Archiwum wiadomości z dnia: 2020-10-16

 WIDEO: MATEUSZ WOJTASIŃSKI vs DAMIAN MICHULSKI (-63kg)

Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) to aktualny wicemistrz Polski w gronie seniorów w wadze -57kg. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski wystartował jednak w limicie -63kg. Pokonując wczoraj Damiana Michulskiego wszedł do strefy medalowej. Dzisiejszy półfinał Wojtasiński vs Durkacz zapowiada się bardzo ciekawie.

SZEF BOKSU W SKY SPORTS: WILDER ZNOWU ZAWALCZY O MISTRZOSTWO

Czasem zapominamy, jak ważną rolę odgrywają w biznesie bokserskim stacje telewizyjne, zwłaszcza takie, jak współpracująca z m.in. Eddie'em Hearnem (grupą Matchroom) brytyjska Sky Sports. Szef boksu w tej stacji, Adam Smith dysponuje dużą wiedzą na wiele tematów, które pasjonują kibiców. Oto jego refleksja na temat krajobrazu w wadze ciężkiej po odwołaniu pojedynku Tyson Fury vs Deontay Wilder III.
HUNTER O RYWALU DLA FURY'EGO: ONI WYBIORĄ NAJŁATWIEJSZEGO

To zdecydowanie nie jest rok Michaela Huntera (18-1-1, 12 KO). Nie zawalczył ani razu, a na przełomie czerwca i lipca rozstał się z grupą Matchroom, która nie podpisała z Amerykaninem nowego kontraktu. 32-letni pięściarz szuka więc dużych walk i bardzo chciałby skrzyżować rękawice z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Hunter zdaje sobie jednak sprawę, że szanse na taki obrót spraw są bardzo małe.
MIKAELA MAYER KRYTYKUJE EWĘ BRODNICKĄ: JEST BARDZO NAIWNA

Już za dwa tygodnie, 31 października w Las Vegas mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej, Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) zmierzy się z Mikaelą Mayer (13-0, 5 KO). Amerykanka twierdzi, że Polka odznacza się wyjątkową naiwnością, gdy wskazuje na braki w boksie ćwierćfinalistki igrzysk w Rio i brązowej medalistki mistrzostw świata z 2012 roku.