OD CZWARTKU PUCHAR POLSKI JUNIORÓW I KADETÓW W CIECHOCINKU

W dniach 16-19 grudnia w Ciechocinku odbędzie się ostatni tegoroczny sprawdzian dla juniorów i kadetów - Puchar Polski. Na liście startowej jest m.in. Jakub Straszewski (-92kg), Młodzieżowy Wicemistrz Świata z Kielc.

Zawody pucharowe organizowane są przez Polski Związek Bokserski Warszawa i Ciechociński Klub Bokserski "Potężnie", a młodzi pięściarze rywalizować będą w hali sportowej OSiR-u w Ciechocinku ul. Lipnowska 11C.

Wśród rywali Jakuba Straszewskiego (Champion Włocławek) są Kacper Wiśniowski (Carbo Gliwice) i Szymon Dobrzeniecki (Victoria Regimin). Z kolei w wadze 54 kg zgłoszeni są dwaj aktualni Mistrzowie Polski Juniorów ze Staszowa, ale w niższych kategoriach Oskar Jędrysiak 48 kgi Jakub Krzpiet  51 kg.

Wicemistrz Polski w kategorii juniorów 63,5 kg Jakub Sulęcki (Legionowska ASW Legionowo) jest na liście startowej wagi 60 kg. Z kolei złoty medalista MPJ kat. 60 kg Bartłomiej Rośkowicz (MOSM Tychy) jest zgłoszony w 63,5 kg.

Srebrny medalista MP Juniorów 2021 w wadze 80 kg Nikodem Kozak będzie rywalizował m.in. z brązowym medalistą tych zawodów Kacprem Gawłowskim (SAKO Gdynia). W kategorii 86 kg zobaczymy Mistrza Polski Juniorów Dawida Tkacza (Garda Chojnów).

Ciekawie zapowiadają się także zmagania kadetów w Pucharze Polski w Ciechocinku, z udziałem np. Sebastiana Kawuloka (Carbo Gliwice) 46 kg, Mike'a Drużgi (Boxing Klub Strzelin) 57 kg, Dominika Przywary (Chemik Kędzierzyn-Koźle) 70 kg, Tobiasza Zarzecznego (Stal Stalowa Wola Boxing Team) 75 kg i Jakuba Ochnickiego (Fight Club Toruń) 80 kg.

Walki eliminacyjne juniorów i kadetów odbędą się w czwartek, ćwierćfinałowe w piątek, półfinałowe w sobotę i finałowe w niedzielę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.