Archiwum wiadomości z dnia: 2021-12-14

 

SHANE McGUIGAN ANALIZUJE WALKĘ TYSON FURY vs DILLIAN WHYTE

Jeden z najlepszych trenerów młodego pokolenia - Shane McGuigan - spróbował odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje miłośników pięściarstwa: kto wygra nakazaną w zeszłym tygodniu walkę mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) z tymczasowym czempionem Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO)? Negocjacje między obozami Brytyjczyków już trwają, a oto opinia McGuigana o aspekcie czysto sportowym.
BRADLEY: ŁOMACZENKO OKAZAŁ W WALCE Z COMMEYEM SŁABOŚĆ

Były mistrz świata dwóch kategorii, obecnie pracujący jako ekspert telewizyjny Tim Bradley twierdzi, że dwukrotny mistrz olimpijski (2018 i 2012) i były zawodowy mistrz świata trzech kategorii, Wasyl Łomaczenko (16-2, 11 KO) dał podczas sobotniej, wygranej na punkty walki z Richardem Commeyem pokaz wielkiego boksu, ale okazał również pewnego rodzaju słabość.DERECK CHISORA: TO BĘDZIE CHORA JAZDA, WNIOSĘ DO RINGU BÓL

- Co teraz się w ogóle punktuje? Przecież to ja wywierałem presję i szukałem walki, gdyby nie to, stalibyśmy naprzeciw siebie i tylko na siebie patrzyli - mówi Dereck Chisora (32-11, 23 KO), który wciąż nie pogodził się z niejednogłośną porażką z Josephem Parkerem (29-2, 21 KO) na początku maja. Już w sobotę stanie przed szansą rewanżu.

DANIEL JACOBS vs JOHN RYDER NA POCZĄTKU PRZYSZŁEGO ROKU?

Prowadzone są zaawansowane negocjacje w sprawie walki zawodników współpracujących z grupą Matchroom - byłego dwukrotnego mistrza świata wagi średniej Daniela Jacobsa (37-3, 30 KO) z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi super średniej Johnem Ryderem (30-5, 17 KO). Do pojedynku Jacobs vs Ryder miałoby dojść na początku przyszłego roku.ROZPISKA PIĄTKOWEJ GALI BABILON BOXING SHOW

Gale spod szyldu Babilon Boxing Show to zawsze gwarancja wielkich sportowych emocji i wyrównanych starć bez faworyta. Tak samo będzie w najbliższy piątek 17 grudnia w Radomiu, gdzie w walce wieczoru mistrzyni Europy wagi muszej Ewelina Pękalska (5-0) zmierzy się z niepokonaną Tanzanką Zulfą Macho (4-0).