CHISORA: TO GŁUPI ŻART, PULEW POWINIEN PRZEPROSIĆ JOSHUĘ

Dereck Chisora (32-9, 23 KO) przegrał cztery i pół roku temu z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) na punkty. Teraz zwrócił się do byłego rywala, by ten przeprosił Anthony'ego Joshuę (23-1, 21 KO) za swoją wczorajszą, niezbyt fortunną wypowiedź.

- Atuty Joshuy? Bije mocno. No i jest bardziej opalony niż ja - powiedział Bułgar, który zaatakuje Anglika i jego pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej 12 grudnia. "Kobra" atakuje mistrzowskie tytuły jako obowiązkowy challenger z ramienia federacji IBF.

- To był głupi komentarz ze strony Pulewa i powinien przeprosić AJ-a. W dzisiejszych czasach nie ma sensu odpalać z tak głupimi żartami. Ludzie są dziś wrażliwi na tym punkcie, dlatego też Pulew powinien wyjść przed szereg i powiedzieć przepraszam. Niech on lepiej zostanie przy boksie, przeprosi Joshuę i nie rusza takich spraw. W naszych czasach każdy komentarz odnośnie koloru skóry stawi cię w złym położeniu. Dziesięć lat temu ludzie potraktowaliby to jako żart, wszystko by przeszło bez większego echa, ale nie teraz - stwierdził "Del Boy", który za dwa tygodnie spotka się z Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO) w eliminatorze WBO królewskiej kategorii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 16-10-2020 03:08:06 
Bez przesady nie powiedział nic złego DYSTANS
 Autor komentarza: Boban81
Data: 16-10-2020 07:53:43 
Strasznie delikatni są co poniektórzy czarni. Jak oglądałem zamieszki we Francji, jakoś tego nie mogłem się dopatrzeć.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-10-2020 08:58:33 
"W naszych czasach każdy komentarz odnośnie koloru skóry stawi cię w złym położeniu."

I to jest właśnie chore, bo generalnie "nasze czasy" są chore i nasycone hipokryzją w stopniu wcześniej nie spotykanym. Mam wrażenie, że ktoś nieustannie szczuje czarnych na białych (i na odwrót) w sobie tylko znanym, a zapewne niegodziwym celu.
 Autor komentarza: MODM
Data: 16-10-2020 09:51:54 
Dlaczego redakcja zdublowała artukuł usuwając komentarze z poprzedniego?
 Autor komentarza: MODM
Data: 16-10-2020 09:53:46 
To jednak inny artykuł, moje niedopatrzenie, najmocniej przepraszam
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-10-2020 10:27:10 
W normalnym świecie za tekst że ktoś jest bardziej opaleny, odbiorca by sie uśmiechnął i odpowiedział: a ty blady jak ściana, albo jak piekarz i byłoby po sprawie. W rozpowszechniąjacym się niczym złośliwy nowotwór coraz bardziej lewackim mysleniu robi się z tego gównoaferę. Cieszę się że urodziłem się w latach 80 i udalo mi się dorostać w normalnych czasach. I naprawdę nie zazdroszczę ani młodzieży szkolnej, ani dzieciom które się urodzą, tego co je czeka.
 Autor komentarza: lynce
Data: 16-10-2020 11:18:30 
"Dziesięć lat temu ludzie potraktowaliby to jako żart, wszystko by przeszło bez większego echa, ale nie teraz"

Tu ma rację. Lewactwo doprowadziło relacje międzyludzkie do poziomu cyrku dla karłów.

Przeróżne stwory wyczuły swoją szansę i domagają się jakiegoś specjalnego nazewnictwa. Oczywiście pełno w tym zaprzeczeń i zjadania własnych dzieci. Np ładne lesbijki i brzydkie lesbijki się kłócą, bo używają nie tej lesbijskiej flagi w avatarze której powinny KhhhhhhhhxD, to prawda. W ogóle słowne wojenki przenoszą się na ulicę, u nas ćpuny z Wilczej atakują ludzi, w USA czarni niszczą dorobek białych, czarnych, żółtych nooo wszystkich ludzi. Joshua to murzyn, nikt mu nie karze oddawać jego milionów, ani nie zakazuje bycia mistrzem itp. Kurwa zejdźmy na ziemię.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-10-2020 12:03:37 
Jak sądzę, zamiarem Pulewa było stwierdzenie dość rozpowszechnionego poglądu, że murzyni mają lepszą smykałkę do boksu. Nie chcąc użyć niepoprawnego zwrotu "murzyn", powiedział " bardziej opalony", a i tak się do niego czepili.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-10-2020 14:33:13 
Nie wiem za co miałby Pulew przepraszać? Przecież wymienił to jako atut. Czyli wręcz nobilitował jego odcień/kolor skóry jednocześnie dając do zrozumienia, że ten atut i tak mu nie pomoże. Pulew powiedział o "opaleniźnie" Fury pewnie wspomniałby o wyglądzie kulturysty i tylko tyle. Jakoś nikt nie domagał się przeprosin od Hopkinsa za "białego robota" jako określenie Adamka.
 Autor komentarza: didier89
Data: 16-10-2020 18:48:41 
Dobrze powiedziane, mamy chore czasy...
Dobra niech mi teraz ktoś powie jaki kolor skóry mają Bułgarzy. Na pewno nie biały ani nie czarny. Strach pytać
 Autor komentarza: DaWeed
Data: 16-10-2020 20:00:57 
Wszelkie aluzje nt koloru skory w kontekście żartobliwym są zwyczajnie nie na miejscu. Każdy normalny to wie i nie ma co się rozpisywać. I nie ważne czy chodzi o czarnego czy białego. Mówmy o faktach, tu było akurat o czarnym.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.