potyczkę Mannyego Pacquiao (56-5-2, 38 KO) z Timem Bradleyem. Argentyńczyk nie był pod wrażeniem tego, co zobaczył. Zapewnił, że z tak boksującym "Pac Manem" nie miałby większych problemów.SCHAEFER: TO ARUM NIE CHCE WALKI FLOYDA Z MANNYM

Bob Arum mówił w ostatnich dniach, że nie sądzi, aby obóz Floyda Mayweathera Jr (45-0, 26 KO) chciał tak naprawdę doprowadzić do walki z Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 KO). Richard Schaefer odpowiedział na te zaczepki w podobnym stylu, stwierdzając, że to Arum jest tym, który nie chce wyczekiwanego od lat pojedynku.BRIGGS, SHANNON

Shannon Briggs (52-6-1, 46 KO) to ostatni amerykański mistrz świata wagi ciężkiej. Dziś ma już blisko 43 lata, ale ostatnio wrócił do boksu i marzy mu się kolejny pojedynek o tytuł, choć wielu krytyków jest zdania, że interesuje go już tylko wypłata. Nie wiemy, czy król nokautu dostanie jeszcze jedną szansę, ale jego postać warto przypomnieć kibicom.


LIDIA FIDURA PO PIĄTYM ZWYCIĘSTWIE W MEMORIALE STAMMA

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z triumfatorką XXXI Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma w kategorii do 75 kilogramów. Niezawodna Lidia Fidura (GUKS Carbo Gliwice) zwycięża w tych prestiżowych zawodach nieprzerwanie od pięciu lat, a więc pogłoski o jej niższej formie okazały się być nieco przesadzone.ROCZNICA BITWY MARVIN HAGLER vs THOMAS HEARNS

Właśnie dzisiaj mija 29 lat od tamtego zdarzenia. 15 kwietnia 1985 roku na ringu w Caesars Palace spotkali się Marvin Hagler (62-3-2, 52 KO) i Thomas Hearns (61-5-1, 48 KO). Wkrótce po pierwszym gongu w Las Vegas rozpętała się straszliwa bitwa, która mimo iż trwała tylko niespełna trzy rundy, to ładunkiem emocji i ciosów mogłaby obdzielić z tuzin dzisiejszych pojedynków.


ZBLIŻA SIĘ GALA W BRODNICY

Już 10 maja na ringu w Brodnicy odbędzie się gala organizowana we współpracy A. G. Promotion, DW Boxingroup oraz Miasto Brodnica. W programie kibice obejrzą kilka walk boksu olimpijskiego, a także czołówkę naszych zawodowców.


ROGOWSKI I GERLECKI POZNALI RYWALI NA KIELCE

Michał Gerlecki (4-0, 2 KO) 26 kwietnia podczas gali w Kielcach w walce na dystansie czterech rund skrzyżuje rękawice Aleksandrem Kimkou (0-2) z Białorusi. Rywal nie wygląda obiecująco, co spowodowane jest dwoma pojedynkami zaplanowanymi dla zawodnika Tymex Boxing Promotion, które odbędą się w maju. Jeden z nich będzie miał miejsce w jego rodzinnym Gdańsku.


ZAPOMNIANY MISTRZ - BENNY LEONARD

Niesamowity Czarodziej z Getta, czyli Benny Leonard uznawany jest przez wszystkich historyków i ekspertów bokserskich za jednego z najlepszych pięściarzy wszech czasów i we wszystkich zestawieniach umieszczany jest zawsze w pierwszej dziesiątce. Ten urodzony 7 kwietnia 1896 roku w Nowym Jorku czempion w latach 1911-1932 zdominował wagę lekką i to do niego należy wciąż rekord najdłużej zasiadającego na jej tronie króla.

FROCH: NOKAUT ALBO... SZYBKI NOKAUT

Zaplanowane na 25 maja rewanżowe starcie pomiędzy Carlem Frochem (32-2, 23 KO) a George'em Grovesem (19-1, 15 KO) będzie największym pojedynkiem w historii Wielkiej Brytanii i zarazem jedną z największych walk świata w 2014 roku. Zawodnicy wybitnie za sobą nie przepadają i każdy z nich zapowiada nokaut w rewanżu.