Archiwum wiadomości z dnia: 2021-02-19

 


WOJNA BERCHELT vs VALDEZ: TYPY ZEBRANE PRZEZ REDAKCJĘ BOXING NEWS

Już jutro w Las Vegas wielka meksykańska wojna: mistrz świata WBC wagi super piórkowej Miguel Berchelt (37-1, 33 KO) skrzyżuje rękawice z byłym czempionem wagi piórkowej, Oscarem Valdezem (28-0, 22 KO). Oto typy utytułowanych bokserów i innych ludzi boksu, które zebrała redakcja brytyjskiego Boxing News, najstarszego wciąż ukazującego się magazynu bokserskiego.KOLEJNY WIELKI SKANDAL? JUTRO DEBIUT WIACZESŁAWA DACYKA

Jutro w Kransogorsku czeka nas ciekawa gala, której walką wieczoru jest starcie w wadze półciężkiej - Isaac Chilemba vs Fiodor Czudinow. Media więcej uwagi poświęcają jednak innej walce z karty tej gali - niezwykle kontrowersyjnemu starciu Wiaczesława Dacyka z Kameruńczykiem Tysonem Dijonem. Dacyk to znany z nieprzewidywalnych zachowań i problemów z prawem były zawodnik MMA, który debiutuje w boksie.


CHARLO OFERUJE BENAVIDEZOWI UMOWNY LIMIT

Jermall Charlo (31-0, 22 KO) to mistrz WBC wagi średniej. Z kolei David Benavidez (23-0, 20 KO) już dwukrotnie zasiadał na tronie WBC w super średniej. Ostatnio stracił pas, bo przekroczył górną granicę wynoszącą 76,2 kilograma, ale zapowiada, że wróci jeszcze do swojej dywizji. Charlo proponuje mu walkę, ale domaga się, by jego rodak zszedł jeszcze trochę niżej.


CONLAN WYSTĄPI WIOSNĄ W DUBAJU NA GALI HERRING vs FRAMPTON?

Jeden z najlepszych irlandzkich pięściarzy ostatniej dekady, mistrz świata i mistrz Europy w boksie olimpijskim (a także brązowy medalista igrzysk w Londynie) Michael Conlan (14-0, 8 KO) miał w grudniu walczyć z byłym mistrzem świata Issakiem Dogboe, ale doznał kontuzji. Wróci na ring prawdopodobnie 27 marca lub 3 kwietnia w Dubaju, na gali Carl Frampton vs Jamel Herring.EUROPA PRZED KWALIFIKACJAMI OLIMPIJSKIMI - 65 MTB W DEBRECZYNIE

55 zawodniczek i 120 zawodników rywalizowało w dniach od 8 do 12 lutego w 65. MTB im. Istvana Bocskaia w Debreczynie. Tym razem w zawodach nie brały udziału reprezentacje Polski, trenujące w Zakopanem. Nasze panie olimpijski rok rozpoczną 23 lutego startem w MTB Strandja w Sofii, gdzie zapewne przyjedzie cała europejska czołówka i kilka mocnych ekip spoza Starego Kontynentu.