BELLEW: USYKA MOŻNA TRAFIĆ, ALE CIĘŻKO SIĘ DO NIEGO ZBLIŻYĆ

- Musisz po prostu dać z siebie wszystko - emerytowany już Tony Bellew nie ma zbyt dużo cennych rad dla Derecka Chisory (32-9, 23 KO), który już za dwa tygodnie skrzyżuje rękawice z Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO) w ostatecznym eliminatorze do pasa WBO wagi ciężkiej.

Bellew na własnej skórze przekonał się o klasie Ukraińca. Dwa lata temu atakował wszystkie cztery tytuły kategorii cruiser należące do Usyka, poległ jednak w ósmej rundzie.

- Dereck to mój przyjaciel, traktuję go jak członka rodziny. Wspieram go i będę na każde jego życzenie. Ale uwierzcie, nie mogę mu za dużo podpowiedzieć i pomóc. Usyk to najbardziej unikany zawodnik świata, to naprawdę kapitalny bokser. Jeśli ktoś, kto stoi pod ścianą i wszyscy go skreślają, ma sprawić niespodziankę i pokonać Ukraińca, to właśnie Dereck. Mam nadzieję, że uda mu się odpalić jakąś mocną bombę i trafi prawą ręką. Wiem jednak, że to będzie dla niego trudna walka - mówi bombardier z Liverpoolu.

- Oglądając amatorskie walki Usyka widziałem luki w jego obronie. Dawał się trafiać, lecz dotąd nikt nie wykorzystał tego już w gronie zawodowców. Ale to nie jest tak, że on jest nieuchwytny. Jego da się trafić i mam nadzieję, że trafi go właśnie Dereck. Największym problemem walcząc z Usykiem jest złapanie go w miejscu. On ma świetną pracę nóg. Chciałem podejść pod niego, lecz nie dałem rady. Jego nogi są na innym poziomie i to jego najmocniejsza strona - dodał Bellew.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-10-2020 12:28:51 
Usyk mawiał, że nogi karmią wilka ale jak te nogi sprawią się u ciężkiego basiora?
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-10-2020 13:33:59 
Bellew pokazał że walcząc jak Fury był bliski pokonania Usyka.
Zabrakło kondycji. Bo to koniec kariery był.
O czym nawet mówił Fury.

Tyle że Chisora ma inny styl - człapaka więc Usykowi może być w miarę łatow.
Oczywiście Chisora może coś w tempo trafić ale...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-10-2020 13:38:10 
Gdyby poszedł w styl szybkiego Tysona to kto wie.
Skoro Bellew mógł nauczyć walczyć jak Fury to jaki problem aby Chisora przyspieszył.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 16-10-2020 13:38:52 
Sprawią się dobrze nawet u ciężkiego na tle człapiącego, rozbitego i nadziewającego się na każdy cios grubaska.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 16-10-2020 13:58:44 
Clevland
Przecież to już było dawno mówione. Chyba Proksa to mówił. Tej energii nie zabrakło bo nie był dość przygotowany. Ta szybkość która staral sie łapać Usyka, i ta siła która wkładał w każdy cios go wykończyła. Postawił na to ale sie nie udało. To nie była walka z emerytem Belju, o nie. Robił wszystko co mógł, dał z siebie wszystko i to było groźne, ale jak poradził sobie z tym Usyk widzieliśmy. On w kończacy cios nawet nie walił na maxa tylko tyle ile trzeba. Tak walczy Usyk. A zestawienie z Chisora. Bardzo ciekawe ... no ciekaw jestem scenariusza tej walki :) Oczywiscie stawiam na Usyka, ale wiadomo, to waga ciezka :)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-10-2020 14:23:57 
Mike555
w tej najbliższej walce też nie mam jakiś obaw ale chodzi mi o przyszłość i walki mistrzowskie przede wszystkim
Clevland
"Dawał się trafiać, lecz dotąd nikt nie wykorzystał tego już w gronie zawodowców" - mówi to min. o sobie Bellew (on też nie wykorzystał), więc nie wiem czy sam zainteresowany podzieliłby twój pogląd, że "był bliski pokonania Usyka" moim zdaniem sprawił mu trudności ale bez przesady, bliski to by był jakby Usyka posadził i przed końcem rundy zabrakło mu czasu na wykończenie. To już Dilian był bliżej wygranej z Saszą.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-10-2020 14:44:34 
Szansą Chisory jest "brudna" walka z wieloma klinczami i przepychankami, a do tego ciosy w tułów. Usyk jako lżejszy powinien szybciej stracić siły i swój atut w postaci znakomitej pracy nóg. No, ale Usyk na pewno liczy się z taką ewentualnością i wymyśli jakieś przeciwdziałanie takiemu scenariuszowi. Może np. nastawi się na szybki nokaut i zaskoczy Chisorę atakiem popartym precyzyjnymi ciosami (jak kiedyś David Haye).
 Autor komentarza: teanshin
Data: 16-10-2020 16:41:37 
A ja wierzę w to co rzekomo mówi się w środowisku, że Usyk nie trzyma ciężkich ciosów i Chisor sprawi niespodziankę. Jeśli Usyk to wygra to będzie jeszcze długo po walce lizał rany. Tak ja to widzę.
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 16-10-2020 17:04:56 
Dużo ludzi widzę ma zamydlone oczy mitem o jakże mocnym ciosie Chisory. Słuchajcie Dereck to nie Wilder w żadnym aspekcie ani mocy uderzenia ani timingu a czytając niekyóre wpisy mam wrażenie, że wy myślicie, że bedzie walczył z Wilderem XD
Także spokojnie kursy są idealnie odzwierciedlone Dereck bez wiekszych szans i nic to nie zmieni. Nokaut na Szpilce który stał przy linach z rekami w dół zero head movmentu jednoczesnie prosząc sie o widowiskowy nokaut to też jak mniemam wielu teraz myli. Usyk wygra przed czasem w drugiej fazie tego pojedynku.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 16-10-2020 20:58:27 
Usyk na pkt albo przez tko po ósmej rundzie
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 16-10-2020 21:02:43 
Usyk na pkt albo przez tko po ósmej rundzie. Jest fanomenalny technicznie szkoda tylko że nie bije mocno jak Holyfield myśle że wtedy każdego z obecnej Heavy mógłby rozbić
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.