ŁOMACZENKO vs LOPEZ: TYPY AMERYKAŃSKICH MISTRZÓW ŚWIATA

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od wielkiej walki mistrza świata WBC, WBO i WBA wagi lekkiej - Wasyla Łomaczenki (14-1, 10 KO) - z mistrzem IBF Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO) w Las Vegas. Oto, jak widzą ten pojedynek amerykańscy mistrzowie świata. Nie każdy zdecydował się na konkretny typ, ale kilka refleksji jest ciekawych.

ŁOMACZENKO vs LOPEZ: AMERYKAŃSCY TRENERZY STAWIAJĄ NA UKRAIŃCA >>>

Terence Crawford (mistrz świata trzech kategorii, uważany obecnie za zawodnika ścisłej czołówki rankingów P4P): Teofimo od dawna pokazuje, że jest gotowy na ten pojedynek. Nie wiem, czy wygra, ale to wspaniała walka. Lekko skłaniam sie ku zwycięstwie Łomaczenki ze względu na jego doświadczenie. Ale ze względu na styl i siłę uderzenia, Teofimo ma spore szanse na zwycięstwo przez nokaut

Claressa Shields (dwukrotna mistrzyni olimpijska, zawodowa mistrzyni świata trzech kategorii): chcę, żeby Teofimo wygrał, ale Łomaczenko ma dwa złote medale igrzysk. Ja również je mam i wiem, co za tym stoi. Teofimo jest na pewno silniejszy fizycznie, to ważne.

Shawn Porter (były mistrz świata wagi półśredniej): myślę, że ta walka przyszła dla Teofimo trochę za wcześnie. Nie wydaje mi się, by mógł wygrać, ale jeżeli mu się to uda, będę szalał z radości. Uważam, że jedyni zawodnicy, którzy mogą się postawić w tej chwili Łomaczence, to Shakur Stevenson i Teofimo Lopez. Eksplozywność i agresja Lopeza w połęczeniu z jego bokserskim umysłem to bardzo poważne bronie, nawet w tej walce.

Mikey Garcia (były mistrz świata czterech kategorii): to najtrudniejsza walka dla Łomaczenki od czasu starcia z Jorge Linaresem. Teofimo jest naprawdę duży i silny, może znokautować każdego. Myślę, że ludzie nie doceniają go w tej walce. Nie wydaje mi się, by Łomaczenko mógł go zranić, choć skłaniam się ku zwycięstwu Ukraińca na punkty.

Regis Prograis (były mistrz świata wagi junior półsredniej): nikt nie może teraz pokonać Łomaczenki w wadze lekkiej i w super piórkowej. Inna sprawa, że Teofimo jest najbardziej eksplozywnym zawodnikiem w limicie 135 funtów. Zaskoczył mnie w walce mistrzowskiej z Richardem Commeyem, myślałem, że będzie miał trudniejszą przeprawę. 

Timothy Bradley (były mistrz świata dwóch kategorii): w ostatniej walce Łomaczenki Luke Campbell był w stanie zrobić całkiem sporo. Myślę, że Łomaczenko może się powoli starzeć. Być może 400 walk amatorskich odciska już swoje piętno. Lopez ma w dodatku przewagę warunków fizycznych i Ukrainiec będzie musiał znaleźć się w zasięgu jego bomb.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: cinek11
Data: 16-10-2020 21:02:21 
Nie wiem jak Wy, ale ja postawiłem 1000zł na wygraną Lopeza przez nokaut..
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-10-2020 21:08:44 
Lopez zapewne będzie próbował bić w tył głowy i jak to przyniesie efekt to kto wie...
 Autor komentarza: werus
Data: 16-10-2020 21:11:48 
Fizol vs technik.
 Autor komentarza: Gazun
Data: 16-10-2020 21:52:59 
Cinek11 ja skromne 20zł :D i tak kibicuje Ukraińcowi
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 16-10-2020 21:56:49 
ciągle się zastanawiam skąd te głosy o przewadze warunków fizycznych Lopeza, gdy walczył Wałuyew to rozumiałem te głosy :D ale tu ? oficjalnie 3 cm różnicy, na zdjęciach wogóle tej przewagi cm nie widać, obaj muszą zrobić wage, więc ile Lopez po ważeniu przybierze więcej od Łomaczenki ? kilogram? dwa? jak już się bardzo przyjżeć to jest troche szerszy w barkach i to tyle, Łomaczenko kaleczy angielski i ogólnie widać że nie jest stamtąd więc wszystkie ziomki wskazują na równą walke i wspierają swojego, dla mnie Łomaczenko wygra zdecydowanie na punkty lub nawet przed czasem, jedyna szansa Teofimo to lucky punch
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 16-10-2020 22:25:59 
Claressa Shields: ...Łomaczenko ma dwa złote medale igrzysk. Ja również je mam i wiem, co za tym stoi


Ta jakby o sobie nie wspomniała...
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 16-10-2020 23:20:04 
Cinek Gazun ... ja po srodku. Dałem 100 pln na Lopeza :D
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 17-10-2020 00:26:19 
Ja stawiam na Lopeza przed czasem. Na pewno nie wierze w to, ze Wasylowi uda sie znokautowac Lopeza, ale odwrotnie jak najbardziej. Walka z Campbellem pokazala, ze nie taki diabel straszny, a gdyby Luke mial czym postraszyc w rekawicach to mogloby byc roznie. Jestem zdania, ze to bedzie pierwsza walka, ktora pokaze nam, ze Wasyl juz lepszy nie bedzie, a bedzie z walki na walke gorzej. Nie jest stary, ale wyeksploatowany na pewno. Ma cholernie bogata kariere amatorska, katorznicze obozy przygotowawcze, zawsze na 100% i w koncu organizm odmowi posluszenstwa. Jak Lopez rzuci juz go na deski to na pewno nie wypusci okazji z rąk.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 17-10-2020 02:03:30 
Lomaczenko Przezmierowo two przez poddanie, Ojciec nie mogac patrZec na deklasacje podda syna. Ci co stawiaja na Leza licza na cud o co super ciezko guy ma sie cable w sile wieku, genialnego Ukrainca po drugiej stonier. Mysle ze Teofimo zaszedl Wasylowi za skore I ze zostanie za to ukarany. Wierze ze Lopez Nie byl w stanie traffic Honneya a Loma to klasa wyzej.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 17-10-2020 02:06:49 
Cinek

Tysiak na nokaut na Łomaczence? O_o
Teo będzie w tej walce zapewne za bardzo chciał. To się nie uda. Szkoda kasy
 Autor komentarza: Callisto
Data: 17-10-2020 13:42:42 
No nie wiem, ja postawilem 5 klockow na wygrana Lomaczenki przez TKO w drugiej polowie walki, zobaczymy co z tego bedzie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.